TOMÁŠ KVASNICA A JAKUB KLOBUČNÍK OCENENÍ NA GALAVEČERI FLORBALOVÝCH OSOBNOSTÍ SLOVENSKA

Premiérové slávnostné vyhlásenie najúspešnejších aktérov uplynulého súťažného ročníka sa konalo v Kysuckom Novom Meste uplynulú sobotu (18.6.2022).

V Dome kultúry v Kysuckom Novom Meste sme spoznali víťazky a víťazov v jednotlivých kategóriách. Gala otvoril príhovor štátneho tajomníka pre šport Ivana Husára, primátora mesta Kysucké Nové Mesto Mariána Mihaldu a prezidenta SZFB Martina Kopejtka.

Kráľovnou slovenského florbalu za uplynulú sezónu bola vyhlásená Michaela Šponiarová.
„V prvom rade ďakujem všetkým, ktorí za mňa hlasovali, a rodine za podporu a pomoc. Ocenenie som neočakávala – na Slovensku je totiž veľa šikovných hráčok, ktoré by si ho zaslúžili tiež. Vnímam to ako odmenu za moju prácu v predchádzajúcej sezóne a zároveň je to výzva pokračovať v snažení,“ uviedla 27-ročná útočníčka Michaela Šponiarová, ktorá strávila ročník 2021/2022 vo švédskom Täby FC a v máji sa nanovo upísala českému 1.SC Tempish Vítkovice.

Podľa očakávania získal honor najlepšieho florbalistu sezóny a pomyselnú korunu pre kráľa slovenského florbalu 23-ročný zakončovateľ švajčiarskeho SV Wiler Ersigen Michal Dudovič.
„Veľmi si toto ocenenie vážim. Je to pre mňa obrovská česť, ale aj motivácia naďalej na sebe tvrdo pracovať. So slovenskou reprezentáciou máme do budúcnosti veľké plány a pevne verím, že mojimi výkonmi budem tímu ešte roky pomáhať,“

Ďalšie ocenené kategórie:

BRANKÁRKA a BRANKÁR

Za najlepších brankárov ostatnej sezóny zvolili 28-ročnú Radku Mládenkovú (MKŠS FBK Kysucké Nové Mesto) a Jakuba Klobučníka (1. FBC Florbal Trenčín).

HYUINDAI EXTRALIGA ŽIEN

Najproduktívnejšou hráčkou Hyundai extraligy žien a zároveň najlepšou strelkyňou sa stala ešte len 19-ročná Laura Chúpeková (MKŠS FBK Kysucké Nové Mesto, 64 kanadských bodov aj zásluhou 41 gólov) a najlepšou nahrávačkou 28-ročná Romana Janegová (ŠK Slávia SPU DFA Nitra, 26 asistencií), za ktorú ocenenie prebrala PR manažérka Hyuindai Extraligy žien Terka Zajacová.

betRing EXTRALIGA MUŽOV

V mužskej betRing extralige v individuálnych štatistikách dokonale vládol 19-ročný Tomáš Kvasnica z majstrovského ŠK 1. FBC Trenčín. Prostredníctvom bilancie 52+44 triumfoval vo všetkých troch sledovaných kategóriách. V súčte produktivity atakoval stovku kanadských bodov.

TOP JUNIORI

Laura Chúpeková a Tomáš Kvasnica zároveň ovládli anketu v kategórii najlepšia juniorka a junior sezóny.

TOP TRÉNERI

Honor najlepších trénerov sezóny 2021/2022 získali Vladimír Gábor (ženy – ŠK 98 Pruské) a Tomáš Škarupa (muži – ŠK Lido Prírodovedec Bratislava).

TOP ROZHODCOVIA

Za top rozhodcovskú dvojicu zvolili Romana Cíbika a Michala Tomáša.

REPREZENTÁCIA

SZFB prostredníctvom špeciálneho poďakovania kapitánom družstiev Kataríne Klapitovej (švajčiarsky klub Piranha Chur) a Michalovi Pažákovi (od mája v rámci českej extraligy 1.SC Tempish Vítkovice po pôsobení v ACEMA Sparta Praha) opätovne vyzdvihol vydarenú sezónu oboch reprezentačných výberov SR. Ženy skončili na majstrovstvách sveta 2021 vo Švédsku na 6. mieste, muži obsadili na vlaňajších MS vo Fínsku 7. priečku.

Spomenutú Katarínu Klapitovú rovnako ako Denisu Ferenčíkovú (nedávno ukončila svoju kariéru) a Lukáša Řezaninu (FaBK ATU Košice) uviedli do prestížneho Klubu 100 na základe počtu štartov v najcennejšom drese.

Ferenčíkovú a Řezaninu, ktorý sa na rozdiel od kolegyne síce tiež rozlúčil s trikolórou, ale ešte pokračuje v aktívnej činnosti na klubovej úrovni, zároveň dekorovali za výnimočný prínos pre slovenský florbal. Práve uvedením tejto dvojice zriadil SZFB sieň slávy – zatiaľ pomyselnú, ale už koncipovanú aj v podobe budúcej stálej expozície. Ceny za laureátov prebrali Michal Pažák a Michaela Šponiarová.

Premiérový ročník slávnostného galavečera dopadol na výbornú. Už teraz sa tešíme na druhé pokračovanie, ktoré po symbolickom prevzatí štafety vo forme florbalky, usporiada Dubnica nad Váhom. Štafetu si primátor mesta Dubnica Peter Wolf prebral od prezidenta SZFB Martina Kopejtka. Slávnostný galavečer č.2 bude na programe 17. júna 2023.

A aby sme na nikoho nezabudli. Galavečer moderovala Michaela Kicková, ktorá vytvorila spolu so skvelým a prajným domácim publikom skutočne pohodovú atmosféru. O hudobný program a taktiež dobrú náladu sa postaral Robo Papp, v jednom prípade aj so špeciálnym sprievodom klaviristu Ondreja Gálla a dievčenského speváckeho zboru zo Základnej umeleckej školy v Kysuckom Novom Meste pod vedením Stanislavy Piontekovej.

Ďakujeme všetkým hosťom, hráčkam, hráčom, trénerom, oceneným, hosťom a najmä organizátorom za jedinečný florbalový zážitok mimo palubovky. Boli ste skvelí.

Uvedený článok preberáme pre našich čitateľov od autora Antona Popovca zo stránky www.szfb.sk. Autorom fotografií je fotograf Michal Tarabík.

„Blahoželáme všetkým oceneným. Konečne sa po 17-tich rokoch zorganizovalo podujatie zo strany SZFB na takejto úrovni. Dominancia Tomáša Kvasnicu nás veľmi potešila rovnako ako víťazstvo brankára Jakuba Klobučníka. Verím, že takéto podujatie bude mať každoročnú tradíciu a stúpajúcu úroveň. Slovenský zväz florbalu a osobnosti Slovenska si to určite zaslúžia.“ – povedal prezident klubu 1. FBC Trenčín Miroslav Sága.