BRUTÁLNA GÓLOVÁ PRESTRELKA JUNIOROV NA ZÁHORÍ

Počas víkendu sa začala zápasmi prvého a druhého kola najvyššia celoštátna súťaž juniorov. Naše družstvo v ňom vycestovalo za svojimi súpermi – v sobotu do Záhorskej Bystrice a v nedeľu sa predstavilo na pôde bratislavského Hurikánu.

V sobotňajšom zápase proti vlaňajšiemu tabuľkovému susedovi sa očakával vyrovnaný zápas, čo sa po divokom a infarktovom priebehu aj potvrdilo, škoda len, že jeden bod nám doslova uletel. V nedeľu sme nastupovali v úlohe papierového favorita, ktorú sme aj potvrdili.

TSUNAMI ZÁHORSKÁ BYSTRICA – 1.FBC FLORBAL TRENČÍN 7:8 pp (2:4,0:3,5:0 - 0:1)

1.kolo, 10.9.2022, Viacúčelová športová hala Záhorská Bystrica, 23 divákov

Rozhodovali: Žúbor – Morávek, vylúčení 0:2 (Pavlíček, Repka), presilovky 1:0, oslabenia 0:0
Priebeh: 7.Matej Galajda (Šálek) - 2:1, 9.Cifranič (Matej Galajda)- 2:2, 16.Matej Galajda (Repka) - 2:3, 20.A.Rendl (Matej Galajda) - 2:4, 27.Dohál (Pavlíček)- 2:5, 28.Šálek - 2:6, 38.Mikolka (Večeřa) - 2:7, 64.A.Rendl (Šálek) - 7:8
Zostava: Polák – Cifranič 1+0, Repka 0+1, B.Kollár, Košinár, Večeřa 0+1, R.Sága - A.Rendl 2+0, Matej Galajda 2+2, Šálek 1+2, Pavlíček 0+1, Dohál 1+0, T.Krajčovič, Kyselica, Mikolka 1+0, K.Kováčik. Tréner: I.Kollár

Úvodný zápas ako na hojdačke ... Kým sme sa na ihrisku poriadne porozhliadali, lovil náš brankár Polák dvakrát loptičku z bránky a pred nami stála úloha likvidovať dvojgólové manko súpera. Zhostili sme sa jej veľmi dobre, veď skóre sme otočili ešte do prvej prestávky a po nej sme si zabezpečili komfortný päťgólový náskok. Diktovali sme tempo hry, strelili sedem gólov za sebou, nikto, a ani sami naši chlapci, zrejme nepochyboval o osude zápasu. Pri vylúčení Repku súper v 47.minúte znížil na 3:7 a nasledovala pre nás doslova ľadová sprcha – päť inkasovaných gólov počas dvanástich minút a šlo sa do predĺženia ! Túto časť hry by si mali naši hráči nadlho zapamätať, nemala by sa totiž dlho, dlho zopakovať. Ešteže necelé dve minúty zachránil víťazstvo a „prémiový“ bod Andrej Rendl. Naša zbytočná strata je tak, našťastie, len jednobodová.

Ivan KOLLÁR, tréner: „Začiatok zápasu nám nevyšiel, akoby tím bol ešte duchom nepripravený na dôležitý vstup do novej sezóny juniorskej extraligy. Inkasovali sme dva góly po strelách zo strednej vzdialenosti. Situácie sme si rozobrali na hráčskej lavičke a od tohto momentu sme začali diktovať hru a tempo my, čoho výsledkom boli vstrelené góly v 1. a 2.tretine. Nešlo len o skóre v náš prospech, ale i o účinnú kombinačnú hru, na ktorú súper nevedel reagovať. Žiaľ, v tretej tretine sa naša hra rozsypala ako domček z karát a podľa mňa z jedného jediného dôvodu – súper všetko vsadil na riskantné dynamické napádanie, bol veľmi rýchly kombinačne, agresívny, vytváral si šance, ktoré i premenil. Tak ako sme mohli vyhrať v riadnom hracom čase my, mohol nakoniec aj súper. Napriek počtu gólov sa zaskveli niektorými neskutočnými zákrokmi brankári na oboch stranách. Napriek nepriaznivému vývoju v záverečnej časti som neustále veril, že zo zápasu vyjdeme víťazne. Po skončení zápasu som každému jednému hráčovi poďakoval. Verím, že nedostatky sa postupne budú odstraňovať a v ďalších zápasoch budeme úspešní.“

VŠK PdF UK HURIKÁN BRATISLAVA – 1.FBC FLORBAL TRENČÍN2:8 (1:3,1:1,0:4)

2.kolo, 11.9.2022, Viacúčelová športová hala Záhorská Bystrica, 27 divákov

Rozhodovali: Cíbik – Tomáš,, vylúčení 5:2 (Cifranič, T.Krajčovič), presilovky 0:2, oslabenia 0:0

Priebeh: 7.Pavlíček - 0:1, 10.Kyselica (Mikolka) - 0:2, 13.Repka (A.Rendl) - 0:3 (P), 32.Repka (A.Rendl) - 2:4 (P), 43.Šálek - 2:5, 52.K.Kováčik (Matej Galajda) - 2:6, 54.K.Kováčik (Matej Galajda) - 2:6, 58.Dohál (T.Krajčovič) - 2:8

Zostava: Polák - Repka 2+0, Cifranič, Večeřa, A.Rendl 0+2, Košinár, R.Sága - Pavlíček 1+0, Matej Galajda 0+2, Šálek 1+0, Kyselica 1+0, Dohál 1+0, Mikolka 0+1, K.Kováčik 2+0, T.Krajčovič 0+1. Tréner: J.Holovka

Do zápasu sme vstúpili aktívne, v strednej pasáži úvodnej časti hry sme zaznamenali v priebehu šiestich minút tri góly a šli sme do pomerne upokojujúceho vedenia. Snaživý domáci tím však gólmi v závere prvej a v úvode druhej tretiny zápas do určitej miery zdramatizoval. Na dvojgólový rozdiel sme znovu odskočili až na začiatku druhej polovice zápasu po góle Rendla v početnej prevahe. Hoci sme boli po celý zápas lepší takmer vo všetkých činnostiach, vďaka viacerým nepremeneným príležitostiam a zdanlivo aj určitej zakríknutosti v zakončení sme zápas definitívne rozhodli vo svoj prospech až v záverečnej časti hry. Naše víťazstvo je nepochybne zaslúžené, ale nerodilo sa až tak ľahko, ako hovorí konečný výsledok.

Jan HOLOVKA, tréner: „Neodohrali sme zlý zápas. Hoci naša hra mala viacero nedostatkov, kolektívnym poňatím hry, bojovnosťou a obetavosťou sme sa presadili, hoci výraznejšie až v závere. Aj keď viacerí z chlapcov absolvovali už tretí zápas za dva dni, teší ma, že sme sa napriek tomu presadili práve v záverečnej tretine okrem iného aj dobrou fyzickou pripravenosťou. Vieme, na čom máme pracovať, tej práce nás čaká naozaj veľa, ale za prístup k zápasu musím chlapcom vysloviť pochvalu. Bojovali a nechali na ihrisku srdiečko aj v momentoch, keď sa nám úplne nedarilo. To sa vždy cení.“