O PRVÉ BODY NÁS OBRAL AMBICIÓZNY NOVÁČIK

V treťom kole extraligy mužov sme privítali v domácom prostredí absolútneho nováčika súťaže, bratislavský Capitol. Jeho vlaňajšie výsledky v 1.lige i úvod tohoročnej sezóny dávali tušiť, že nás nečaká ľahký zápas. Napriek tomu bol výsledok zápasu i jeho priebeh prekvapením nielen pre domácich fanúšikov, ale určite aj pre celú florbalovú verejnosť.

1.FBC FLORBAL TRENČÍN- TEMPISH CAPITOL FC 7:8 po sam. nájazdoch (2:1,2:2,3:4 - 0:0.0:1)

3.kolo, 18.9.2022, Mestská športová hala Trenčín, 184 divákov
Rozhodovali: Kučera, Kubaščík, vylúčení 0:3, presilovky 1:0, oslabenia 0:0, pomer striel 25:18
Priebeh: 10.Amrich (Kubovič) - 1:0, 13.Kvasnica (Kubovič) - 2:0, 26.Mitucha (Amrich) - 3:2, 32.Kvasnica (Kubovič) - 4:3, 44.Amrich (Kvasnica) - 5:3, 48.Amrich (Kvasnica)- 6:3 (P), 52.Mitucha (Galajda) - 7:6

Zostava: Počarovský (sam.nájazdy Klobučník) - N.Ondrášik, J.Ondrášik, Machara, Dobrovodský, Habánek, A.Rendl - Kvasnica 2+2, Kubovič 0+3, Amrich 3+1, Mitucha 2+0, Galajda 0+1, Repka, Pavlíček, Babík, Bulejčík. Tréner: J.Holovka

Hosťujúci nováčik od úvodu dokazoval, že by mohol byť príjemným oživením extraligy. Hoci optická prevaha bola na našej strane, hostia veľmi umne bránili a nebáli sa zapojiť do útoku s väčším počtom hráčov. Na šance bola prvá tretina vyrovnaná. Tú prvú na strane hostí v 9.minúte skvele zlikvidoval Počarovský a pár sekúnd sa skóre zásluhou Amricha menilo na opačnej strane. Hostia však kontrovali veľmi rýchlo a v 13.minúte mohli ísť do vedenia. Opäť nás však podržal Počarovský a z protiútoku zblízka dorážal loptičku do siete hostí Kvasnica. Dve naše presilové hry ostali netradične nevyužité a naša obrana nestála očividne na pevných nohách.

Po prestávke zredukoval tréner Holovka zostavu na dve formácie, ale tretinu sme začali zle. Už v 55.sekunde bolo vyrovnané a aj v 24.minúte dostali hostia loptičku za Počarovského chrbát, gól však našťastie pre vysokú hokejku neplatil. Od týchto chvíľ sa začala naša prevaha stupňovať, Mitucha nás znovu dostal do vedenia a keď sa zdalo, že definitívne preberáme opraty zápasu do našich rúk, súper z ojedinelého rýchleho brejku vyrovnal. Našťastie, aj tentokrát nás presnou strelou z uhla dostal Kvasnica do vedenia veľmi rýchlo. Ďalšie šance sme však nepremieňali, hostí držal nad vodou výborný brankár, dobre postavené žŕdky i prílišné ponúkanie sa našich hráčov v zakončení. Našťastie, do konca tejto časti neskórovali už ani hostia - jednu z ich šancí vytlačil mimo špičkou nohy Počarovský a nájazd troch proti jednému vyložene zbabrali.

Tretiu tretinu sme začali náporom. V štvrtej minúte prestrelil brankára hostí Amrich a keď sme využili v poradí tretiu našu presilovku na šiesty gól, všetko sa zdalo byť jasné. Hostia sa však ukázali ako neuveriteľne bojovní, my zasa príliš nedisciplinovaní a mysliaci len smerom dopredu a tak sme o trojgólový náskok prišli neuveriteľne rýchlo. Mitucha nás síce v 52.minúte dostal ešte raz do vedenia, súper však opäť úspešne kontroval a šlo sa do predĺženia. To však rozhodnutie neprinieslo a v samostatných nájazdoch sme úspešní neboli. Zatiaľ čo obaja hosťujúci strelci Klobučníka prekonali, my sme nepremenili ani jeden a tak sme prišli o dva body v zápase, v ktorom sme ani raz neprehrávali, v zápase, v ktorom sme si nevedeli proti nováčikovi postrážiť sľubný trojgólový náskok. Škoda ...

Čo dodať ? To, že naša defenzíva nepracuje priam ideálne, vieme a veríme, že práve tento zápas môže byť mementom poriadne na nej zapracovať. Hostia si za svoju nezlomnú snahu body nakoniec zaslúžili a dovolíme si prognostikovať, že tento nováčik sa po dne tabuľky plaziť nebude a prinesie do našej najvyššej súťaže viac vyrovnanosti a aj kvality.

Veríme, že napriek tomu, že sa nám zápas príliš nevydaril, zachovajú nám naši fanúšikovia aj naďalej svoju priazeň. Ďalší zápas odohráme v našej hale totiž už o týždeň, v nedeľu 25.9., kedy hostíme ďalší bratislavský tím – Snipers. Pozor ! Zápas sa začína v netradičnom čase už o 14:00 hod. a po ňom nasleduje majstrovský zápas juniorských tímov oboch týchto súperov.

HLASY PO ZÁPASE:

Michal AMRICH, hráč 1.FBC Florbal Trenčín: „Začali sme veľmi vlažne, tempo z našej strany bolo nijaké. Musím vyzdvihnúť brankára hostí, dnes klobúk dole. My potrebujeme viac makať, viac sa sústrediť na koncovku, pretože šance boli, ale nepadalo nám to tam.“

Jan HOLOVKA, tréner 1.FBC Florbal Trenčin: „Prehrali sme zaslúžene. Je treba pochváliť súpera, hrali výborne do obrany a dopredu im tam padlo takmer všetko na čo siahli, vyhrali zaslúžene. My sme dnes vôbec neboli v hernej pohode, naša obranná fáza bola tragická a musíme na nej popracovať do ďalších zápasov.“

Andreas RIEGER, brankár Tempish Capitol Floorball Club Bratislava: „Bol to veľmi náročný a z našej strany obetavý zápas. K takémuto zápasu patrí aj kus šťastia, ktoré sme dnes mali. Veľmi si vážim víťazstvo, musím poďakovať všetkým chalanom. Pre takéto chvíle hráme florbal všetci na Slovensku.“

Roman CÍBIK, tréner Tempish Capitol Floorball Club Bratislava: „Dnes sme hrali s veľkým nasadením a srdiečkom. Chceli sme majstrovi zobrať body a to sa nám podarilo. Už minulé kolo sme hrali dobrý zápas so Záhroskou Bystricou. Myslím, že máme celkom dobre našliapnuté a sú to pre nás vynikajúce skúsenosti do ďalších zápasov.“