STARŠÍM ŽIAKOM UCHMATLA BODY „MODRÁ“ DUBNICA

V treťom majstrovskom turnaji regionálnej ligy starších žiakov sa naše družstvo predstavilo v domácom prostredí. Zatiaľ čo Púchov sme podľa očakávania presvedčivo zdolali, v súboji dvoch špičkových tímov súťaže o gólik podľahli rovesníkom „modrého“ tímu Dubnice. Nevadí chlapci a dievčatá, nie každý deň sa všetko vydarí, pri poctivom tréningu príležitosť k vydarenejšej odvete určite príde ešte v tejto sezóne.

1.FBC TRENČÍN akadémia – FBK PÚCHOV 10:0 (4:0,1:0,5:0)

5.kolo, 9.10.2022, Mestská športová hala Trenčín
Rozhodovali: Bulejčík – A.Rendl, vylúčení 0:1, presilovky 1:0, oslabenia 0:0
Priebeh: 1.S.Timko (Š.Štefančík) - 1:0, 12.Obert (Š.Štefančík) - 2:0, 14.M.Bojda (Jurica) - 3:0, 14.Križan (Halas) - 4:0, 25.M.Bojda - 5:0, 32.Š.Štefančík (Halas) - 6:0, 34.Jurica (M.Bojda) - 7:0, 34.O.Kováčik (J.Boško) - 8:0, 38.Š.Štefančík (S.Timko) - 9:0, 40.Š.Štefančík (S.Timko) - 10:0 (P)

Zostava: M.Jurík (34.Borot) - Halas 0+2, Križan 1+0, Záň, Jarábková, Panák - S.Timko 1+2, Obert 1+0, Š.Štefančík 3+2, S.Liška, M.Bojda 2+1, Jurica 1+1, Kakody, O.Kováčik 1+0, J.Boško 0+1, Halasová, Hasaj, D.Meško, Paracka. Tréner: I.Kollár

Zápas sa odohrával plne v našej réžii. Do vedenia sme šli už v 9.sekundea hostí sme až do konca tretiny k ničomu vážnejšiemu nepustili. Druhá tretina bola vyrovnanejšia, z našej strany akási „rozlietaná“ a s viacerými chybami v obrane, takže príležitosť vyniknúť dostal aj brankár Jurík. Aj hostí však v tejto časti výrazne podržal brankár. V záverečnej časti sme sa opäť strelecky prebudili, v bránke nás podržal striedajúci Borot, ktorý kryl i nariadený samostatný nájazd a tak sme nakoniec vybojovali dvojciferné víťazstvo s čistým kontom.

1.FBC TRENČÍN akadémia – ŠK VICTORY STARS DUBNICA n/V modrí 4:5 (1:2,1:3,2:0)

6.kolo, 9.10.2022, Mestská športová hala Trenčín
Rozhodovali: Bulejčík – A.Rendl, bez vylúčených
Priebeh: 7.Kakody (J.Boško) - 1:0, 12.Š.Štefančík - 2:2, 35.Obert (Záň) - 3:5, 35.O.Kováčik (Kakody) - 4:5

Zostava
: M.Jurík - Halas, Križan, Záň 0+1, Jarábková, Panák - Timko, S.Liška, Š.Štefančík 1+0, M.Bojda, Obert 1+0, Jurica, Kakody 1+1, O.Kováčik 1+0, J.Boško 0+1, Halasová, Hasaj, D.Meško, Paracka. Tréner: I.Kollár

Zápas priniesol vyrovnaný duel, svojou úrovňou nadpriemerný pre túto vekovú kategóriu. V 1.tretine sme šli do vedenia, no v čase, keď sme začali preberať iniciatívu a vytvárať si gólové príležitosti, využil súper dve naše zaváhania v defenzíve a otočil skóre. Aj prostredná časť mala podobný priebeh. Ako prví sme skórovali opäť my, ale Dubnica opäť rýchlo kontrovala a dostala sa až do trojgólového vedenia. V záverečnej tretine sme sa snažili súpera pritlačiť, desať minút pred koncom sme sa dvoma zlepenými gólmi dostali znova reálne do zápasu, no vyrovnávajúci gól sme už nepridali, hoci 100 sekúnd pred koncom sa od žŕdky odrazená loptička kotúľala po bránkovej čiare hostí...

Chlapcov treba za výkon a prístup k zápasu pochváliť, no Dubničania boli predsa len o niečo lepší v kombinácii a pohotovejší v zakončení, takže im treba zablahoželať k zaslúženému víťazstvu.

Ivan KOLLÁR, tréner: „Do zápasu proti Púchovu sme zapojili všetkých dvadsať nominovaných hráčov. Niektorým sa darilo viac, niektorým menej, ale celkovo zápas zvládli a náš výkon hodnotím ako vydarený. Do zápasu proti Dubnici nastupovalo naše družstvo motivované kvalitnou súpera. Do zápasu zasiahli tri päťky a ďalší zo štvrtej formácie sa prestriedávali. Škoda, že nám súper odskočil na rozdiel troch gólov. Aj tento hendikep sme postupne obrovskou bojovnosťou doťahovali, avšak vyrovnať sa nám už nepodarilo. Tím si zaslúži pochvalu za prístup i kvalitný výkon.“