MLADŠÍ ŽIACI ZDOLALI SILNÚ DUBNICU, POKRAČUJÚ NA VÍŤAZNEJ VLNE

V sobotu 12.novembra pokračovala regionálna súťaž mladších žiakov ďalším turnajom, v rámci ktorého odohralo naše družstvo ďalšie dva majstrovské zápasy s poradovými číslami 5 a 6. Čakali na nás súperi z opačných pólov tabuľky skupiny SEVER: zatiaľ čo Považská Jednotka uzatvára pelotón družstiev bez zisku bodu, „modré“ družstvo domácej Dubnice má veľkú silu a patrí bezo sporu do elitnej trojice družstiev tejto skupiny. Papierové predpoklady sa preniesli aj na ihrisko: zatiaľ čo tím z Považskej Bystrice sme zdolali bez väčších problémov vysokým gólovým rozdielom, zápas proti domácim bol od začiatku vyrovnaný, kvalitný a dramatický až do poslednej sekundy. Že sa skončil naším tesným víťazstvom je len tou vítanou čerešničkou na torte. Potešil nás hlavne kvalitný kolektívny výkon.

1.FBC TRENČÍN akadémia – POVAŽSKÁ JEDNOTKA 13:1 (5:0, 2:0, 6:1)

5.kolo, 12.11.2022 8:55, Mestská športová hala Dubnica n/V
Rozhodovali: Vanko –Klčo, bez vylúčených
Priebeh:3. Chovanec - 1:0, 5. J.Rendl (M.Krajčovič) - 2:0, 6. Kubičina (Matejička) - 3:0, 9. Š.Štefančík (Gašpar) - 4:0, 11. Demitra (Lendvay) - 5:0, 15. Hrnčiar (Sučanský) - 6:0, 19. Herák (J.Rendl) - 7:0, 25. M.Krajčovič (Lendvay) - 8:0, 28. Chovanec (J.Rendl) - 9:0, 29. Hrnčiar (Š,Štefančík) - 10:0, 31. Š.Štefančík (Lendvay) - 11:1, 33. Cingeľ (Chovanec) - 12:1, 34. Š.Štefančík (Hrnčiar) - 13:1
Zostava: Matejička 0+1 - Bellan, Lendvay 0+3, Hrnčiar 2+1, Š.Štefančík 3+1, Gašpar 0+1, Herák 1+0, J.Rendl 1+2, M.Krajčovič. 1+1, Polhorský, Demitra 1+0, Sučanský 0+1, Kubičina 1+0, Chovanec 2+1, Cingeľ 1+0. Tréneri: M.Štefančík, B.Šajban

Zápas proti Považskej Jednotke sa zväčša hral na polovici súpera. V zápase predviedol náš tím zopár vecí, ktoré sa snaží „vybrusovať“ na tréningoch. Je potešiteľné, že hráči hrali aktívne, s výnimkou druhej tretiny, kedy pôsobili dosť nesústredene. Tretia tretina však bola opäť plne v našej réžii.

1.FBC TRENČÍN akadémia – ŠK VICTORY STARS DUBNICA n/V modrí 4:3 (1:2, 3:0, 0:1)

6.kolo, 12.11.2022, Mestská športová hala Dubnica n/V
Rozhodovali: Vanko – Bagin, vylúčení: 2:0, presilovky a oslabenia 0:0
Priebeh: 12. Demitra (J.Rendl) - 1:2, 16. Gašpar (Bellan) - 2:2, 18. Polhorský (M.Krajčovič) - 3:2, 19. Lendvay - 4:2
Zostava: Matejička - Bellan 0+1, Lendvay 1+0, Hrnčiar, Š.Štefančík, Gašpar 1+0, Herák, J.Rendl 0+1, M.Krajčovič 0+1, Polhorský 1+0, Demitra 1+0, Sučanský, Kubičina, Chovanec, Cingeľ. Tréneri: M.Štefančík, B.Šajban

Opäť po čase výborný a náročný zápas, akých potrebujeme odohrať čo najviac. Bez ohľadu na výsledok obe družstvá predviedli kvalitný výkon. O pekné akcie nebolo núdze, výborne ale zachytali obaja brankári. Rozhodovali detaily. Úvod sme nezachytili, pôsobili sme nervóznym dojmom, z čoho pramenili prvé dva inkasované góly. Upokojili sme sa až po strelení kontaktného gólu v závere prvej tretiny. Druhú tretinu sme začali hrať viac ako tím a k sympatickej hre pribudli naše tri vsietené góly. Tretia tretina bola veľmi náročná. Súper znížil na rozdiel gólu, následne sme ubránili dve oslabenia a nakoniec sa tešili z tesnej výhry.

Milan ŠTEFANČÍK, tréner: „Zápas proti Považskej Jednotke sa hral prevažne na jednu bránu. Hráči si zápas užili, predviedli zopár krásnych akcií, ale mysľou sme už boli na zápase proti Dubnici. Mužstvo Dubnice ma veľkú kvalitu, najmä v útočnej hre. Naši hráči sa na zápas tešili a chceli sa pobiť o čo najlepší výsledok. Samozrejme konečný stav nás teší, ale oveľa viac naša predvedená hra. Hráči nezložili zbrane po inkasovaných góloch, vrátili sa do zápasu, zlepšili obranu, bojovali opäť ako tím. Od augusta urobilo družstvo výrazný herný posun a ja len verím, že podobných ťažkých zápasov odohráme čo najviac.“