MLADŠÍ ŽIACI VÍŤAZMI SKUPINY SEVER V ZÁKLADNEJ ČASTI REGIONÁLNEJ SÚŤAŽE

Základná časť súťaže mladších žiakov, ktorá sa hrala v dvoch skupinách, sa túto sobotu skončila. A bolo to vyvrcholenie ako sa patrí, nastúpili sme v zápasoch proti dvom najsilnejším súperom v boji o prvenstvo. Prinieslo skvelé zápasy, akých by sme potrebovali v sezóne čo najviac. Zatiaľ čo súpera z Dubnice sme po druhý raz zdolali, v zápase proti družstvu AS Trenčín sme po prvý raz jemne „zakopli“. Ale práve bojovnosť tímu, ktorý dokázal znížiť päťgólový náskok súpera na rozdiel dvoch gólov spôsobil, že víťazom skupiny „Sever“ sa tým najtesnejším možným rozdielom stalo práve naše družstvo. Pri rovnakom bodovom zisku i rovnakom gólovom rozdiele v zápasoch proti AS Trenčín rozhodlo o našom prvenstve až celkové skóre.

1.FBC TRENČÍN akadémia – ŠK VICTORY STARS DUBNICA modrí 6:1 (2:0, 2:0, 2:1)
11.kolo, 14.1.2023, Športové centrum M-Šport, Zamarovce
Rozhodovali: Zemiak - Šálek, bez vylúčených
Priebeh: 3. Škuta (Cingeľ) - 1:0, 12. Gašpar (Hrnčiar) - 2:0, 13. Š.Štefančík (Hrnčiar) - 3:0, 16. Š.Štefančík (Hrnčiar) - 4:0, 25. Gašpar (Š.Štefančík) - 5:0, 35. Gašpar (Lendvay) - 6:1
Zostava: Matejička - Bellan, Lendvay 0+1, Hrnčiar 0+3, Š.Štefančík 2+1, Gašpar 3+0, Herák, J.Rendl, M.Krajčovič, Polhorský, Demitra, A.Majdlen, Sučanský, Škuta 1+0, Kubičina, Cingeľ 0+1, Martiniuc. Tréneri: M.Štefančík, B.Šajban

V sobotu nás čakali dve najsilnejšie družstvá súťaže. Hneď ráno sme narazili na celok VS Dubnica modrí, ktorí aj bez dvoch svojich opôr predvádzali výborný florbal. Naši chlapci ale po celý čas mali zápas pod kontrolou, vytvárali si viac streleckých šancí a postupne pribúdali góly v súperovej bráne. Zápas sme zaslúžene vyhrali.

FLORBALOVÝ KLUB AS TRENČÍN červení - 1.FBC TRENČÍN akadémia 5:3 (3:0, 2:2, 0:1)
12.kolo, 14.1.2023 13:35, Športové centrum M-Šport, Zamarovce
Rozhodovali: Zemiak - Šálek, vylúčení 1:1 (Demitra), presilovky 1:1, oslabenia 0:0
Priebeh: 18. Kubičina (Škuta) - 5:1, 14. Š.Štefančík - 5:2, 28. Cingeľ (Š.Štefančík) - 5:3
Zostava: Matejička - Bellan, Lendvay, Hrnčiar, Š.Štefančík 1+1, Gašpar, Herák, J.Rendl, M.Krajčovič, Polhorský, Demitra, A.Majdlen, Sučanský, Škuta 0+1, Kubičina 1+0, Cingeľ 1+0. Tréneri: M.Štefančík, B.Šajban

Úvod ako zo zlej rozprávky. Prvá strela súpera končí nešťastným tečom a lobom cez nášho brankára v našej sieti. 46.sekunda – vylúčenie nášho hráča za veľmi škaredý faul na súpera – využitá presilovka. Neustály pressing na našich hráčov vedie k tretiemu gólu v našej sieti. Po necelých štyroch minútach hry prehrávame 0:3. Musíme uznať, že súper nás v prvej tretine zovrel pred našou bránou, o čom svedčí dvanásť jeho streleckých pokusov. Druhu tretinu sme opäť začali gólom v našej sieti, ale postupne sa hra začala vyrovnávať a chlapci sami zistili, že bez snahy pobiť sa o výsledok to dnes nepôjde. Znížili sme stav zápasu postupne na rozdiel dvoch gólov, ku koncu sme hrali power play bez brankára, ale aj napriek mnohým šanciam sa nám už nepodarilo vyrovnať.

Milan ŠTEFANČÍK, tréner: „Sobota, po dlhšej dobe opäť ligové zápasy, nároční súperi, aj úsmev, aj sklamanie. Veľmi dobré zápasy, pre túto kategóriu asi to najlepšie, čo sme mohli vidieť. Náročný súper z Dubnice, ktorý nám nechcel dať nič zadarmo a bojoval, ale i veľmi silný súper z AS Trenčín, ktorý nás svojou aktívnou hrou v prvej tretine donútil spraviť chyby, ktoré nás stali zápas. V každom prípade veľmi dobrá škola pre náš tím, kedy si hráči museli zvykať postupne na rôzne situácie, počnúc striedaním dvoch talentovaných hráčov Dubnice v útoku i obrane, až po pressing klubu AS Trenčín po celý zápas. Ale je potrebné vidieť aj pozitíva a tým bola skutočnosť, že chlapci nezložili zbrane a postupne začali doťahovať gólový náskok súpera. Vyskúšali si, čo je v praxi rýchly florbal, odovzdávanie loptičiek a následne vyše 1:30 minútovú hru bez brankára. S predvedenou hrou som v oboch zápasoch spokojný, na chlapcov veľmi hrdý a teraz nás už čaká tvrdá príprava na nadstavbu, v ktorej máme za cieľ pobiť sa o postup na Majstrovstvá Slovenska.“