DORASTENCI NEBODOVALI ANI V DRUHOM KOLE

1.liga dorastencov pokračovala zápasom 2. kola. Naši chlapci vycestovali v piatok do Záhorskej Bystrice, kde boli súperom domáceho Tsunami. Očakávali sme vyrovnaný zápas, mal navyše šesťbodové podfarbenie, nakoľko obe družstva nevykročili do súťaže úspešne a tak imperatív zisku troch bodov stál pred oboma rovnakým dielom. Predpoklady vyrovnaného priebehu sa dlho napĺňali, žiaľ, záverečná časť patrila domácim a tak nám ani druhý pokus o zisk prvoligových bodov nevyšiel. Víťazstvo domácich je však možno označiť za zaslúžené, urobili menej individuálnych chýb a prestrieľali nás v pomere striel na bránku 29:19.

TSUNAMI ZÁHORSKÁ BYSTRICA – 1.FBC TRENČÍN akadémia 6:3 (2:2,1:1,3:0)
2.kolo, 20.1.2023, Viacúčelová športová hala Záhorská Bystrica
Rozhodovali: Machotka - Chamraz, vylúčení 3:4 (Košinár 2x, Hacek, S.Liška) presilovky 1:0, oslabenia 0:0
Priebeh: 7. Hacek – 0:1, 18.Mikolka (Obert) – 2:2, 31. Mikolka (S.Liška) – 3:3
Zostava: Šlosár – S.Liška 0+1, Košinár, Večeřa, R.Sága, Záň, Bečár – Kyselica, Mikolka 2+0, Obert 0+1, K.Kováčik, Malko, Hacek 1+0, S.Timko. Tréner: N.Ondrášik

Začalo sa v miernom tempe a skôr opatrne. Súper si po našich individuálnych chybách vypracoval viacero gólových šancí, avšak v 7.minúte sme šli do vedenia, keď nečakaná strela Krištofa Kováčika domácemu brankárovi vypadla a Hacek ju dorazil do siete. Zápas bol naďalej vyrovnaný, no v 11.minúte domáci po individuálnej chybe za našou bránkou vyrovnali. Päť minút nato sme po nedôraznom súboji pred vlastnou bránkou inkasovali po druhý raz, no vedenie nevydržalo domácim veľmi dlho. V 18. minúte sme po vypichnutí loptičky na strede ihriska šli do prečíslenia, Richard Obert našiel krížnym pasom Andreja Mikolku a ten trafil presne pod brvno.

V prostrednej časti pokračoval zápas akciami zo strany na stranu. Obe mužstvá si pripravili zopár gólových príležitostí, ktoré ale takmer všetky končili zakončením mimo bránky. V 9.minúte šiel opäť do vedenia domáci tím, ktorý pohotovo rozohral štandardnú situáciu, na ktorú naša formácia nedokázala zareagovať a po nešťastnom teči jedného z našich hráčov sa lopta dokotúľala do bránky dobre chytajúceho Šlosára. O necelé dve minúty sme však opäť vyrovnali gólom Andreja Mikolku, ktorý si vzal loptu na polovici ihriska a strelou k ľavej žrdi prekonal domáceho brankára. Koncom tretiny došlo vylúčeniu Haceka, avšak súper presilovku nevyužil.

Záverečná tretina sa nezačala pre nás veľmi šťastne. Hneď v úvode bol náš Košinár vylúčený na dve minúty za nedovolenú vzdialenosť, súper početnú prevahu využil a šiel do vedenia. Druhé vylúčenie Filipa Košinára sme už úspešne ubránili, naopak, šancu na vyrovnanie sme mali my. V 49. a v 51. minúte nám súper daroval dve presilové hry, no nepresnosť a netrpezlivosť našich hráčov znamenala, že sme ich využiť nedokázali. Naopak, v 56. minúte sme inkasovali po strele z väčšej vzdialenosti. V závere zaznamenali domáci aj šiesty presný zásah, keď sa loptička aj so značnou dávkou šťastia dostala "pomedzi nohy" za chrbát nášho brankára.

Norbert ONDRÁŠIK, tréner: „Aj napriek vlažnému úvodu sa zápas šťastným zásahom Šaňa Haceka začal vyvíjať pre nás dobre, avšak individuálne chyby nám jeho ďalší priebeh komplikovali. Netrvalo dlho a dostali sme sa do gólovej nevýhody. Kombinačná akcia Riša Oberta s Andrejom Mikolkom nás dostala do hry a naznačila, že to bude tvrdý boj o zisk bodov. V tretej tretine sme ale inkasovali hneď v úvode gól po našej nedisciplinovanosti a na ten sme už nedokázali primerane reagovať. Musím ale povedať, že chlapci sa snažili plniť pokyny či už pri bránení alebo v rozohrávke. Pochváliť musím aj niektorých hráčov z nižšej vekovej kategórie, ktorí sa javia v pozitívnom svetle, brankára Šlosára a za pohotové zakončenie "z prvej" dvojgólového Mikolku. Dnešný zápas rozhodli efektivita a naša slabšia kombinačná hra najmä počas presilových hier. Nie je možné, aby sme si počas troch presilových hier nedokázali vytvoriť takmer žiadnu šancu. Musíme sa poučiť aj z individuálnych chýb, bolo ich priveľa. Súperovi gratulujem k trom bodom.“