DÔLEŽITÝ TROJBODOVÝ ÚLOVOK DORASTENCOV V DUBNICI

V treťom kole 1.ligy dorastencov nastupovali proti sebe družstvá, ktoré v doterajšom priebehu súťaže ešte nebodovali. Domácej Dubnici to nevyšlo už tri razy, nám dvakrát. Aj po tretí raz sme nastupovali na ihrisku súpera. Keďže v súťaži odohrá každé družstvo len desať kôl a na Majstrovstvá Slovenska postupujú prvé štyri tímy, pred našimi chlapcami dnes stála jasná úloha: trojbodové víťazstvo. V opačnom prípade by sa nám už totiž náskok súperov doťahoval len veľmi ťažko. Našťastie, podarilo sa, ale jednoduché to určite nebolo a séria našich vylúčení v závere nám na pokoji určite nepridala. Dôležité ale je, že naše šance na postup ostali stále reálne.

ŠK VICTORY STARS DUBNICA n/V – 1.FBC TRENČÍN akadémia 2:4 (1:2,1:2,0:0)

3.kolo, 22.1.2023, Mestská športová hala Dubnica n/V

Rozhodovali: Haluška - Vanko, vylúčení 1:5 (Mikolka 2+2, Hacek, Košinár, K.Kováčik), presilovky 0:1, oslabenia 0:0

Priebeh: 1. Mikolka (Kyselica) – 0:1, 10. Hacek (K.Kováčik) – 1:2, 26. K.Kováčik (Košinár) – 2:3, 37. Košinár (Mikolka) – 2:4 (P)

Zostava: Šlosár – S.Liška, Košinár 1+1, Večeřa, Záň – Kyselica 0+1, Mikolka 1+1, Obert, K.Kováčik 1+1, Malko, Hacek 1+0, S.Timko, Bečár, Matúš Galajda. Tréner: N.Ondrášik

Gólovo sme udreli hneď v prvej minúte, ale inak bol úvod zápasu z dôvodu jeho dôležitosti obojstranne dosť opatrný. Domáce družstvo tým, že muselo od začiatku doťahovať náskok, pôsobilo aktívnejším dojmom a dostávalo nás dosť často do problémov v rozohrávke. Vyrovnanie však nakoniec prišlo paradoxne strelou takmer od polovice ihriska. Našťastie, dokázali sme naň rýchlo odpovedať a do prvej prestávky sme vedenie uhájili.

V druhej tretine sme inkasovali vyrovnávajúci gól po rovnakej individuálnej chybe ako v piatok v Záhorskej Bystrici. Štandardná situácia a postavenie sa do brániaceho postoja nám, zdá sa, robí problém. Aj tentokrát sme šli ale do opätovného vedenia po presnom zásahu Krištofa Kováčika takmer okamžite. Dôležitým momentom sa ukázalo využitie jedinej našej presilovej hry Filipom Košinárom, ktoré nám zabezpečilo do poslednej tretiny dvojgólový náskok.

V poslednej tretine sme domácim darovali zopár šancí, ktoré však aj vďaka spoľahlivému Šlosárovi v našej bránke nedokázali využiť. V samom závere sa stupňovala nervozita na oboch stranách, vylučovalo sa ale len na našej strane. Štyri vylúčenia v posledných troch minútach nám mohli vážne skomplikovať cestu k víťazstvu, očividne nervózni domáci ale nedokázali využiť ani pomerne dlhú početnú prevahu o dvoch hráčov a pri maximálnej bojovnosti našich hráčov sme im nedovolili streliť ani kontaktný gól.

Norbert Ondrášik, tréner: „To, že nás čaká veľmi ťažký a dôležitý zápas, nám bolo jasné už pred jeho začiatkom. Navyše, prispôsobiť sa povrchu domácej haly nie je jednoduché. Chlapcov som upozornil na iný odskok loptičky i niektoré ďalšie veci, na ktoré nie sú zvyknutí. Som rád, že sme k zápasu pristúpili zodpovedne, hoci pár chybami v obrane sme dali súperovi určité šance. V kritických momentoch nás podržal brankár Šlosár. Dôležité bolo, že sme domácich ani raz nepustili do vedenia a na oba ich vyrovnávajúce góly sme dokázali veľmi rýchlo odpovedať. V závere sme sa zbytočne nechali vyprovokovať, to sa nám v budúcnosti jednoducho stať nesmie. Rezervy vidím stále aj v rozohrávke a zakončení, celkove som však s prístupom k zápasu spokojný. Vyzdvihnúť musím aj kolektívny výkon, ale napriek tomu by som chcel osobitne vyzdvihnúť výkony Šlosára a Lišku.“