NA VÝBORNÚ VELEKOVÚ STARŠÍ ŽIACI RECEPT NENAŠLI

V treťom kole nadstavbovej časti súťaže starších žiakov stretli v mestskom derby naši chlapci s favorizovaným „červeným“ tímom FBK AS Trenčín. V domácom prostredí utrpeli síce vysokú porážku, ale na ihrisku to až tak jednoznačne nevyzeralo. Po celý zápas však nenašli recept na prekonanie spoľahlivej Velekovej v bránke hostí a po štvrtom góle na začiatku záverečnej pätnásťminútovky akoby si prestali veriť a umožnili súperovi navyšovať skóre pomerne ľahko.

1.FBC TRENČÍN akadémia – FLORBALOVÝ KLUB AS TRENČÍN červení 0:8 (0:1,0:2,0:5)
Nadstavbová časť, 3.kolo, 2.2.2023, Mestská športová hala Trenčín
Rozhodovali: J.Riečický – Haluška, vylúčení 2:1 (S.Timko, Obert), presilovky 0:0, oslabenia 0:0

Zostava: Matejička (31. Borot) – Záň, Jarábková, S.Halas, Kakody, Križan, Panák- S.Timko, S.Liška, Obert, M.Bojda, Š.Štefančík, Jurica, M.Jurík, Hasaj, Hrnčiar, Halasová, Guliš. Tréneri: M.Štefančík, M.Matejička

Bez streleného gólu nemôže mužstvo pomýšľať na víťazstvo. Súper bol efektívny v streľbe a svoje šance dokonale premenil. My nie. Výsledok je možno krutý, ale za predvedenú hru sa hráči rozhodne nemajú za čo hanbiť. Poctivá obrana, vracanie sa a bojovnosť, to boli dobré veci, ktoré mužstvo spravilo. V koncovke chýbal aj kúsok potrebného šťastia, ale najmä väčší dôraz pri streľbe a väčšinou ľahké strely skúsená brankárka hostí bez problémov zlikvidovala. Dve tretiny sme boli favoritovi vyrovnaným súperom, čo je potešiteľné, ale treba športovo uznať, že víťazstvo hostí je plne zaslúžené. Zo všetkých hráčov je potrebné vyzdvihnúť najmä nášho mladého brankára Mareka Matejičku, ktorý sa svojej šance nezľakol a v zápase predviedol výborný výkon.

Milan ŠTEFANČÍK, tréner: „Ani Rím nebol postavený za deň. Treba uznať kvality súpera, niet pochýb o tom, že patria k tomu najlepšiemu, čo slovenský florbal v tejto vekovej kategórii má. Je ale na mieste povedať, že výsledok, aj keď vyzerá byť jednoznačný v prospech súpera, nezodpovedá pomeru síl na ihrisku. Minimálne prvé dve tretiny sme boli viac než vyrovnaným súperom. Hrali sme organizovane dozadu so snahou o rýchle protiútoky. My sme naše šance nepremenili, súper áno. Koniec tretej tretiny sme nezvládli, ale je to pochopiteľné, ak mužstvo chce streliť gól. V zápase bolo veľa dobrých vecí, preto sa neobávam toho, že poctivou prácou na tréningu a odohratím viacerých podobných zápasov dôjde v mužstve ku kvalitatívnemu posunu smerom nahor.“