DORASTENCI PODĽAHLI V MESTSKOM DERBY AJ PO TRETÍ RAZ

1.liga dorastencov vstúpila do svoje druhej polovice. Proti „červenému“ tímu trenčianskeho AS sme aj po tretí raz v sezóne ťahali za kratší koniec, o postup na Majstrovstvá Slovenska musíme teda bojovať ďalej. Súper bol ale lepší a treba uznať jeho kvality.

1.FBC TRENČÍN akadémia – FLORBALOVÝ KLUB AS TRENČÍN červení 3:10 (1:4,1:1,1:5)
6.kolo, 4.3.2023, Mestská športová hala Trenčín
Rozhodovali: Bagin – Vanko, bez vylúčených
Priebeh: 9. Mikolka (K. Kováčik) – 1:1, 28. Mikolka (S.Liška) – 2:4, 52. Hacek (Malko) – 3:9

Zostava: Šlosár –Záň, S. Liška 0+1, Večeřa, R.Sága – Kyselica, Mikolka 2+0, K.Kováčik 0+1, T.Krajčovič, Malko 0+1, Hacek1+0, S.Timko, Bečár. Tréneri: J.Holovka, N.Ondrášik

Hostia otvorili skóre už v 2.minúte a od začiatku pôsobili sebavedomejším dojmom. Napriek tomu sme dokázali vyrovnať, ale hoci hra bola v úvodnej časti pomerne vyrovnaná, AS šlo vďaka efektívnejšiemu zakončeniu do trojgólového vedenia. V 2. tretine ešte dokázal Mikolka svojím druhým gólom v zápase znížiť na 2:4, ale šancí mal oveľa viac súper a len vďaka výbornému Šlosárovi v bránke sa skóre už nemenilo. Aj v záverečnej časti boli hostia lepší a svoju prevahu dokázali zúročiť aj strelecky. Ich vysoké víťazstvo je naprosto zaslúžené. My sme v zápase stratili príliš veľa zbytočných loptičiek, nevychádzala nám medzihra ani zakončenie. Napriek desiatim gólom opäť nesklamal brankár Šlosár, ktorý okrem viacerých výborných zákrokov zaujal aj výbornou rýchlou rozohrávkou, ktorú sme však nedokázali gólovo zužitkovať.

Jan HOLOVKA, tréner: „Presvedčivé víťazstvo AS je naprosto zaslúžené, aj keď si myslím, že pri menšom rešpekte voči súperovi mohol byť výsledok pre nás prijateľnejší. Súper bol lepší, treba mu pogratulovať a my musíme o postup na Majstrovstvá SR zabojovať a zabodovať v iných zápasoch. Brankára Šlosára musím napriek desiatim inkasovaným gólom pochváliť, mal to dnes ťažké.“