JUNIORI ZAKONČILI SEZÓNU SO CŤOU, ALE MOHLO TO DOPADNÚŤ AJ INAK

Po dvoch vyrovnaných zápasoch, ktoré sme oba nešťastne prehrali najtesnejším rozdielom, stála pred našimi juniormi ťažká úloha pokúsiť sa sériu ešte „otočiť“. Navyše vedenie klubu stálo pred dilemou, či vôbec hráčov, ktorí sú stálymi členmi kádra extraligového tímu mužov, do zápasu pustiť, pretože konečný výsledok vo Fortuna extralige mužov je pre klub pochopiteľne prioritou. Nakoniec sa zvolil určitý kompromis, ale hostia, ktorí už podobné starosti nemajú, boli aj v treťom meraní síl vysokými favoritmi. V samotnom zápase sa to priamo na ihrisku síce výsledkovo potvrdilo, ale zápas bol opäť vyrovnaný a dve tretiny im „tieklo do topánok“.

Púť juniorskou extraligou sa teda pre našich chlapcov skončila v semifinále. V čase ukončenia zápasu tlela ešte maličká iskrička nádeje na medailu v prípade, ak by košické Florko dokázalo zvrátiť nepriaznivo sa vyvíjajúcu situáciu proti Snipers Bratislava. Či ešte tlie aj v čase vydania tohto článku pri jeho čítaní už dobre viete.

1.FBC FLORBAL TRENČÍN – FLORBALOVÝ KLUB AS TRENČÍN 7:10 (1:2,5:2,1:6)
Semifinále play off, 3.zápas, 19.3.2023, Mestská športová hala Trenčín, 178 divákov
Rozhodovali: M.Tomáš - Kubaščík, vylúčení 1:1 (Pavlíček), presilovky 1:0, oslabenia 0:0
Priebeh: 15. Greguš – 1:0 (T), 25. Šálek (Pavlíček) – 2:2, 28. Bulejčík (Repka) – 3:2 (P), 28. K.Kováčik (T.Krajčovič) – 4:2, 30. T.Krajčovič (Greguš) – 5:3, 34. T.Krajčovič – 6:3, 50. Pavlíček (A.Rendl) – 7:7

Zostava: Polák – Cifranič, Repka 0+1, K.Husár, Dohál, Večeřa, Košinár, Venglik – Bulejčík 1+0, Matej Galajda, A.Rendl 0+1, Pavlíček 1+1, Šálek 1+0, Mikolka, T.Krajčovič 2+1, Greguš 1+1, K.Kováčik 1+0, Hacek. Tréner: J.Holovka

Prvá desaťminútkovka bola úplne vyrovnaná, opticky i na strelecké príležitosti. V 12.minúte však strelili hostia veľmi šťastný gól po tečovanej strele a keď o minútu Malík zvýšil na 0:2, získali značnú psychickú výhodu. My sme sa vrátili do hry po trestnom strieľaní, nariadenom za faul na prenikajúceho Rendla, ktoré rutinérsky premenil Greguš. Do konca tretiny už gól nepadol, v 16.minúte sa vyznamenal Polák, ktorý kryl strelu zblízka osamelého hráča hostí, na druhej strane neprekonal Pajtinu v 19.minúte Bulejčík.

Na začiatku 2.tretiny stiahol tréner Holovka z hry viacerých kľúčových hráčov, ktorých šetril na večerný semifinálový zápas play off extraligy mužov, na ihrisku sa však začali diať veci... Naša druhá a tretia formácia sa do súpera zahryzli a v 25.minúte Šálek vyrovnal. Vzápätí hostia nesprávne striedali, na presilovku poslal tréner Holovka elitnú formáciu a Bulejčík nás dostal do vedenia. Už o pár sekúnd zvýšil na 4:2 Kováčik, škoda, že hostia po našom zbabranom striedaní takmer okamžite kontrovali. Napriek tomu nás Krajčovič dvoma gólmi posunul do nádejného trojgólového náskoku. Hostia očividne zneisteli, no hrubou „minelou“ v našej rozohrávke sme im znovu pomohli na koňa.

Aj v úvode záverečnej tretiny sme po zlej krížnej rozohrávke pomohli hosťom ku kontaktnému gólu, ktorý spôsobil definitívny obrat v zápase. Ďalšími dvoma veľmi rýchlo dokonali úspešný obrat a hoci v 50. minúte ešte vykresal iskierku nádeje vyrovnaním na 7:7 Pavlíček, hostia si už zápas nenechali vziať. Ich ďalšie vedenie prišlo znova už o niekoľko sekúnd a hoci tréner Holovka poslal na záverečné dve striedania opäť elitnú formáciu, naša záverečná power play sa skončila dvoma gólmi do našej opustenej bránky.

Náš tím teda v súťaži skončil v semifinále a hoci séria skončila 0:3, mihlo to byť aj inak. Všetky zápasy boli naprosto vyrovnané, žiaľ, ich koncovky zvládol vo všetkých prípadoch lepšie súper. Chlapcom však treba za účinkovanie v sérii i v celej sezóne poďakovať, semifinále nemožno považovať určite za neúspech.

Jan Holovka, tréner: „Florbal je o chybách a tých sme dnes urobili viac my. Žiaľ, niektoré z nich boli fatálne a stáli nás tento zápas. Pri našom trojgólovom vedení súper očividne strácal pôdu pod nohami, bohužiaľ sme mu sami pomohli vrátiť sa do zápasu. Séria bola naprosto vyrovnaná a i keď nám to výsledkovo nevyšlo, každý takýto zápas je pre chlapcov cennou skúsenosťou do ďalšej kariéry. Za vystúpenie počas celej sezóny by som sa im chcel poďakovať.“