AJ DO SEMIFINÁLE SME VYKROČILI SPRÁVNOU NOHOU

Osud a vývoj štvrťfinále tomu tak chceli, že semifinálovú sériu absolvujeme aj v tejto sezóne proti rovnakému súperovi ako vlani – je ním bratislavský ŠK Lido Prírodovedec. Vlani sme semifinále proti nemu zvládli v najkratšom možnom čase (doma 5:1 a 12:1, vonku 7:5) a všetci veríme, že by mohlo tento rok platiť pravidlo rovnaký súper – rovnaký výsledok. Každá sezóna je však iná a tobôž každý zápas. Aj preto bolo potrebné do dnešného zápasu vstúpiť sústredene a s pokorou, veď to bolo práve Lido, ktoré nám uštedrilo jednu z troch prehier v základnej časti (4:7 v 18.kole). Každopádne sme aj do tejto série nastupovali v úlohe favorita a bolo potrebné ju na ihrisku potvrdiť. Sme radi, že sa to podarilo.

1.FBC FLORBAL TRENČÍN – ŠK LIDO PRÍRODOVEDEC 10:4 (2:1,4:1,4:2) – stav série 1:0
Semifinále play off, 1.zápas, 18.3.2023, Mestská športová hala Trenčín, 526 divákov

Rozhodovali: Sklenica - Beňo, vylúčení 5:3 (Poruban 2+2, N.Ondrášik, Amrich, Repka), presilovky 2:4, oslabenia 2:0, pomer striel 29:13
Priebeh: 3. Machara (Mitucha) – 1:0, 20. Kvasnica (N.Ondrášik) – 2:1 (P), 26. Mitucha (N.Ondrášik) – 3:1 (P), 28.Kvasnica (Poruban) – 4:1, 36. Mitucha – 5:1, 38. N.Ondrášik (Kvasnica) – 6:2, 49. Kvasnica (Poruban) – 7:2 (O), 53. Kvasnica (Machara) – 8:2 (O), 59. Amrich (N.Ondrášik) – 9:4, 60. Mitucha (Poruban) – 10:4

Zostava: Ďurmek – Machara 1+1, N.Ondrášik 1+3, Repka, Dobrovodský, J.Ondrášik Cifranič, - Kvasnica 4+1, Kubovič, Amrich 1+0, Mitucha 3+1, Matej Galajda, Poruban 0+3, Habánek, Babík, Bulejčík, A.Rendl, Pavlíček, Šálek. Tréner: J.Holovka

Prvá tretina nebola z našej strany úplne presvedčivá. Začali sme síce svižne, už v 20. sekunde sa ocitol v šanci Kvasnica a v 3.min. nás po krásnej akcii po osi Poruban – Miitucha – Machara dostal posledne menovaný do vedenia. V 5. minúte kryl Meszáros len s veľkými problémami delovku Kuboviča, potom sme sa však cez zhustenú obranu hostí dostávali len s problémami. Nevyužili sme ani našu prvú početnú prevahu, naopak, boli to hostia, ktorí rovnakú príležitosť v 18. minúte premenili na vyrovnanie. Druhú našu presilovku sme však už využili a Kvasnica nás sedem sekúnd pred sirénou dostal znova do vedenia.

Aj v strednej časti sa hralo podľa podobného scenára, hostia obetavo a dobre bránili, no ich protiútoky boli stále nebezpečné. V 26. minúte sme však využili ďalšiu presilovku a keď o ďalšie dve minúty skóroval Kvasnica, dostali sme sa do sľubného trojgólového trháku. V 36. minúte využil školácku chybu v rozohrávke hostí Mitucha na náš piaty gól. Hostia síce hrýzli ďalej a počas druhej presilovky znížili, no ešte do konca tretiny upravil Norbert Ondrášik po Kvasnicovej prihrávke na 6:2.

Prvé naše strely v úvode záverečnej časti tesne míňali súperovu bránku. Tretia presilovka hosťom už úspech nepriniesla, naopak, v 49. minúte zvýšil v oslabení Kvasnica. Ďalší gól v oslabení sme pridali počas vylúčenia Lukáša Porubana na 2+2 minúty za sekanie, no vzápätí Lido obe jeho vylúčenia potrestalo a využilo tak štyri z piatich svojich presilových hier. V závere skúšali ešte hostia dlhú power play, pri ktorej najprv Kubovičova strela cez celé ihrisko skončila tesne vedľa, Ondrášikovu hostia zablokovali, no tretí pokus Amricha už skončil v sieti opustenej bránky. Desať sekúnd pred koncom nastrelil žŕdku bránky hostí Poruban, no stihol ešte prihrať na gól Mituchovi a veľmi slušná návšteva sa tak dočkala sedem sekúnd pred koncom aj vytúženej „desiatky“.

Semifinálový vstup nám teda vyšiel, dokonca sme dodržali aj dvojciferné kvórum, no zajtra nás čaká nový zápas a začína sa zasa od stavu 0:0. Preto treba byť stále obozretný a nič si nezľahčiť. Tešíme sa na Vašu návštevu, zápas sa rovnako ako ten dnešný začína o 17:00 h.

HLASY PO ZÁPASE:

Tomáš KVASNICA, hráč 1.FBC Florbal Trenčín: "Vyhrali sme, ale mali sme aj horšiu pasáž kedy malo Lido čisté šance, ktoré mohlo premeniť. Podržal nás však brankár Dušan Ďurmek. Postrážili sme si to skúsene, na rozdiel jedného gólu sa ani raz hostia nedotiahli. Zajtra do toho musíme ešte trochu viac šliapnuť a bude to fajn."

Jan HOLOVKA, tréner 1.FBC Florbal Trenčín: "Vedieme sériu a to je fajn. No dostali sme štyri góly v oslabení a to už nie je moc fajn. Musíme zlepšiť obrannú fázu, najmä v oslabení. To, že sme nedostali gól v hre 5 na 5 je super, no tých oslabení bolo veľa. Bol to bojovný zápas a na tomto musíme zapracovať. Taktiež by sme mali začať hrať viac takticky, v určitých situáciach podržať loptičku a nehnať sa za každú cenu dopredu. "

Lukáš NÔTA, hráč ŠK Lido Bratislava: "Vedeli sme, že nás nečaká nič ľahké ale mysleli sme si, že uhráme lepší výsledok. Zo začiatku sme predvádzali slušný výkon, mali sme šance, dobre sme bránili. No postupom času sme dostali zbytočné góly. 1 FBC Trenčín nám unikal. Museli sme viac otvoriť hru a súper výborne využíval brejky."

Jakub HORECKÝ, tréner ŠK Lido Bratislava: "Som veľmi sklamaný z výkonu nášho družstva. Dnes to vôbec nešlo podľa plánu. Mali sme prípravu na Trenčín, chceli sme hrať nejaký štýl florbalu ale bohužiaľ nám dnes vypadli veci, na ktorých sme pracovali na začiatku sezóny. Boli sme málo agresívni, nechali sme Trenčanov tvoriť akoby sme mali až príliž veľký rešpekt voči súperovi. Kvalita súpera je vysoká ale my nemôžme mať rešpekt ak chceme uspieť."

HIGHLIGHTS A ROZHOVORY: