STARŠÍ ŽIACI ODOLÁVALI LÍDROVI SÚŤAŽE LEN DVE TRETINY

V týždni odohralo družstvo našich starších žiakov zápas 12.kola nadstavbovej časti súťaže. Hoci nám v zostave z rôznych dôvodov chýbali štyria hráči stabilnej zostavy, striedali tréneri pravidelne počas celého zápasu tri kompletné formácie. Prvé dve tretiny boli z našej strany naozaj veľmi dobré, v tej poslednej sme však už tlaku favorizovaného súpera neodolali a podľahli nakoniec výrazným rozdielom. Celkove však možno hodnotiť náš výkon pozitívne, pre viacerých hráčov to bola veľmi cenná herná skúsenosť.

Na chlapcov čaká v súťaži ešte posledný turnaj, jeho výsledky však už náš postup na Majstrovstvá Slovenska ohroziť nemôžu. Je to dobrá správa, pretože usporiadateľom majstrovstiev v tejto vekovej kategórii je práve ŠK 1.FBC Trenčín.

FLORBALOVÝ KLUB AS TRENČÍN červení - 1.FBC TRENČÍN akadémia 12:4 (3:1, 3:3, 6:0)
Nadstavbová časť, 12.kolo, 2.4.2023, Športové centrum M-Šport, Zamarovce

Rozhodovali: P.Bulko – S.Bagin, bez vylúčených
Priebeh: 13. Paracka (J.Boško) - 1:1, 20. Š.Štefančík (M.Bojda) – 4:2, 21. Š.Štefančík (M.Bojda) - 4:3, 26. Kakody (M.Jurík) – 5:4

Zostava: Borot (31. Marek Matejička) – S.Liška, Záň, M.Jurík 0+1, Ochránek, Kakody 1+0, Jarábková, Križan, Jurica, Š.Štefančík 2+0, S.Timko, J.Boško 0+1, F.Meško, Obert, O.Kováčik, M.Bojda 0+2, Paracka 1+0, Hasaj, Hošala, Halasová.Tréneri: Milan Štefančík, Martin Matejička, Matej Galajda

Prvé dve tretiny nášho vystúpenia treba hodnotiť pozitívne. Šancu v bráne dostal od začiatku Matúš Borot a presvedčili sme sa, že to bol výborný ťah. Pri neustálom tlaku súpera predviedol zopár krásnych zákrokov, na nudu sa rozhodne sťažovať nemusel. V prvých dvoch tretinách sme sa výsledkovo neustále doťahovali, mužstvo sa napriek inkasovaným gólom nestiahlo pred svoju bránu a pokúšalo sa hrať aktívne. V tretej tretine sme nášmu brankárovi veľmi nepomohli. Viaceré prečíslenia a rýchla hra súpera nám robili problémy. Došli sily a to sa prejavilo na narastajúcom skóre. Tímu ale treba poďakovať, že aj napriek prehre vydali zo seba všetci všetko so snahou pobiť sa o výsledok.

Milan Štefančík, tréner: „Mestské derby ovládlo mužstvo domácich. Aj keď naši hráči vydali v prvých dvoch tretinách veľa energie na otočenie výsledku, nestačilo nám to a v tretej tretine sme fyzicky odišli. Do zápasu nastúpilo všetkých osemnásť hráčov a vystriedali sa aj obaja brankári. Všetci tak mali možnosť vyskúšať si, aké je to hrať florbal na najvyššom leveli. Som rád, že tento výsledok neovplyvnil náš postup na Majstrovstvá Slovenska.“

Celkové - ZASŽ - nadstavba o postup na MSR ()