DORASTENCI ZVLÁDLI V SOBOTU KĽÚČOVÝ ZÁPAS, V NEDEĽU BODOVALI AJ NA PÔDE VÍŤAZA SÚŤAŽE

V 1.lige dorastencov odohrali počas víkendu družstvá zápasy záverečného 9. a 10. kola. Naši chlapci cestovali v sobotu do Záhorskej Bystrice a v nedeľu do Bratislavy, kde na nich čakali bratislavskí súperi – ŠK Lido a Snipers. Zatiaľ čo Snipers mali už postup na Majstrovstvá Slovenska vo vrecku, náš sobotňajší zápas proti Lidu bol pre oboch otázkou kto z koho. Naše družstvo by posunul na šampionát akýkoľvek bodový zisk, zatiaľ čo domáci potrebovali bezpodmienečne zvíťaziť a navyše bodovať v nedeľu proti trenčianskemu AS. Naše družstvo však nenechalo nič na náhodu, Lidu nastrieľalo už v úvodnej tretine päť gólov a bezpečne doviedlo zápas do víťazného konca. Nedeľňajší zápas proti vedúcemu tímu súťaže nemal už na náš postup už žiadny vplyv, no po kvalitnom a zodpovednom výkone si v ňom chlapci vybojovali cennú remízu.

ŠK LIDO PRÍRODOVEDEC – 1.FBC TRENČÍN akadémia 3:7 (2:5,0:1,1:1)
9.kolo, 15.4.2023, Viacúčelová športová hala Záhorská Bystrica

Rozhodovali: Marso – Pempek, vylúčení 0:1 (Mikolka) presilovky 0:0, oslabenia 0:0
Priebeh: 3. Mikolka (Kyselica) – 1:1, 6. Záň (T.Krajčovič) – 1:2, 12. Kyselica (K.Kováčik) – 2:3, 16. T. Krajčovič (Malko) – 2:4, 16. K.Kováčik (Mikolka) – 2:5, 26. Robota (T.Krajčovič) – 2:6, 41. Mikolka (Košinár) – 2:7

Zostava: Šlosár – Robota 1+0, Košinár 0+1, S.Liška, Záň 1+0, Večeřa, R.Sága – T.Krajčovič 1+2, Kyselica 1+1, K.Kováčik 1+1, Hacek, Malko 0+1, Mikolka 2+1, S.Timko, Bečár. Tréner: J.Holovka

Jeden z najdôležitejších zápasov sezóny sme zvládli. Domáci šli síce už v 2. minúte do vedenia, naši chlapci však odpovedali veľmi rýchlo a do konca úvodnej tretiny nasádzali do domácej bránky päť gólov, čo zápas prakticky rozhodlo. V ďalších dvoch tretinách to bolo skôr už ubojované, domáci vycítili, že šanca na úspech im uniká a naši sa zasa pod dojmom

náskoku snažili skôr už nič nepokaziť a neriskovať. I keď bolo na oboch stranách ešte zopár dobrých príležitostí, zásadný vplyv na ďalší priebeh zápasu to už nemalo. V druhej i tretej tretine sme pridali ešte po jednom góle a aj keď domáci znížili desať minút pred koncom na 3:7, nič dramatického už nehrozilo.

Jan Holovka, tréner: „Konečne sme sa dokázali výrazne strelecky presadiť a je to o to cennejšie, že sa tak stalo v tom najdôležitejšom čase. Prvá tretina rozhodla prakticky o všetkom, ďalšie dve už neboli na pohľad príliš pekné, hoci snahu obom družstvám uprieť nemožno. Pre nás je dôležité, že sme rozhodujúci postupový zápas zvládli bez nervov až do konca. Verím, že zajtra si všetci hráči proti lídrovi schuti zahrajú a potom máme mesiac na prípravu na vrchol sezóny. Za dnešný výkon chcem chlapcom poďakovať. “

EXEL SNIPERS BRATISLAVA – 1.FBC TRENČÍN akadémia 3:3 (0:1,0:1,3:1)
10.kolo, 16.4.2023, Športová hala SHZ Bratislava

Rozhodovali: Chamraz – Poprocký, vylúčení 2:2 (Košinár 2x) + Pacek (Snipers) na 10 min., presilovky 1:1, oslabenia 0:0
Priebeh: 14. T.Krajčovič (S.Liška) – 0:1, 24. Matúš Galajda (Kyselica) – 0:2 (P), 60. T.Krajčovič (Matúš Galajda) – 3:3

Zostava: Šlosár – Robota, Košinár, S.Liška 0+1, Záň, Večeřa, R.Sága – T.Krajčovič 2+0, Kyselica 0+1, Mikolka, S.Timko, Matúš Galajda 1+1, Hacek, Bečár, Malko. Tréner: J.Holovka

Nedeľňajší zápas bol z našej strany už len prestížnym v snahe dokázať si, že vieme potrápiť každého. A podarilo sa ! Po zodpovednom výkone sme dve tretiny dokázali udržať čisté konto a dostali sa do dvojgólového vedenia. Na začiatku tretej časti domáci vrhli všetky sily do útoku, dokázali pomerne rýchlo vyrovnať a začínalo sa odznova. Keď Snipers v 54.minúte dokázali využiť presilovú hru po vylúčení Košinára a keď bol ten istý hráč presne dve minúty pred koncom vylúčený aj po druhý raz, zdalo sa, že nám sľubne rozohraný zápas predsa len prekĺzne pomedzi prsty. Pomohlo nám však vylúčenie domáceho Ľalíka 34 sekúnd pred koncom. Tréner Holovka si vyžiadal oddychový čas, odvolal brankára Šlosára a krátku power play sme dokázali 19 sekúnd pred koncom využiť, šťastným strelcom bol Tomáš Krajčovič. Za príkladný prístup k zápasu sme si bod zaslúžili a tento výkon a výsledok by mali byť povzbudením do záverečnej prípravy na republikový šampionát.

Jan Holovka, tréner: „Chlapci dnes podali kvalitný, zodpovedný výkon, podporený výborným výkonom brankára Šlosára. Domáci boli síce častejšie na loptičke, ale naša defenzíva stála na pevných nohách. Príležitosť dostali všetci hráči v poli a nik nesklamal. Teší ma, že družstvo zaznamenalo v posledných zápasoch herný progres a výkony počas víkendu môžu byť pre všetkých tou správnou odmenou. Najmä z toho dôvodu ma teší výborne a rýchlo zvládnutá power play, za predvedený výkon sme si dnes totiž aspoň bod zaslúžili.“