PREDPOSLEDNÝ TURNAJ STARŠEJ PRÍPRAVKY PRINIESOL V PARTIZÁNSKOM ĎALŠIE TRI VÍŤAZSTVÁ

Partizánske bolo počas poslednej aprílovej nedele dejiskom predposledného turnaja nadstavbovej časti ligy staršej prípravky, na ktorom sa predstavili obe naše družstvá. Odohrali sme štyri vyrovnané zápasy, v ktorých sme trikrát zvíťazili a raz sme z palubovky odchádzali porazení. Hoci v našej zostave chýbalo pre chorobu viacero hráčov, výkony a nadšenie našich hráčov nás opäť potešili. Viac podrobností aj so štatistikami zo zápasov si prečítajte v nasledujúcich riadkoch.

1.FBC TRENČÍN akadémia – FBK PÚCHOV 5:6
9.kolo nadstavby 30.4.2023, Mestská športová hala Partizánske
Rozhodovali: Orság - Cimo
Priebeh: 6. Mahrik (M.Hudec) - 1:0, 11. Mahrik (T) - 2:1, 19. Mahrik (M.Hudec) - 3:4, 24. Šimko (Pašš) - 4:5, 28. Grófik - 5:5

Zostava: J.Mišák- Šimko 1+0, J.Halás, Grofik 1+0, Pašš 0+1, Mahrik 3+0, Lím, M.Hudec 0+2, Petrík, Svincickyj. Tréner: R.Timko

Vyrovnaný zápas, v ktorom pre chorobu chýbali tradičné opory našich zadných radov a preto sme museli so zostavou značne improvizovať.V zápas dominovali obaja brankári. Na našej strane podal výborný výkon Jakub Mišák, ktorý zlikvidoval množstvo vyložených príležitostí súpera a poradil si aj so samostatným nájazdom. Na druhej strane brankár Púchova pochytal množstvo našich striel a aj tú poslednú, Olivera Grofika dve sekundy pred koncom, ktorá mohla znamenať vyrovnanie. Svoj prvý gól v drese 1.FBC strelil Lucas Šimko a Tomáš Mahrik, netradične v pozícii obrancu, zaznamenal hetrik.

1.FBC TRENČÍN akadémia – NTS FK-ZŠ NEMŠOVÁ 8:6
10.kolo nadstavby 30.4.2023, Mestská športová hala Partizánske
Priebeh: 1. J.Mišák - 1:0, 5. Grofik (Mahrik) - 2:1, 10. Grofik (J.Mišák) - 3:1, 13. Petrík (Lím) - 4:2, 18. Petrík - 5:3, 20. Mahrik (J.Mišák) - 6:4, 24. Grofik - 7:5, 29. Mahrik (J.Mišák) - 8:6

Zostava: Vojtech - Šimko, J.Halás, Grofik 3+0, Pašš, Mahrik 2+1, Lím 0+1, M.Hudec, Petrík 2+0, J.Mišák 1+3, Svincickyj. Tréner: R.Timko,

Ďalší zápas, ktorý mal počas celého hracieho času vyrovnaný priebeh. Paradoxne ho rozhodla už prvá tretina, ktorú sme vyhrali v pomere 3:1, nakoľko zvyšné dve sa skončili remízou. Duel bol fyzicky veľmi náročný, super bol aktívny v napádaní a pri absencii stabilných obrancov sa dostával často do prečíslenia. Na druhej strane aj my sme dokázali súpera zatlačiť do defenzívy a presadiť sa strelecky.Oliver Grofik zaznamenal hetrik a Jakub Mišák, ktorý prepustil miesto v bránke Dominikovi Vojtechovi, zaznamenal gól a tri asistencie.

1.FBC TRENČÍN akadémia II - FlOORBALL ACADEMY TRNAVA 14:3

Priebeh: 8. Kalnássy (J.Hudec) - 1:1, 10. M.Timko (Štefančíková) - 2:1, 15. J.Hudec (Kalnássy) - 3:2, 17. J.Gavenda (J.Hudec) - 4:2, 17. M.Timko (G.Kováč) - 5:2, 23. M.Timko - 6:2, 23. G.Kováč (M.Timko) - 7:2, 25. M.Timko (Štefančíková) - 8:2, 27. Kalnássy (J.Hudec) - 9:2, 27. Kalnássy (J.Hudec) - 10:2, 28. Štefančíková (M.Timko) - 11:2, 28. G.Kováč (M.Timko) - 12:2, 29. J.Gavenda (J.Hudec) - 13:2, 30. Školníková (Štefančíková) - 14:2

Zostava: G.Mateják - Školníková 1+0, M.Timko 4+3, G.Kováč 2+1, Štefančíková 1+3, Kalnássy 3+1, Šurík, J.Gavenda 2+0, J.Hudec 1+5. Tréner: R.Timko

Po dvoch týždňoch boli našimi súpermi opäť deti s Trnavy, tentokrát pre družstvo s označením Akadémia II. Kvalita súpera nám bola preto dobre známa. Trnavčania síce otvorili gólový účet zápasu, no nám sa podarilo do konca tretiny skóre otočiť. Aj v druhej tretine to bol obojstranne výborný florbal a aj napriek výborne chytajúcemu brankárovi Trnavy sa nám ju podarilo vyhrať. V záverečnej časti sa Trnavčania rozhodli dať šancu aj svojmu druhému brankárovi, ktorý tak zažil svoj debut, čoho sme dokonale využili a v priebehu piatich minút sa nám podarilo nastrieľať mu sedem gólov a rozhodnúť zápas. Strelecky sa najviac darilo Matúšovi Timkovi, ktorý strelil štyri góly a na ďalšie tri prihral.

FBK HARVARD PARTIZÁNSKE - 1.FBC TRENČÍN akadémia II 9:10
Priebeh: 1. J.Hudec (Kalnássy) - 0:1, 8. Kalnássy (J.Hudec) - 4:2, 11. M.Timko - 6:3, 15. M.Timko (Kalnássy) - 6:4, 20. M.Timko - 8:5, 22. Štefančíková (M.Timko) - 8:6, 22. J.Gavenda (J.Hudec) - 8:7, 27. J.Hudec (Kalnássy) - 8:8, 29. J.Hudec (Kalnássy) - 9:9, 29. Kalnássy (J.Hudec) – 9:10

Zostava: G.Mateják - Školníková, M.Timko 3+1, G.Kováč, Štefančíková 1+0, Kalnássy 2+4, Šurík, J.Gavenda 1+0, J.Hudec 3+3. Tréner: R.Timko

Súboj proti domácemu Partizánskemu spĺňal aj tie najnáročnejšie kritériá mládežníckeho florbalu. Obojstranne rýchly a na túto kategóriu technicky vyspelý florbal sa musel páčiť naozaj všetkým, ktorí mali možnosť ho vidieť. Ako prví sa presadili my, avšak domáci štyrmi gólmi v rade skóre otočili. Na začiatku druhej tretiny sme prehrávali už 6:2, ale deti ani za takého nepriaznivého stavu zbrane nezložili a bojovali ďalej. Po dvadsiatich minútach bol priebežný stav zápasu 8:5 v prospech súpera, ktorý sa v tretej tretine zameral viac na bránenie, čo paradoxne bola voda na náš mlyn. Partizánske v záverečnej tretine skórovalo iba raz a keďže nám sa podarilo strelecky presadiť a zaznamenať päť gólov, po záverečnom hvizde sme sa tešili z víťazstva.

Rastislav Timko, tréner: Teší ma výkon všetkých detí, ktoré vycestovali do Partizánskeho. Všetky štyri zápasy boli vyrovnané a deti ukázali, že sú ochotné a pripravené sa za akéhokoľvek stavu pobiť o výsledok. Osem mesiacov práce s nimi prináša svoje ovocie. Čaká nás posledné ligové kolo 14. mája v Trnave a potom už len záverečný turnaj, ktorého sme spoluorganizátorom, čo znamená, že deti sa predstavia aj na domácej palubovke.“