MLADŠÍ ŽIACI NA MAJSTROVSTVÁCH SLOVENSKA LEN KRÔČIK OD MEDAILY

V dňoch 19. - 21.mája sa uskutočnili v M-Šport centre v Zamarovciach Majstrovstvá Slovenska v kategórii mladších žiakov. Stretlo sa na nich dvadsať najlepších tímov zo všetkých štyroch regiónov. Naši chlapci mali zálusk na dobré umiestnenie a postupom do semifinále sa im to podľa nás skutočne aj podarilo, veď je to po majstrovskom titule z roku 2018 a „bradatej“ bronzovej medaile z roku 2010 historicky tretie najlepšie umiestnenie v tejto vekovej kategórii. I keď boli tesne po turnaji smutní, že im medaila ušla o vlások, za svoje výkony sa hanbiť naozaj nemusia. A pre vedenie klubu môže byť príjemné zistenie, že toto družstvo urobilo v priebehu jednej sezóny veľký výkonnostný pokrok. Turnaj bol nesmierne namáhavý nielen po stránke športovej, ale aj organizačnej najmä pre nedostatok šatní a absolútnu absenciu rozcvičovacích plôch a navyše pre ťažký, takmer nedýchateľný vzduch v hale. Zvládli sme to, veď pre ďalší rozvoj hráčov je užitočné naučiť sa „zabrať“ aj v ťažkých podmienkach. Privítali sme aj skutočnosť, že všetky zápasy boli náročné, vyrovnané a že sme sa v siedmich zápasoch z celkových ôsmich stretli s družstvami z iných regiónov, proti ktorým nehrávame počas sezóny bežne. Celkovým víťazom turnaja sa stalo družstvo FBK Harvard Partizánske pred Snipers Bratislava a usporiadateľom turnaja FBK AS Trenčín.

1.FBC TRENČÍN akadémia – FLORBALOVÁ AKADÉMIA MARTIN 4:1 (1:0,2:0,1:1)
Zápas základnej skupiny, 1.kolo, 19.5.2023
Rozhodovali: J.Riečický – A.Rendl, bez vylúčených
Priebeh:3. Gašpar (Cingeľ) - 1:0, 13. Demitra (Hrnčiar) - 2:0, 18. Cingeľ (Gašpar) - 3:0, 36. Š.Štefančík (Demitra) - 4:1

Zostava: Marek Matejička - Lendvay, Polhorský, Hrnčiar 0+1, Š.Štefančík 1+0, Demitra 1+1, J.Rendl, Herák, Gašpar 1+1, Kubičina, Cingeľ 1+1, Bellan, Sučanský, A.Majdlen, M.Krajčovič, Žedényi, D.Meško, M.Ďuriš

Silu Martinčanov sme si pamätali z minulého roku, keď nás vyradili vo štvrťfinále. Začali sme preto s rešpektom a hoci sme strelili rýchly gól, prvá tretina bola úplne vyrovnaná. Po druhom góle družstvo striaslo zo seba nervozitu a vo zvyšnom čase sme už dominovali, Martinčania síce znížili na 3:1, ale do ničoho vážneho sme ich už nepustili a gólovú bodku za zápasom dal v poslednej minúte Šimon Štefančík.

FLOORBALL ACADEMY TRNAVA – 1.FBC TRENČÍN akadémia 3:8 (1:1,1:5,1:2)
Zápas základnej skupiny, 2.kolo, 19.5.2023
Rozhodovali: Haluška - Bulejčík, bez vylúčených
Priebeh: 3. Cingeľ - 0:1, 13. Demitra (Š.Štefančík) - 1:2, 14. Kubičina (Gašpar) - 1:3, 16. Demitra (J.Rendl) - 2:4, 17. Cingeľ (Gašpar) - 2:5, 23. Š.Štefančík (J.Rendl) - 2:6, 27. Kubičina (Gašpar) - 2:7, 35. Š.Štefančík (J.Rendl) - 3:8

Zostava: Marek Matejička (24. Žofčin) - Lendvay, Polhorský, Hrnčiar, Š.Štefančík 2+1, Demitra 2+0, J.Rendl 0+3, Herák, Gašpar 0+3, Kubičina 2+0, Cingeľ 2+0, Bellan, Sučanský, A.Majdlen, M.Krajčovič, Žedényi, D.Meško, M.Ďuriš

Aj Trnave sme mali čo vracať, veď v poslednom zápase v regióne sme jej podľahli 3:4. Priebeh zápasu dlho pripomínal ten predchádzajúci, prvá tretina bola opatrnejšia, po prestávke sme sa však viac osmelili, chytili sa aj strelecky a rozhodli o výsledku. Nič to však nemení na veci, že Trnava urobila od začiatku sezóny značný výkonnostný pokrok a už ju nemožno podceňovať.

1.FBC TRENČÍN akadémia – ŠK MODRA 5:1 (0:1,2:0,3:0)
Zápas základnej skupiny, 3.kolo, 20.5.2023
Rozhodovali: Jursa – P.Chochula, vylúčení 1:0, presilovky 0:0, oslabenia 0:0
Priebeh:14. Lendvay (Polhorský) - 1:1, 17. Lendvay (Polhorský) - 2:1, 28. Gašpar (Herák) - 3:1, 30. Sučanský (M.Krajčovič) - 4:1, 36. Polhorský (Lendvay) - 5:1

Zostava: Marek Matejička (28. Žofčin) – Lendvay 2+1, Polhorský 1+2, Hrnčiar, Š.Štefančík, Demitra, J.Rendl, Herák 0+1, Gašpar 1+0, Kubičina, Cingeľ, Bellan, Sučanský 1+0, A.Majdlen, M.Krajčovič 0+1, Žedényi, D.Meško, M.Ďuriš

Papierovo najslabšie družstvo skupiny nás dlho trápilo. Po jednom z naozaj ojedinelých protiútokov šla Modra do vedenia a pred svoju bránku postavila takmer dokonalý betón, ktorý sa nám dlho nedarilo rozbiť. Čo nevyšlo kombinačne, dosiahli sme po prestávke strelami z diaľky a zápas zaslúžene otočili. Boj s obranou Modry to bol však až do samého konca, súper svoju obranu nevysunul ani za nepriaznivého stavu a v dobrom zmysle slova nám „otravoval život“ po celý zápas.

ŠŠK STARS LIPANY - 1.FBC TRENČÍN akadémia 4:4 (2:3,1:1,0:1)
Zápas základnej skupiny, 4.kolo, 20.5.2023
Rozhodovali: Jursa – P.Chochula, vylúčení 2:3, presilovky 1:0, oslabenia 0:0
Priebeh:10. M.Krajčovič (Žedényi) - 2:1, 11. Lendvay (Demitra) - 2:2, 12. Lendvay - 2:3 (T), 22. Gašpar (Kubičina) - 3:4

Zostava: Marek Matejička – Lendvay 2+0, Polhorský, Hrnčiar, Š.Štefančík, Demitra 0+1, J.Rendl, Herák, Gašpar 1+0, Kubičina 0+1, Cingeľ, Bellan, Sučanský, A.Majdlen, M.Krajčovič 1+0, Žedényi 0+1, D.Meško, M.Ďuriš

V záverečnom stretnutí skupiny sa stretli dve najlepšie družstvá. Lipany prišli s malým množstvom hráčov, ktorí však všetci mali vysokú kvalitu a držali s nami krok po celý zápas. V prvej tretine dlho viedli, jej priebeh sme senzačne otočili až v samom závere. Druhá tretina bola úplne vyrovnaná a v tej záverečnej Lipany dokonca dokázali vyrovnať. Záver zápasu sme si však už s prehľadom postrážili, nakoľko na prvenstvo v skupine nám stačil aj nerozhodný výsledok.

0

1.FBC TRENČÍN akadémia – ŠK 1.FBC ZVOLEN 6:3 (3:0, 1:0, 2:3)
Osemfinále, 20.5.2023
Rozhodovali: Galáč – Vavrinec, vylúčení 1:1, presilovka 0:1, oslabenie 0:0
Priebeh: 6. Gašpar (Cingeľ) - 1:0, 11. Lendvay (Š.Štefančík) - 2:0, 12. Lendvay (Demitra) - 3:0, 23. Demitra (A.Majdlen) - 4:0, 26. Cingeľ (Gašpar) - 5:0, 33. Hrnčiar (Š.Štefančík) - 6:1

Zostava: Marek Matejička (18. Žofčin) – Lendvay 2+0, Polhorský, Hrnčiar 1+0, Š.Štefančík 0+2, Demitra 1+1, J.Rendl, Herák, Gašpar 1+1, Kubičina, Cingeľ 1+1, Bellan, Sučanský, A.Majdlen 0+1, M.Krajčovič, Žedényi, D.Meško, M.Ďuriš

Zvolen bol papierovo najprijateľnejším osemfinálovým súperom a v úvodnej časti sme si vytvorili upokojujúci trojgólový náskok. V ďalších dvoch častiach sa nám však už až tak strelecky nedarilo a v závere sme sa dopustili viacerých chýb v obrane, čím sme vôbec nepomohli striedajúcemu brankárovi Žofčinovi, ktorý bol proti gólom bezmocný. O víťazovi zápasu však nebolo pochýb.

1.FBC TRENČÍN akadémia – FBK MICHALOVCE 10:7 (1:3,6:3,3:1)
Štvrťfinále, 21.5.2023
Rozhodovali: Galáč – Vavrinec, vylúčení 3:0, presilovky 0:3, oslabenie 0:0
Priebeh: 6. Štefančík (Hrnčiar) - 1:2, 15. Gašpar (Cingeľ) - 2:3, 16. Š.Štefančík (Demitra) - 3:3, 16. Gašpar (Cingeľ) - 4:3, 16. Demitra (Š.Štefančík) - 5:3, 23. Š.Štefančík (Gašpar) - 6:5, 24. Gašpar (Kubičina) - 7:5, 29. Cingeľ (Gašpar) - 8:6, 33. Š.Štefančík (Demitra) - 9:7, 34. Cingeľ (Gašpar) - 10:7

Zostava: Marek Matejička (24. Žofčin) - Lendvay, Polhorský, Hrnčiar 0+1, Š.Štefančík 4+1, Demitra 1+2, J.Rendl, Herák, Gašpar 3+3, Kubičina 0+1, Cingeľ 2+2, Bellan, Sučanský, A.Majdlen, M.Krajčovič, Žedényi, D.Meško, M.Ďuriš

Štvrťfinále prinieslo bláznivú prestrelku. Dali sme rýchly gól, ale prvá tretina nám vôbec nevyšla a nevyzeralo to s nami ružovo. Po prestávke však prišla naša dokonalá kanonáda a v priebehu dvoch minút sme dvojgólové manko 1:3 otočili na 5:3 v náš prospech. Po chvíľkovej gólovej odmlke bol však v priebehu niekoľkých sekúnd 5:5, po našich zlepených góloch zasa 7:5, ale do konca tretiny sme ešte „stihli“ jeden gól inkasovať. Našťastie, v úvode záverečnej časti sme ako prví skórovali my a súpera sme už na dostrel nepustili.

1.FBC TRENČÍN akadémia – SNIPERS BRATISLAVA 3:4 (2:2,0:1,1:1)
Semifinále, 21.5.2023
Rozhodovali: Galáč – Vavrinec, vylúčení 1:0, presilovka 0:1, oslabenie 0:0
Priebeh: 1. Lendvay - 1:0, 6. Demitra (Š.Štefančík) - 2:1, 35. Demitra - 3:4

Zostava: Marek Matejička – Lendvay 1+0, Polhorský, Hrnčiar, Š.Štefančík 0+1, Demitra 2+0, J.Rendl, Herák, Gašpar, Kubičina, Cingeľ, Bellan, Sučanský, A.Majdlen, M.Krajčovič, Žedényi, D.Meško, M.Ďuriš

Semifinálový zápas bol dlho úplne vyrovnaný, so súperom sme držali krok vo všetkých činnostiach. Po vedúcom góle v polovici zápasu získali Snipers miernu iniciatívu, my sme nepresnou a neadresnou rozohrávkou strácali až príliš veľa loptičiek a k účinnej streľbe sme sa dostávali len málo. V poslednej tretine súper svoj náskok zvýšil a zníženie Demitru prišlo už príliš neskoro. Napriek tomu to ešte pred bránkou Snipers v poslednej minúte horelo a od vyrovnania nás delil len chĺpok. Postup do finále nám teda ušiel o jeden jediný gól.

FLORBALOVÝ KLUB AS TRENČÍN červení – 1.FBC TRENČÍN akadémia 6:2 (1:1,0:0,5:1)
Zápas o 3. miesto, 21.5.2023
Rozhodovali: Galáč – Haluška, vylúčení 1:2, presilovky 0:0, oslabenia 0:0
Priebeh:3. Demitra (Štefančík Š.) - 0:1, 30. Cingeľ (J.Rendl) - 2:2

Zostava: Marek Matejička (34. Žofčin) - Lendvay, Polhorský, Hrnčiar, Š.Štefančík 0+1, Demitra 1+0, J.Rendl 0+1, Herák, Gašpar, Kubičina, Cingeľ 1+0, Bellan, Sučanský, A.Majdlen, M.Krajčovič, Žedényi, D.Meško, M.Ďuriš

Zápas o 3.miesto priniesol mestské derby. Hoci výsledok zvádza k domnienke, že sme v ňom súperovi hladko podľahli, boj na ihrisku priniesol niečo úplne odlišné. Bol to súboj dvoch vyrovnaných družstiev, po dvoch tretinách bolo skóre nerozhodné a čakalo sa, kto pôjde v záverečnom dejstve za stavu 2:2 do vedenia. Žiaľ, ako prvý sa presadil súper, v závere sme skúšali ešte dlhú, v minulosti často úspešnú hru bez brankára, žiaľ, tentokrát priniesla len dva góly v našej sieti. Napriek nešťastným prehrám v dvoch záverečných zápasoch si chlapci zaslúžia za svoj výkon plné uznanie.

Celkové poradie:
1. FBK Harvard Partizánske
2. Snipers Bratislava
3.FBK AS Trenčín červení

4. 1.FBC Trenčín akadémia, 5. FaBK ATU Košice, 6. ŠŠK Stars Lipany, 7.FBK Michalovce, 8.FBC Grasshoppers AC Uniza Žilina, 9. Florbalová akadémia Martin, 10. ŠK Slávia SPU DFA Nitra, 11. VŠK PdF UK Hurikán Bratislava Inspiro, 12. FPS Banská Bystrica, 13. FbK QuickBall Levoča, 14. Floorball Academy Trnava, 15. ŠK 1.FBC Zvolen, 16. Športová škola Galaktikos Bratislava, 17. FBC Mikuláš Prešov, 18. Tsunami Záhorská Bystrica, 19. ŠK Modra, 20. ŠK FTC Fiľakovo

Na turnaji nás reprezentovali: Marek Matejička, Nikolaj Žofčin – Jakub Lendvay (7+0), Lukáš Polhorský (1+2), Šimon Hrnčiar (1+2), Šimon Štefančík (7+6), Patrik Demitra (8+5), Jakub Rendl (0+4), Daniel Herák (0+1), Matej Gašpar (7+8), Lucas Kubičina (2+2), Simeon Cingeľ )7+4), Alex Bellan, Patrik Sučanský (1+0), Adam Majdlen (0+1), Matúš Krajčovič (1+1), Gabriel Žedényi (0+1), David Meško, Martin Ďuriš. Tréneri: Milan Štefančík, Branislav Šajban, Matej Galajda, vedúci družstva: Martin Matejička

Milan Štefančík, tréner:„Ak by mi niekto povedal pred sezónou, že skončíme na 4. mieste na Majstrovstvách Slovenska, neveril by som. Dnes viem, že sme boli blízko k ešte lepšiemu umiestneniu. Na majstrovstvá sme sa pripravovali v Prahe, na Praque Floorball Cupe, kde si deti mohli vyskúšať turnajovú formu, presuny medzi halami, hrať zápasy v rýchlom slede av rôznych časoch. Do každého zápasu sme šli skromne, s rešpektom k súperovi. Tak ako po celú sezónu. Základnú skupinu sme vyhrali. Postupne sme porazili Martin, Trnavu i Modru. Boj o prvé miesto v skupine sme zviedli s mužstvom ŠŠK Lipany, v ktorom sme remizovali. Obe mužstvá hrali rýchly florbal s krásnymi akciami. V osemfinále na nás čakalo mužstvo zo Zvolena, v ktorom sme až na posledné dve minúty dominovali. Štvrťfinále proti Michalovciam, to bol výsledkom aj emočne najkrajší zápas. Obe mužstvá predvádzali útočný florbal. Po prvej tretine sme prehrávali 1:3, ale v druhej sme za necelú minútu a pol strelili štyri góly a zápas už nepustili. V semifinále na nás čakalo mužstvo Snipers a rozhodli maličkosti. O tom ale šport ako taký je. O drobnostiach. Chýbalo málo a mohli sme hrať finále. V boji o tretie miesto proti AS Trenčín bol zápas dve tretiny vyrovnaný. V tretej došli sily, stratili sme nášho najlepšieho obrancu Jakuba Lendvaya, ktorý bol už fyzický vyčerpaný. A aj keď snaha bola, zápas sme nakoniec prehrali. Napriek tomu, ja ako tréner nemôžem byť pyšnejší, ako hráči reprezentovali klub a samých seba. V každom zápase bojovali a vydali zo seba to najlepšie. Turnaj je v tom krásny, že v každom zápase môže byť rôzny hrdina. Ak sa nedarí jednému, potiahnu iní. To, na čom sme pracovali celú sezónu, sme do bodky splnili. Nestavať hru na jednom hráčovi, ale na tíme ako takom. Deťom som povedal po zápase, že je to ten najlepší tím, aký som kedy trénoval. Aj preto, lebo viem, čo všetko sme museli spraviť v sezóne a čím sme si prešli, aby sme sa dostali tam, kde sme. Verím, že ďalšia sezóna bude minimálne tak úspešná, ako súčasná a možno aj lepšia. Ešte raz VEĽKÉ ĎAKUJEM.“

A na záver oprášme aj trochu histórie:

Pri príležitosti 5. výročia zisku majstrovského titulu v tejto kategórii sa patrí pripomenúť si aj výsledky a zostavu víťazného tímu. Hráči, ktorí si obliekli náš dres aj v tejto práve ukončenej sezóne, sú v zostave označení hviezdičkou.

Výsledky:

ŠK 1.FBC Trenčín – Hurikán Bratislava Inspiro 16:2, Žltý Sneh Košice 3:1, FbK Turany 9:2, FBC Mikuláš Prešov 9:2, Žatva 90 Dolný Kubín 3:0, FBK AS Trenčín 6:2, FBC Grasshoppers AC Uniza Žilina 9:3

Zostava: Dávid Holboj, Sebastián Halas* – Timotej Bielik (9+5), Adam Greguš* (6+7), Adam Líška (8+3), Samuel Vlnka (9+1), Tomáš Krajčovič* (5+3), Matúš Kyselica* (3+5), Damián Dohál* (3+4), Mário Polák* (4+1). Matúš Galajda* (1+4), Andrej Rendl* (2+1), Krištof Husár* (1+1), Dominik Venglik* (0+2), Timotej Dohňanský (1+0), Jakub Večeřa* (0+1), Maroš Jurík* (0+1), Patrik Ukuš (0+1). Tréneri: Branislav Šajban*, Richard Rebro, Marek Bulko