MLADŠIA PRÍPRAVKA NA VRCHOLNOM PODUJATÍ SEZÓNY PIATA, VYRADIL NÁS VÍŤAZ TURNAJA

Počas posledného májového víkendu sa uskutočnili v Športovom centre M-Šport v Trenčíne-Zamarovciach neoficiálne Majstrovstvá Slovenska v najmladšej vekovej kategórii mladšej prípravky. V konkurencii dvadsiatich tímov z celého Slovenska sa naši najmladší nestratili, bojovali skvele a obsadili konečné piate miesto. Stopku nám vystavil celkový víťaz turnaja, košické ATU. Výsledok nie je však určite to najdôležitejšie. Radosť a nadšenie z hry a pekné výkony, to je to, čo sa nám na našom družstve páčilo.

1.FBC TRENČÍN akadémia – ŠK FTC FIĽAKOVO 15:8 (8:1,2:3,5:4)
Zápas základnej skupiny, 1.kolo, 26.5.2023
Rozhodovali: Vyšňan – Király
Priebeh: 2. M.Timko - 1:0, 2. Tvrdoň (R.Miklovič) - 2:0, 6. M.Timko (G.Kováč) - 3:0, 6. R.Miklovič - 4:0, 7. T.Jurík - 5:1, 9. G.Kováč. - 6:1, 9. Tvrdoň (R.Miklovič) - 7:1, 10. R.Miklovič (M.Rendl) - 8:1, 12. Štefančíková (M.Timko) - 9:1, 16. M.Timko (G.Kováč) - 10:2, 22. M.Timko (G.Kováč) - 11:4, 23. Tvrdoň - 12:4, 24. G.Kováč - 13:6, 25. M.Timko - 14:7, 27. M.Timko (G.Kováč) - 15:8

Zostava: Vojtech (21. Scherfel) -R.Miklovič 2+2, T.Miklovič, Tvrdoň 3+0, T.Palatinus, M.Rendl 0+1, M.Timko 6+1, G.Kováč 2+4, D.Majdlen, Štefančíková 1+0, Pajtina, Kurane, Gaman, Burke, Martinus, T.Jurík 1+0

Úvodný zápas na turnaji je vždy najdôležitejší najmä v tejto vekovej kategórii a preto bolo potešujúce, že sme ho zvládli bez väčších problémov. Deti si s chuťou zahrali, zápas zvládli, vyhrali ho jasne a výborne sa naladili na ďalšie súboje v skupine.

FK FLORKO KOŠICE- 1.FBC TRENČÍN akadémia 5:8 (3:3,1:4,1:1)
Zápas základnej skupiny, 2.kolo, 26.5.2023
Rozhodovali: Király – Šitár
Priebeh:1. G.Kováč - 1:1, 2. M.Timko - 1:2, 2. R.Miklovič (Tvrdoň) - 1:3, 13. G.Kováč - 4:4, 15. Tvrdoň - 4:5, 18. M.Rendl - 4:6, 20. G.Kováč - 4:7, 29. M.Timko (G.Kováč) - 5:8

Zostava: Vojtech - R.Miklovič 1+0, T.Miklovič, Tvrdoň 1+1, T.Palatinus, M.Rendl 1+0, M.Timko 2+0, G.Kováč 3+1, D.Majdlen, Štefančíková, Pajtina, Kurane, Gaman, Burke, Martinus, T.Jurík

Florko bolo podstatne silnejším súperom ako Fiľakovo a podľa toho vyzeral aj priebeh zápasu. Súper vstúpil koncetrovanejšie do zápasu a skóroval už v piatej sekunde. Nám sa následne podarilo v priebehu necelých dvoch minút streliť tri góly a otočiť tak zápas vo svoj prospech. Napínavý a dramatický zápas však pokračoval ďalej vo vysokom tempe a tentokrát to bol súper, ktorý tromi gólmi v rade prebral vedenie zápasu na svoju stranu. Druhá tretina opäť lepšie vyšla nám najmä vďaka efektívnejšiemu zakončeniu. Košičania mali tiež množstvo príležitostí, avšak nás podržal brankár. V tretej tretine, aj napriek aj napriek tomu, že v nej padli len dva góly, nestratil zápas nič na svojej dynamike. Obe družstvá bojovali o každý kúsok ihriska, o každú loptičku a po záverečnom hvizde sme sa tak tešili zo zaslúženého víťazstva.

1.FBC TRENČÍN akadémia – ŠPORTOVÁ ŠKOLA GALAKTIKOS 19:8 (8:1,5:2,6:5)
Zápas základnej skupiny, 3.kolo, 27.5.2023
Rozhodovali: Kič – Haluška
Priebeh:1. M.Timko - 1:0, 1. R.Miklovič - 2:0, 2. M.Rendl (Tvrdoň) - 3:0, 5. Martinus - 4:1, 6. M.Timko (G.Kováč) - 5:1, 6. M.Timko (Vojtech) - 6:1, 10. T.Palatinus (Vojtech) - 7:1, 10. R.Miklovič (Tvrdoň) - 8:1, 14. Štefančíková - 9:2, 16. Tvrdoň - 10:2, 16. Pajtina (T.Miklovič) - 11:3, 19. Štefančíková - 12:3 (T), 20. M.Timko (Štefančíková) - 13:6, 26. M.Timko (G.Kováč) - 14:7, 26. M.Timko - 15:7, 27. Tvrdoň (R.Miklovič) - 16:7, 28. Pajtina (T.Miklovič) - 17:7, 29. Pajtina - 18:7, 30. T.Palatinus - 19:8

Zostava: Vojtech 0+2 (21. Scherfel) -R.Miklovič 2+1, T.Miklovič 0+2, Tvrdoň 2+2, T.Palatinus 2+0, M.Rendl 1+0, M.Timko 6+0, G.Kováč 0+2, D.Majdlen, Štefančíková 2+1, Pajtina 3+0, Kurane, Gaman, Burke, Martinus 1+0, T.Jurík

Zápas proti bratislavským Galaktikos sme zvládli s prehľadom, opäť dostali príležitosť zahrať si všetky nominované deti, ktoré tak získali cenné skúsenosti do budúcnosti. Duel sme mali po celú dobu plne pod kontrolou, súper nekládol výraznejší odpor a tak skóre kontinuálne narastalo v náš prospech. Zaslúžené víťazstvo nás dobre naladilo na popoludňajší zápas proti Prešovu o prvenstvo v skupine

FBC A4ka MIKULÁŠ PREŠOV Academy- 1.FBC TRENČÍN akadémia 16:12 (2:3,3:5,11:4)
Zápas základnej skupiny, 4.kolo, 27.5.2023
Rozhodovali: Haluška - Kič
Priebeh: 2. M.Timko - 0:1, 3. Tvrdoň (R.Miklovič) - 0:2, 10. M.Timko - 2:3 (T), 12. R.Miklovič (Tvrdoň) - 3:4, 13. Burke - 3:5, 14. M.Timko (Štefančíková) - 3:6, 17. M.Timko (G.Kováč) - 4:7, 19. Tvrdoň - 5:8, 22. M.Timko (Vojtech) - 9:9, 24. M.Rendl - 10:10, 26. M.Timko - 13:11 (T), 29. M.Timko - 15:12

Zostava: Vojtech 0+1 (23. Scherfel) - R.Miklovič 1+1, T.Miklovič, Tvrdoň 2+1, T.Palatinus, M.Rendl 1+0, M.Timko 7+0, G.Kováč 0+1, D.Majdlen, Štefančíková 0+1, Pajtina, Kurane, Gaman, Burke 1+0, Martinus, T.Jurík

Sila Prešova bola nepopierateľná. Za všetko hovorí jeho skóre po troch zápasoch 49:9 a fakt, že mu nedokázalo vzdorovať ani silné Florko, ktoré s ním prehralo o jedenásť gólov. O to príjemnejší bol pohľad na výsledkovú tabuľu po dvoch tretinách, tam svietilo skóre 8:5 v náš prospech. Mrzieť nás môže najmä nezachytený úvod 3. tretiny, kde sme v priebehu 55 sekúnd inkasovali štyri góly a súper tak dokonale otočil skóre zápasu. Aj napriek enormnému úsiliu a snahe nás v závere opustilo strelecké šťastie a Prešovčania tak po víťazstve 16:12 obsadili v tabuľke prvé miesto. Nás vo vyraďovacej časti čakal ďalší súper z východu Slovenska – sabinovskí „Predátori.

0

1.FBC TRENČÍN akadémia – FBC PREDATOR SABINOV 6:5 (2:2,3:2,1:1)
Osemfinále play-off, 27.5.2023
Rozhodovali: P. Riečický - Kič
Priebeh:1. M.Timko (Štefančíková) - 1:0, 10. M.Timko (Štefančíková) - 2:1, 14. M.Timko - 3:2, 15. M.Timko (Štefančíková) - 4:3, 19. Tvrdoň (R.Miklovič) - 5:3, 27. M.Timko - 6:5

Zostava: Vojtech - R.Miklovič 0+1, T.Miklovič, Tvrdoň 1+0, T.Palatinus, M.Rendl, M.Timko 5+0, G.Kováč, D.Majdlen, Štefančíková 0+3, Pajtina, Kurane, Gaman, Burke, Martinus, T.Jurík

Prvý zápas play-off na turnaji mal všetko, čo takýto zápas má mať. Už v prvej minúte sme sa ujali vedenia, ktoré trvalo do piatej minúty, keď sa súperovi podarilo vyrovnať z nariadeného trestného strieľania. Po druhom góle na začiatku desiatej minúty sme tešili z vedenia len 38 sekúnd a tak bol výsledok po prvej tretine nerozhodný 2:2. Aj tretíkrát v zápase sme išli do vedenia my po nariadenom trestnom strieľaní, tentokrát v náš prospech. Avšak trvalo iba 21 sekúnd, keď sa súperovi podarilo opäť vyrovnať. Zápas bol počas celého priebehu napínavý a vzrušujúci. Naše ďalšie presné zásahy prišli v 15. a 19. minúte a súperovi sme tak odskočili na rozdiel dvoch gólov. Húževnatý Sabinovčania však zbrane nezložili a po ďalšom trestnom strieľaní sa im podarilo znížiť a následne aj vyrovnať skóre zápasu na 5:5. Presný zásah v 27. minúte nás opäť posunul bližšie k víťazstvu a k postupu do vytúženého štvrťfinále. Zápas sme zvládli aj napriek samostatnému úniku v samom závere, keď sa sabinovský útočník rútil tri sekundy pred koncom zápasu sám na nášho brankára. Vojtech však vytiahol fantastický zákrok a zabezpečil nám postup medzi osmičku najlepších družstiev na turnaji.

FaBK ATU KOŠICE - 1.FBC TRENČÍN akadémia 9:6 (1:1,4:2,4:3)
Štvrťfinále play-off, 28.5.2023
Priebeh: 1. G.Kováč - 0:1, 12. M.Timko - 2:2, 16. Štefančíková - 2:3, 20. M.Timko (Štefančíková) - 5:4, 21. M.Timko - 5:5, 24. M.Timko - 5:6

Zostava: Vojtech - R.Miklovič, T.Miklovič, Tvrdoň, T.Palatinus, M.Rendl, M.Timko 4+0, G.Kováč 1+0, D.Majdlen, Štefančíková 1+1, Pajtina, Kurane, Gaman, Burke, Martinus, T.Jurík

Štvrťfinálový zápas proti ATU Košice opäť raz priniesol napínavý duel. Košičania kráčali turnajom bez zaváhania a ich výsledky skončili vždy jednoznačne v ich prospech. Do zápasu sme nastúpili s odhodlaním zabojovať o čo najlepší výsledok. Priebeh zápasu bol ako na hojdačke. V 50. sekunde sme sa ujali vedenia a súper následne vyrovnal. Čo sa týka gólov to bolo na dlhé minúty všetko, i keď do šancí sa dostávali oba tímy. V druhej tretine prišla piata sekunda a inkasovaný gól, ktorým sa súper dostal do vedenia. Následne dva presné zásahy na našej strane otočili priebeh v náš prospech. Ďalšie tri góly padli však do našej siete a ATU bolo znovu „na koni“. Deti v zápase odovzdali maximum a ďalšie tri góly v rade zasa preklopili misku váh na našu stranu. Hral sa obojstranne rýchly kombinačný florbal, no dva smolné góly za chrbtom nášho brankára v priebehu necelej minúty opäť poslali do vedenia Košičanov, čo bolo tentokrát definitívne. V závere si súper už výsledok postrážil a pri našej snahe o vyrovnanie a zdramatizovanie zápasu sa ešte dvakrát gólovo presadil.

NTS FK-ZŠ NEMŠOVÁ - 1.FBC TRENČÍN akadémia 6:11 (1:3,3:3,2:5)
Zápas o 5.-8. miesto, 28.5.2023
Priebeh: 2. M.Timko (G.Kováč) - 0:1, 8. M.Rendl - 1:2, 10. M.Timko (Štefančíková) - 1:3, 12. R.Miklovič (Tvrdoň) - 3:4, 16. G.Kováč (Štefančíková) - 4:5, 19. Štefančíková (M.Timko) - 4:6, 23. Štefančíková (M.Timko) - 4:7, 25. R.Miklovič (M.Rendl) - 4:8, 27. G.Kováč - 4:9, 29. Pajtina (Burke) - 4:10, 30. G.Kováč - 6:11

Zostava: Vojtech - R.Miklovič 2+0, T.Miklovič, Tvrdoň 0+1, T.Palatinus, M.Rendl 1+1, M.Timko 2+2, G.Kováč 3+1, D.Majdlen, Štefančíková 2+2, Pajtina 1+0, Kurane, Gaman, Burke 0+1, Martinus, T.Jurík

Po prehratom boji o semifinále bolo potrebné deti opäť namotivovať a pripraviť na ďalšie zápasy. Súperom v boji o 5.- 8. miesto nám bolo dobre známe družstvo z Nemšovej, ktorú sme v priebehu sezóny dokázali pravidelne porážať. Priebeh zápasu bol viac-menej vyrovnaný do polovice duelu, avšak potom čo sme sa v 16. minúte ujali vedenia 5:4 súper odišiel fyzicky a zvyšok stretnutia sme bezpečne kontrolovali až do víťazného konca.

1.FBC TRENČÍN akadémia – FK FLORKO KOŠICE 9:6 (2:2,2:1,5:3)
Zápas o 5. miesto, 28.5.2023
Priebeh:1. M.Timko (Štefančíková) - 1:0, 10. G.Kováč - 2:2, 13. G.Kováč (M.Timko) - 3:2, 14. Tvrdoň (R.Miklovič) - 4:2, 21. M.Timko (G.Kováč) - 5:3, 24. G.Kováč - 6:4, 25. M.Timko - 7:4, 28. M.Timko (G.Kováč) - 8:5, 30. Štefančíková - 9:6

Zostava: Vojtech (17. Scherfel) - R.Miklovič 0+1, T.Miklovič, Tvrdoň 1+0, T.Palatinus, M.Rendl, M.Timko 4+1, G.Kováč 3+2, D.Majdlen, Štefančíková 1+1, Pajtina, Kurane, Gaman, Burke, Martinus, T.Jurík

V poslednom súťažnom zápase sezóny sa nám znovu do cesty postavilo košické Florko. Zápas postrádal tempo a dynamiku, nakoľko sa na hráčoch prejavila únava z ťažkých zápasov, ktoré v priebehu troch dní absolvovali. Bol to už ôsmy zápas na turnaji a na deťoch to bolo vidieť. Aj napriek únave však pozbierali posledné zvyšky síl a po víťazstve 9:6 sa tešili z celkového piateho miesta na turnaji.

Na turnaji štartovali: Dominik Vojtech (0+3), Peter Scherfel - Rasťo Miklovič (8+6), Tomáš Miklovič (0+2), Eliáš Tvrdoň (10+5), Tomáš Palatinus (2+0), Michal Rendl (4+2), Matúš Timko (36+4), Gregor Kováč (12+11), David Majdlen, Zoja Štefančíková (7+9), Alexander Pajtina (4+0), Adam Kurane, Michal Gaman, Martin Burke (1+1), Felix Martinus (1+0), Timotej Jurík (1+0). Tréner: Rastislav Timko

Rastislav Timko, tréner: „Turnaj, ktorý je vlastne neoficiálnymi Majstrovstvami Slovenska, bol vyvrcholením celoročného úsilia a musím povedať, že som pyšný na to, čo tieto deti v zápasoch ukázali a aký dojem zanechali. Odohrali sme osem zápasov a najmä tie proti tímom z východu Slovenska proti Florku, Prešovu, Sabinovu či celkovému víťazovi ATU Košice boli ozdobou celého turnaja. Ani v jednom zápase sme neboli horším tímom. Aj napriek konečnému piatemu miestu som presvedčený, že výsledok, aj keď určite nie je podstatný, mohol byť lepší a tieto deti boli blízko k získaniu vytúžených medailí. Zároveň by som chcel poďakovať všetkým deťom a rodičom za celosezónnu prácu a podporu.“