V OKLIEŠTENEJ ZOSTAVE SKVELÉ VYKROČENIE DO SEZÓNY

Nový ročník našej najvyššej súťaže nezastihol naše družstvo v najlepšej personálnej situácii. Po odchode Tomáša Kvasnicu sme boli rozhodnutí nahradiť jeho neúčasť tímovým výkonom, lenže z rôznych zdravotných, pracovných či iných dôvodov nám chýbalo v zostave ďalších desať hráčov: Počarovský, Poruban, Husár, Kollár, Bičan, Amrich, Kubovič, Dobrovodský, Machara a Mandinec. A keďže okrem Kvasnicu zo študijných dôvodov opustili náš klub aj Matej Galajda, Repka, Cifranič a Šálek, bolo jasné, že v prvom kole sa na ihrisku objaví prakticky nová zostava. Z nových hráčov sa po dlhom čase v našom drese predstavili Šimon Masár, Patrik Mišák či Richard Seriš, z Trnavy prišiel na hosťovanie Michal Duran a príležitosť dostali aj perspektívni juniori.

Boli sme tak oprávnene zvedaví, ako sa nám podarí zápas proti tradične nepríjemnému súperovi zvládnuť. V úlohe favorita sme tentokrát určite nenastupovali, ale ukázalo sa, ako veľa robí v kolektívnom športe tímový duch. Zápas sme zvládli nakoniec čo sa týka výsledku až nečakane hladko, pričom hostia, ktorí nepatria k našim obľúbeným súperom, nám nechtiac asistovali pri dvoch významných jubileách: svoj štvorstý kanadský bod v extralige zaznamenal Braňo Mitucha a presilovkový gól Tomáša Bulejčíka na 4:1 bol zasa štvortisícim gólom nášho družstva v najvyššej súťaži.

1.FBC FLORBAL TRENČÍN – FaBK ATU KOŠICE 6:1 (1:0,2:1,3:0)
1.kolo, 9.9.2023, Mestská športová hala Trenčín, 245 divákov

Rozhodovali: Gavlas – Mik (obaja ČR), vylúčení 3:2 (J.Ondrášik, Bulejčík, A. Rendl), presilovky 1:0, oslabenia 1:0, pomer striel 25:20
Priebeh: 6. Masár (A.Rendl) – 1:0, 35. Duran (Habánek) – 2:1, 35. Mitucha (A.Rendl) – 3:1, 44. Bulejčík (Masár) – 4:1 (P), 45. Bulejčík (Masár) – 5:1, 53. Duran (Masár) – 6:1 (O)

Zostava: Klobučník – N.Ondrášik, Bulejčík 2+0, Vrábeľ, J.Ondrášik, Habánek 0+1, Košinár – Mitucha 1+0, Masár 1+3, A.Rendl 0+2, Mišák, Duran 2+0, Seriš, Kyselica, Babík, Dohál. Tréner: J.Holovka

V prvých dvoch minútach mali oba tímy po jednej vyloženej šanci, brankári však boli v oboch prípadoch namieste. V 5. a 7. minúte nastrelili hostia dvakrát žŕdku našej bránky, no po tej druhej otvoril skóre z protiútoku Šimon Masár. Hráči ATU pôsobili v prvej časti kompaktnejším dojmom, strelecky sme však prekvapivo boli o niečo aktívnejší my.

Na začiatku 2.tretiny vytlačil Klobučník nebezpečnú strelu hostí do žŕdky a vzápätí musel likvidovať ďalšie tri za sebou. V 24. minúte sa zranil strelec vedúceho gólu Masár a do konca tretiny sa už na ihrisku neobjavil. O tri minúty nato prekĺzla nepodarená „šuchtavá“ strela Navrátila pod Klobučníkovým telom do bránky a bolo vyrovnané. Hostia postupne začali preberať iniciatívu a keď sa zdalo, že sa definitívne dostanú „na koňa“, schladili ich iniciatívu dvoma zlepenými gólmi Duran a Mitucha. Zatiaľ čo pre Durana to bol premiérový gól v našom drese, pre Mituchu jubilejný štvorstý extraligový kanadský bod.

V záverečnej časti sa do hry vrátil Šimon Masár a pripísal si v nej tri asistencie. V 44. minúte využil Bulejčík našu prvú presilovku v zápase a zaznamenal jubilejný štvortisíci gól nášho tímu v extralige. Ten istý hráč o minútu neskôr otvoril aj našu piatu tisícku a zvýšil na 5:1. Od tých chvíľ sme už zápas definitívne kontrolovali a skvelou čerešničkou na torte bol gól Durana v oslabení v 53. minúte. Česká dvojica rozhodcov viedla zápas s prehľadom.

Víťazstvo sa nerodilo tak ľahko, ako by tomu nasvedčoval výsledok, ale za disciplinovaný výkon sme si ho zaslúžili. Rozhodujúcim momentom bola podľa nás 35. minúta, kedy sme Košičanom „zrazili hrebienok“ dvoma zlepenými gólmi. Vďaka chlapci, takto sa bojuje za klubové farby !

HLASY PO ZÁPASE:

Michal DURAN, hráč ŠK 1.FBC Trenčín: "Zo začiatku to nebolo z našej strany optimálne. Našťastie sme počúvali pokyny trénera a náš výkon sa postupne zlepšoval. Som šťastný, že sme to zvládli. Za mňa s prehľadom."

Filip ČONKA-SKYBA, hráč FaBK ATU Košice: "Myslím, že zo začiatku sme boli rovnocenným súperom. Trenčanov podržal výborný Klobučník. Nepremenili sme šance, ktoré sme mali a toto podľa mňa rozhodlo zápas. Potom sme hru viac otvorili a domáci nám dávali góly. Musíme byť rýchlejší na nohách, lepšie brániť a premieňať šance."

Jan HOLOVKA, tréner ŠK 1.FBC Trenčín: "Chlapcov musím pochváliť, dnes super výkon čo sa týka bojovnosti, nasadenia a kolektívu. Klobúk dolu, že sa nezľakli, aj keď nám chýbali niektorí hráči a pristúpili k tomu zápasu zodpovedne. Nebol to vôbec jednoduchý duel, naopak bol veľmi náročný. Som rád, že sme ho zvládli."

Róbert BUČKO, tréner FaBK ATU Košice: "Rozhodla druhá tretina. Tá prvá bola celkom vyrovnaná, v druhej sme dali z trinástich striel iba jeden gól, čo je veľmi málo. Tam sme to mohli zlomiť na našu stranu, no naopak ,dostali sme dva zbytočné góly. Máme dobrých strelcov, ale musia sa chytiť. Musím pochváliť výkon brankára súpera, Klobúk podal veľmi dobrý výkon."

ZÁZNAM ZO ZÁPASU NÁJDETE TU: