STARŠÍ ŽIACI V POSLEDNÝCH TRETINÁCH RAZ TAK, RAZ ONAK

V nedeľu 10.9. odštartovali svoje účinkovanie v 1.Regionálnej lige Západ naši starší žiaci. Po príprave na Trenčín Floorball Games 2023 to boli prvé majstrovské zápasy pod vedením nového trénera Martina Voštiara. V prvom, viac ako sľubne rozohranom zápase proti Nitre prišli po pár individuálnych chybách naši chlapci o štvorgólový náskok a stratili dva body, Trnavu v druhom stretnutí zdolali práve vďaka mohutnému trojgólovému finišu, ale prvé dve tretiny ideálne neboli. Strata bodov síce mrzieť môže, ale celkove sa za predvedené výkony sa hanbiť nemusíme, v oboch prípadoch sme boli na ihrisku takmer po celý čas lepším tímom. Žiaľ, ani v jednom zo zápasov sme nepredviedli optimálny výkon počas celých 45 minút.

ŠK SLÁVIA SPU DFA NITRA - 1.FBC TRENČÍN akadémia 6:6 (1:3,2:3,3:0)
1.kolo, 10.9.2023, Mestská športová hala Púchov

Rozhodovali: Haluška - Šálek, vylúčení 3:2 (Križan, Panák) , presilovky 1:1, oslabenia 1:1
Priebeh: 6. Cingeľ (Záň) – 0:1 (O), 7. O.Kováčik (Demitra) – 0:2, 11. Cingeľ (Kopčan) – 0:3, 20. Jurica (Hrnčiar) – 1:4, 23. Križan (Štefančík)- 1:5 (P), 25. Štefančík (Hrnčiar) – 2:6

Zostava: Borot – Š.Štefančík 1+1, Jurica 1+0, Panák, O.Kováčik 1+0, Halasová, Herák – Záň 0+1, Križan 1+0, Hrnčiar 0+2, Cingeľ 2+0, Demitra 0+1, Kopčan 0+1, Polhorský, Hasaj, Bellan. Tréneri: M.Voštiar, M.Štefančík

V úvodnom zápase bolo cítiť nadšenie zo strany oboch tímov. Oba nastúpili do zápasu so zdravým sebavedomím a hralo sa hore-dole, doslova ako na hojdačke. Od polovice prvej tretiny začali dlhšie kontrolovať loptičku naši hráči a súper hrozil len protiútokmi a strelami od polovice ihriska. V priebehu 2.tretiny sme si vybudovali až štvorgólové vedenie, no udržať sa nám ho nepodarilo. Nitru treba pochváliť, lebo nezložila zbrane a dokázala zo šiestich striel vsietiť až štyri góly a zápas sa tak skončil nerozhodne 6:6, čo je podľa priebehu zápasu určite strata.

FLOORBALL ACADEMY TRNAVA - 1.FBC TRENČÍN akadémia 1:4 (0:0,1:1,0:3)
2.kolo, 10.9.2023, Mestská športová hala Púchov

Rozhodovali: Haluška - Šálek, vylúčení 3:1 (Herák) , presilovky 0:0, oslabenia 0:0
Priebeh: 17. Hrnčiar (O.Kováčik) – 0:1, 43. Jurica (Hrnčiar) – 1:2, 44. Cingeľ (O.Kováčik), 45. Hrnčiar (Jurica) – 1:4

Zostava: Žofčin – Š.Štefančík, Jurica 1+1, Panák, O.Kováčik 0+2, Halasová, Herák – Záň, Križan, Hrnčiar 2+1, Cingeľ 1+0, Demitra, Kopčan, Polhorský, Hasaj, Bellan. Tréner: M.Voštiar, M.Štefančík

Bojovný zápas z Trnavskej strany, súpera treba naozaj pochváliť za ich fyzickú pripravenosť. Naopak, naše tempo bolo pomalé, miestami sme pôsobili oproti predošlému zápasu ako úplne vymenený tím. Zápasu chýbala z našej strany iskra, nasadenie a hlavne florbalová stránka. Tá sa prejavila až po zmenách v zostave okamžite od začiatku poslednej tretiny a už to bola len otázka času, kedy to chlapci rozbalia aj gólovo. Podarilo sa to síce až štyri minúty pred koncom zápasu gólom Juricu na 2:1, ale ďalšími dvoma sme víťazstvo ešte „zaklincovali“.

Martin Voštiar, tréner: „Starší žiaci nastúpili skoro v kompletnom zložení s dvomi brankármi a na tri kompletné formácie s novým kapitánom Tomášom Panákom. Úvodný zápas s Nitrou sme odohrali v celku veľmi slušné dve tretiny, snažili sme sa dodržiavať taktické pokyny a hrali sme aktívne na loptičke. Je veľká škoda, že nám ušla tretia tretina, v ktorej sme poľavili v tempe a už sme nehrali aktívny kombinačný florbal. Brankár Borot podal napriek tomu kvalitný výkon, podržal nás vo viacerých ťažkých situáciách. V poslednej tretine sme dostali naozaj štyri veľmi smolné góly zo šiestich striel, čo z konečného hľadiska mrzí. Zápas s Trnavou bola podľa mňa pri všetkej úcte k súperovi jedna katastrofa. Náš ako florbalovejší musí diktovať tempo hry, čo sa v danom zápase nestalo. Boli sme síce na lopte aktívnejší, ale súper bol behavý, prakticky nás nepúšťal do žiadneho zakončenia. Prvé dve tretiny nás v podstate vynuloval. Klobúk dolu za ich bojovný výkon a pre nás varovný prst, keďže prvé dve tretiny sme nič nepredviedli, boli sme pasívni, nedodržiavali taktické pokyny a až po upozornení a zmenách sme v tretej tretine začali skutočne pracovať. Začali sme bojovať, chlapci sa povzbudzovali, každý tam konečne nechal maximum. Z konečného hľadiska sme z dvoch zápasov hrali zodpovedne len tri tretiny zo šiestich. Musíme zlepšiť pohyb na ihrisku a zakončenie. Ak ale chlapci budú na sebe pracovať uvidia, že odmena vo forme úspechu sa vždy dostaví. Budeme sa snažiť hrať aktívny, dynamický florbal, kde nikto nestojí a každý je v pohybe, či už je na lopte alebo nie. Verím, že tvár tímu sa podarí postupne formovať podľa našich predstáv.“