DVE DVOJCIFERNÉ VÍŤAZSTVÁ JUNIOROV NA IHRISKÁCH SÚPEROV !

Až ako štvrtá kategória v poradí otvorila svoje brány aj najvyššia celoštátna súťaž juniorov – extraliga. Štartuje ako okyptená s jedenástimi účastníkmi, pretože Michalovce sa z nej tesne pred štartom odhlásili ... Naši chlapci vycestovali na prvé kolo do Záhorskej Bystrice a Bratislavy, kde na nich čakali súperi kvalitných značiek – Tsunami Záhorská Bystrica a Snipers Bratislava. Hneď prvé zápasy mohli teda čo-to napovedať o kvalite týchto družstiev v novej sezóne. Snáď aj napovedali, boli pre nás príjemným prekvapením, len nesmieme začať mať nosy hore, ale naďalej na sebe pracovať a zlepšovať sa. Dve dvojciferné víťazstvá vonku by určite nemali byť uspokojením, ale naopak povzbudením do ďalšej tvrdej roboty.

TSUNAMI ZÁHORSKÁ BYSTRICA - 1.FBC TRENČÍN 7:13 (1:5,6:6,0:2)
1.kolo, 16.9.2023, Viacúčelová športová hala Záhorská Bystrica

Rozhodovali: Kružel - Drienka, vylúčení 5:3 (Robota 2x, Husár), presilovky 0:3, oslabenia 0:0, pomer striel 29:38
Priebeh: 7. Kyselica (Dohál) – 1:1, 10. A.Rendl – 1:2, 12. T.Krajčovič (A.Rendl) – 1:3, 18. Sleziak (Kyselica) – 1:4 (P), 19. K.Kováčik (Čiffáry) – 1:5, 25. Bulejčík (Kyselica) – 2:6 (P), 26. Dohál (Bulejčík) – 2:7, 30. T.Krajčovič (A.Rendl) – 6:8, 33. Bulejčík (Kyselica) – 7:9 (P), 37. Bulejčík (A.Rendl) – 7:10, 37. Čiffáry (Sleziak) – 7:11, 55. Sleziak (Ševčík) – 7:12, 59. Kyselica (Bulejčík) – 7:13

Zostava: Šlosár – Bulejčík 3+2, Dohál 1+1, Husár, Košinár, Chlebana, Robota – T.Krajčovič 2+0, Kyselica 2+3, A.Rendl 1+3, Sleziak 2+1, Ševčík 0+1, Mikolka, Čief, Čiffáry 1+1, K.Kováčik 1+0. Tréner: J.Holovka

Aj keď sme inkasovali ako prví, hneď od začiatku bolo jasné, kto bude na ihrisku pánom. Do konca tretiny sme nadelili domácim päť gólov a na začiatku tej druhej zvýšili náš náskok až na päťgólový. Od 27. minúty si však naši chlapci zrejme vybrali „oddychový čas“ bez toho, aby bola hra prerušená a za 108 sekúnd si nechali od súpera, ktorý dovtedy nič svetoborné neukázal, streliť štyri góly ! Takýto „prepych“ sa vo väčšine prípadov nevypláca, no tentokrát sa nám reštart podaril. Tréner Holovka stiahol na nasledujúcich desať minút hru na dve formácie a upokojujúci náskok sme získali späť. V poslednej časti sme už hrali pozornejšie, opäť na tri kompletné formácie a domáci nás už nemali čím prekvapiť. Napriek hladkému víťazstvu však treba nad „hluchou“ dvojminútovkou zodvihnúť varovný prst. Chlapci, florbal sa hrá 60 minút !

Jan Holovka, tréner: „Dnes bezo sporu zaslúžené víťazstvo a pri všetkej úcte k súperovi, dnes sme sa mohli poraziť iba sami. O to viac ma mrzí náš krátky výpadok v 2.tretine, ktorý mohol zápas otočiť. Niečo také si jednoducho nemôžeme v budúcnosti dovoliť. Ale ak si odmyslím túto pasáž, som vcelku spokojný. Treba si uvedomiť, že do tímu naskočilo viacero mladých hráčov, ktorí takúto súťaž nikdy nehrali. Ale som s nimi spokojný, bojovali a pokiaľ budú na sebe pracovať, určite budú platnými členmi tímu. Zajtrajší zápas nás ale asi preverí viac.“

SNIPERS BRATISLAVA - 1.FBC TRENČÍN 5:10 (3:5,0:2,2:3)
2.kolo, 17.9.2023, Športová hala Slovenského hádzanárskeho zväzu Bratislava

Rozhodovali: G.Tomáš – Pempek, vylúčení 4:3 (Bulejčík, Mikolka) + Lelák (Snipers) a Košinár (1.FBC) na 10 min., presilovky 1:2, oslabenia 0:2, pomer striel 30:33
Priebeh: 3. S.Timko (Chlebana) – 0:1, 4. Kyselica (T.Krajčovič) – 0:2, 10. Dohál (T.Krajčovič) – 2:3, 16. Mikolka – 2:4, 20. Bulejčík – 3:5 (T,O), 22. Košinár – 3:6 (T,O), 32. Bulejčík – 3:7, 43. Bulejčík (A.Rendl) – 4:8 (P), 48. Bulejčík (T.Krajčovič) – 4:9 (P), 54. Mikolka – 4:10

Zostava: Nováky – Bulejčík 4+0, Dohál 1+0, Husár, Košinár 1+0, Chlebana 0+1, Robota – T.Krajčovič 0+3, Kyselica 1+0, A.Rendl 0+1, Sleziak, Ševčík, Mikolka 2+0, S.Timko 1+0, Čiffáry, K.Kováčik. Tréner: J.Holovka

Proti kvalitnému súperovi sme odohrali veľmi dobrý zápas. Psychicky nám veľmi pomohol veľmi vydarený úvod, naopak domáci sa ním cítili akoby zaskočení a pôsobili po celý zápas nervóznejším dojmom. My sme hrali veľmi rozvážne, vzadu disciplinovane, nedali sme sa rozhodiť ničím. Zabrali všetky formácie a úspešný debut v našej bránke absolvoval aj Peter-Pavol Nováky, ktorý nás viackrát výrazne podržal. Keďže sa nám darilo aj strelecky, zápas sme doviedli do víťazného konca bez výraznejších problémov. Naopak, domáci na nás nedokázali vymyslieť nič prekvapujúce, takže konečný výsledok zodpovedá pomeru síl na ihrisku. Určitou kuriozitou je skutočnosť, že v priebehu dvoch minút boli proti domácim nariadené tri trestné strieľania, z ktorých sme prvé dve premenili.

Jan Holovka, tréner: „Dnes som s výkonom tímu spokojný takmer bez výhrad. Pochváliť musím celé družstvo na čele s brankárom Novákym, ktorý sa po trošku nervóznom úvode rozchytal k výbornému výkonu. Tentokrát sme sa na hru sústredili po celých šesťdesiat minút, v obrane sme robili minimum chýb a taktické pokyny dodržiavali takmer na sto percent. Som rád, že náš výkon si nevyžadoval vážnejšie korekcie v zostave a zahrali si všetci nominovaní hráči. Presvedčili sme sa, že ak budeme podávať tímové výkony, môžeme byť úspešní.“