STARŠÍ ŽIACI SA VRACAJÚ Z PARTIZÁNSKEHO S JEDNÝM BODOM

Po týždni pokračovala 1.regionálna liga západ zápasmi 3. a 4. kola. V Partizánskom na nás čakali zdatní súperi a aj sme sa v zápasoch s nimi poriadne zapotili. V prvom zápase proti Dubnici ratoval bod tri minúty pred koncom Liška a ako sa ukázalo, bol nakoniec jediný. V zápase proti červenému tímu AS nám totiž hneď v úvode „ušiel vlak“ a naháňať päťgólovú stratu proti takému kvalitnému súperovi je takmer nemožné. Nevadí chlapci, ale v ďalších zápasoch bude treba poriadne zabojovať ! V zostave dostali príležitosť po viacerých ochoreniach a zraneniach v tíme aj mladší žiaci Jakub Rendl a Gašpar.

ŠK VICTORY STARS DUBNICA n/V modrí - 1.FBC TRENČÍN akadémia 4:4 (1:0,2:3,1:1)
3.kolo, 18.9.2023, Mestská športová hala Partizánske

Rozhodovali: Orság - Galáč, bez vylúčených, pomer striel 19:15
Priebeh: 18. O.Kováčik (Demitra) – 1:1, 27. Križan (Š.Štefančík) – 2:2, 27. Jurica (Križan) – 2:3, 42. S.Liška (Križan) – 4:4

Zostava: D.C.Kováč – Panák, O.Kováčik 1+0, Jurica 1+0, Š.Štefančík 0+1, Herák – J.Rendl, S.Liška 1+0, Križan 1+2, Kopčan, Demitra 0+1, Halgoš, Gašpar, Hasaj, Bellan. Tréneri: M.Voštiar, M.Štefančík

V úvodnom zápase sa na naši hráči nevedeli proti Dubničanom výraznejšie presadiť. Súpera sme viackrát pustili do ľahkých zakončení a naopak, my sme nedokázali využiť dostatočný priestor na ihrisku, ktorý nám súper umožnil. Pred koncom 2. tretiny sme sa síce na chvíľu dostali do jednogólového vedenia, ale napokon sme si zisk aspoň bodu zaistili až gólom Lišku tri minúty pred koncom. Remíza 4:4 je nakoniec spravodlivá.

1.FBC TRENČÍN akadémia – FLORBALOVÝ KLUB AS TRENČÍN červení 7:12 (3:7,2:2,2:3)
4.kolo, 18.9.2023, Mestská športová hala Partizánske

Rozhodovali: Orság - Galáč, vylúčení 0:1, presilovky 0:0, oslabenia 0:0, pomer striel 19:29
Priebeh: 11. Jurica (S.Liška) – 1:5, 12. S.Liška (Jurica) – 2:5, 19. O.Kováčik (Panák) – 3:8, 21. S.Liška (Jurica) – 4:8, 24. J.Rendl – 5:8, 43. Jurica (J.Rendl) – 6:12, 45. Jurica (S.Liška) – 7:12

Zostava: Borot (6. D.C.Kováč) – Panák 0+1, O.Kováčik 1+0, Jurica 3+2, Štefančík, Herák, Halgoš – Demitra, Križan, Gašpar, J.Rendl 1+1, S.Liška 2+2, Bellan, Hasaj, Kopčan. Tréneri: M.Voštiar, M.Štefančík

Trenčianske derby sa v Partizánskom rozhodlo prakticky po šiestich strelách súpera v piatich úvodných minútach zápasu. Naši chlapci boli odovzdaní a do daného momentu akoby na zápase duchom neprítomní. Po time-oute a zmenách v zostave sme už videli vyrovnaný a atraktívny zápas. Bolo to žiaľ, samozrejme, neskoro.

Martin Voštiar, tréner: „Oba zápasy mali svoje pozitívne a aj negatívne fázy. Proti Dubnici sme sa trápili a hrali sme na môj vkus príliš kŕčovito. Súper nás nenapádal a dovolil v kľude rozohrávať, no nedokázali sme to vôbec využiť a naopak, dovolili sme im celkom pravidelne ohrozovať našu bránku. Proti AS sme zaspali úvod. Stav 5:0 po piatich minútach nečakal asi nikto. Súper bol efektívny a na loptičke sa mu neuveriteľne darilo. Po oddychovom čase sme urobili zmeny v zostave, pustili do bránky Domina Kováča a začali sa diať veci. Chalani začali dodržiavať herné pokyny a dokázali byť vyrovnaným tímom, dokonca naša prvá formácia robila súperovi extrémne problémy. Musím ich pochváliť za návrat do zápasu. Určite si ale nemôžeme dovoliť do ďalších zápasov „odfláknuť“ úvod takýmto spôsobom a konečne musíme hrať celých 45 minút. Dnes sme mohli mať aj šesť bodov, takto máme len jeden, ale aj mimoriadne cenné skúsenosti. Pokračujeme v tréningoch a už teraz viem, že v ďalšom dvojkole budeme lepší."