REPRÍZA FINÁLE UŽ ZAJTRA

Po druhej reprezentačnej prestávke v krátkom slede sa extraligový florbal opäť vracia do zápasového kolobehu. Ďalšie kolo najvyššej súťaže mužov je na programe už tento piatok, 17. novembra. Zverenci Jana Holovku v ňom privítajú svojho finálového súpera z ostatných dvoch sezón – Tsunami Záhorská Bystrica. Úvodné buly duelu 10. kola je naplánované na 15:00 h.

Dnešné Tsunami odštartovalo svoje pôsobenie vo florbale v roku 2006 ako ŠK Hargašova Záhorská Bystrica. Klub, vznikom spojenia mužských tímov Záhorskej Bystrice a FBK Bogdau Stupava od sezóny 2013/14 štartoval už v najvyššej súťaži, slovenskej extralige. V prvých dvoch sezónach po spojení mužských tímov, extraligu mužov odohrali už pod názvom Tsunami Stupava. Od sezóny 2015/2016 hráva všetky súťaže s názvom TSUNAMI Záhorská Bystrica. Klub má na konte dva extraligové tituly v rokoch 2017 a 2018. V uplynulej sezóne skončil náš súper po základnej časti na 5. priečke. V playoff sa prebojoval až do finále, kde zverenci Dáriusa Siheľského podľahli úradujúcemu majstrovi Slovenska 1. FBC Trenčín v sérií - 0:3 na zápasy. Lídrom bodovania družstva bol Peter Banga, ktorý nazbieral 80 bodov a v tabuľke skončil na 2. mieste za naším odchovancom Tomášom Kvasnicom.

Proti Tsunami sme doteraz odohrali 29 vzájomných zápasov, z ktorých sme zvíťazili v 23 stretnutiach. Z posledných jedenástich duelov sme Záhorskej Bystrici podľahli iba raz, vo finálovej sérii sezóny 2021/2022. Odvtedy však ťaháme 8-zápasovú šnúru výhier s týmto súperom. Najvyššie víťazstvo sme zaznamenali v sezóne 2019/2020, kedy sme doma zvíťazili – 15:5. Najvyššiu porážku sme utrpeli v sezóne 2017/2018 na ihrisku súpera – 1:7. Celkový pomer gólov vo vzájomných zápasoch je 210:124.

V prebiehajúcej sezóne nazbierali zverenci trénera Siheľského 10 bodov v deviatich extraligových stretnutiach za tri výhry a jednu prehru po predĺžení. Nachádzajú sa na 8. priečke tabuľky. Aktuálne ťahajú negatívnu trojzápasovú sériu prehier. Toto mužstvo má však veľkú kvalitu a rozhodne ho netreba podceniť. Najlepšie bodujúcimi hráčmi Tsunami sú aj v tejto sezóne skúsení útočníci Peter Banga a Maroš Kovaľ.

Domáci Trenčania sa nachádzajú v tabuľke na 4. mieste. Na vedúcu Žilinu strácajú 4 body. Po negatívnej sérii troch prehier v rade sa družstvo konečne vrátilo na víťaznú vlnu, keď v poslednom kole vysoko zdolalo Detvu – 14:2. Pevne veríme, že sa na tejto vlne udrží čo najdlhšie. Pomôcť im v tom dočasne nebude schopný skúsený útočník Richard Seriš, ktorého naďalej trápia zranené rebrá. S tímom pred zápasom netrénovalo odcestované duo obrancov Norbert Ondrášik a Dominik Vrábeľ, do zápasu by však obaja mali naskočiť.

Pevne veríme, že aj napriek netradičnému zápasovému času a nepriaznivému počasiu nás prídete v čo najväčšom počte podporiť priamo do hľadiska Mestskej športovej haly na Sihoti. Tešíme sa na Vás!