JUNIORI PREHLTLI DVE TRPKÉ PILULKY OD OBOCH NOVÁČIKOV

Zápasmi 10. a 11. kola sa skončila prvá polovica základnej časti extraligy juniorov. Na našich chlapcov čakali zápasy na pôde oboch nováčikov, čo okrem veľkej neznámej z hľadiska súperov znamenalo aj komplikované presuny počas víkendu. Zatiaľ čo náš sobotňajší súperi, sabinovskí „predátori“, boli v tabuľke bez zisku bodu poslední, doterajšie výsledky „raptorov“ vzbudzovali rešpekt. Aj keď sme na stretnutia nastupovali v oklieštenej zostave, prischla nám samozrejme nechcená úloha favorita. Žiaľ, tentokrát sme ju vôbec nezvládli a domov sa vraciame s jediným bodom. Sklamanie bolo asi veľké, chyby si však treba v pokoji zanalyzovať a znova sa naladiť na úspešnejšiu cestu.

FBC PREDATOR SABINOV – 1.FBC TRENČÍN 10:5 (4:0,3:3,3:2)
10.kolo, 18.11.2023, Športová hala Gymnázia A.Prídavka, Sabinov

Rozhodovali: Vyšňan – Liško, vylúčení 2:4 (T.Krajčovič 2x, Mikolka, S.Timko), presilovky 3:0, oslabenia 0:0, pomer striel 42:30
Priebeh: 25. Dohál (Sleziak) – 4:1, 29. A.Rendl (Košinár) – 4:2, 35. Sleziak (A.Rendl) – 6:3, 48. A.Rendl (Dohál) – 9:4, 60. A.Rendl (Nováky) – 10:5

Zostava: Nováky 0+1 – Robota, Košinár 0+1, M.Bojda, A.Rendl 3+1 – T.Krajčovič, Kyselica, Sleziak 1+1, Mikolka, Dohál 1+1, K.Kováčik, S.Timko, Čief, Čiffáry. Tréner: J.Holovka

V zápase proti poslednému tímu tabuľky bola pre nás úvodná tretina doslova nočnou morou. Štyri inkasované góly a navyše vylúčenia Mikolku a Krajčoviča v jej závere, po ktorých padol do našej siete práve ten štvrtý sedem sekúnd pred jej skončením, boli nepríjemným vytriezvením z úlohy favorita a tvrdým nárazom hlavou do reality.

Po prestávke sme sa snažili, v 25.minúte Dohál znížil, no následne sme nevyužili takmer dvojminútovú presilovú hru o dvoch hráčov a nevyzeralo to s nami vôbec ružovo. Minútu po skončení početnej prevahy predsa len skóroval Rendl, no v polovici zápasu, keď sa zdalo, že sa vraciame do boja o víťazstvo, sme inkasovali nešťastný vlastný gól a o tri minúty ďalší, oba v početnom oslabení. V 35. minúte síce Sleziak znížil, no kalich horkosti sme si vypili tri sekundy pred koncom tretiny, keď sme po tretí raz v zápase inkasovali v oslabení.

V poslednej tretine sme už zápas zvrátiť nedokázali, naopak, niekoľko minút pred koncom sme schytali od doteraz úplne bezzubých „predátorov“ nepopulárnu desiatku. Prekvapenie ako remeň, žiaľ, pre nás nanajvýš nepríjemné. V zápase nám nevyšlo takmer nič a ako poľahčujúca okolnosť neobstojí ani fakt, že sme hrali bez troch hráčov základnej zostavy.

FBK RAptORs - 1.FBC TRENČÍN 5:4 (2:2,2:0,0:2-1:0) po predĺžení
11.kolo, 19.11.2023, Športová hala Rabča

Rozhodovali: Kučera - Kubaščík, vylúčení 3:5 (Robota, Bulejčík, Mikolka, K.Kováčik, T.Krajčovič) + Mikolka na 10 minút, presilovky 3:1, oslabenia 0:0, pomer striel 24:24
Priebeh: 15. vlastný (Žák) – 1:1, 16. Robota (Košinár) – 1:2, 42. Bulejčík (A.Rendl) – 4:3 (P), 50. Kyselica (Bulejčík) – 4:4

Zostava: Šlosár – Bulejčík 1+1, Košinár 0+1, Robota 1+0, A.Rendl 0+1, M.Bojda – T.Krajčovič, Kyselica 1+0, Sleziak, Mikolka, Dohál, K.Kováčik, S.Timko, Čief, Čiffáry. Tréner: J.Holovka

Kto si myslel, že po nevydarenej sobote sa dokážeme v nedeľu svojím výkonom rehabilitovať, musel byť sklamaný. Väčšina našich činností bola nedokonalá, nasadenie nedostatočné, dvoch – troch našich kľúčových hráčov si súper postrážil a ostatní nedokázali vziať v dostatočnej miere zodpovednosť na seba. Ak k tomu pripočítame päť vylúčení, z ktorých väčšina bola zbytočná a tak ako v sobotu tri inkasované góly v oslabení, dostaneme v súčte ďalší neúspešný výsledok. V poslednej tretine sme síce dokázali aspoň zmazať dvojgólové manko, no minútu pred koncom predĺženia sme inkasovali a zo súbojov proti obom nováčikom sme si tak pripísali päť bodov do kolonky strát.

Už v najbližšiu sobotu privítame na domácej pôde Tsunami Záhorská Bystrica a ak budeme chcieť byť úspešní, bude treba veľa vecí zmeniť a vylepšiť. A každý z našich chlapcov musí začať od seba.