JEDENÁSŤ STRELENÝCH GÓLOV NÁM NESTAČILO V PREŠOVE ANI NA BOD !

Predohrávka 14. kola v Prešove mala pre nás punc značnej dôležitosti, pretože víťazstvo by nám zabezpečilo udržanie si pomerne pohodlného bodového vankúša, ktorý delí prvú štvoricu tabuľky od zvyšku účastníkov extraligy. Žiaľ, vôbec sa nám to nepodarilo. Vzhľadom na zdravotný stav v našom družstve bolo síce jasné, že jednoduché to mať na východe republiky nebudeme, ale inkasovať štrnásť gólov je predsa len silná káva. Zápas priniesol divokú gólovú prestrelku s viacerými obratmi, bohužiaľ ale s trojbodovým happyendom pre domácich, keď najmä poslednú tretinu sme vôbec nezvládli.

FBC DAG PREŠOV – 1.FBC TRENČÍN 14:11 (3:2,4:6,7:3)
Predohrávka 14.kola, 9.12.2023, hala Spojenej školy Prešov, 78 divákov

Rozhodovali: Roba - Liško, vylúčení 0:1 (Kyselica), presilovky 0:0, oslabenia 0:0, pomer striel 32:38
Priebeh: 6. Habánek (Košinár) – 1:1, 19. Machara (P.Mišák) – 2:2, 22. Babík (Machara) – 3:3, 23. Babík (Kyselica) – 3:4, 24. Machara (Masár) – 3:5, 27. Mitucha (N.Ondrášik) – 4:6, 33. Machara (Masár) – 7:7, 40. Masár (N.Ondrášik) – 7:8, 52. Mitucha (N.Ondrášik) – 10:9, 57. Mitucha (Masár) – 12:10, 60. N.Ondrášik (Machara) – 14:11

Zostava: Ďurmek – Machara 3+2, A.Rendl, J.Ondrášik, Vrábeľ, Husár, Dohál, Košinár 0+1 – Mitucha 3+0, N.Ondrášik 1+3, Masár 1+3, Kyselica 0+1, Babík 2+0, Seriš, P.Mišák 0+1,Habánek 1+0, P.Bičan. Tréner: J.Holovka

Vo vyrovnanej prvej tretine sme inkasovali už v 3. minúte. Dvakrát sa nám podarilo náskok súpera zlikvidovať, žiaľ, v záverečnej minúte sme inkasovali po tretí raz a do kabín odchádzali s jednogólovým mankom.

Ďalšiu časť hry sme však zahájili skvele, rýchlo sme vyrovnali, skóre otočili, no spustili sme tým doslova gólostroj na oboch stranách. Náš dvojgólový náskok sa rýchlo rozplynul a na začiatku druhej polovice zápasu sme už znova o gól prehrávali, keď sme inkasovali trikrát v priebehu štyroch minút. Možno práve táto rýchla strata vedenia bola kľúčovým momentom zápasu. Dvanásť sekúnd pred koncom 2. tretiny sme šli ale znovu do vedenia, čo znamenalo, že v tejto časti hry padlo neuveriteľných desať gólov ! K súperovi sme dostupovali neskoro, nechali ho pomerne pohodlne zakončovať, ale to sme ešte netušili, čo nás čaká v poslednej tretine.

Tá nám totiž vôbec nevyšla, domáci opäť priebeh zápasu otočili a my sme už iba neúspešne doťahovali ich náskok. Snažili sme sa súpera tlačiť, ten to však využíval na šikovné rýchle protiútoky a nemilosrdne trestal každé naše zaváhanie či nepresnú rozohrávku. Bez ohľadu na absencie v zostave, inkasovať 14 gólov od súpera, ktorý nepatrí k absolútnej špičke, by malo byť varovným signálom. Súpera sme síce v zápase pomerne jasne prestrieľali, naša defenzíva však stála na hlinených nohách a v našej sieti skončila takmer každá druhá súperova strela. Momentálne však treba aj tento zápas hodiť rýchlo za hlavu, plne sa sústrediť na pondelňajšie mestské derby počas vianočnej prestávky sa dať herne i zdravotne do poriadku. Pretože ak sme doteraz dokázali víťaziť po kolektívnych výkonoch, v tomto zápase to malo od tímového prejavu veľmi, veľmi ďaleko.

Napriek tomu veríme, že už tento pondelok prídete našich chlapcov v hojnom počte povzbudiť a pomôcť im naladiť sa v mestskom derby znovu na víťaznú nôtu. Potrebujeme vašu podporu viac ako hocikedy predtým ! Začiatok zápasu je o 17,00.

Jan Holovka, tréner: „Takýto zápas sa hodnotí vždy ťažko, nevydarilo sa nám takmer nič. Urobili sme množstvo chýb, absolútne mi chýbala medzihra, hrali sme najmä v závere za nepriaznivého stavu príliš individualisticky. Pritom do poslednej tretiny sme šli s tým, že budeme pozorní v obrane, ale dostávali sme góly z rýchlych kontier po našich chybách. Už v druhej tretine som sa snažil so zostavou niečo urobiť, fungovalo to však iba chvíľu. Budeme musieť určite niečo zmeniť, ale pondelňajšie derby by malo byť samo o sebe tou najlepšou motiváciou. Verím, že to zvládneme.“