PRÍPRAVKÁRI „PREZLEČENÍ“ ZA MLADŠÍCH ŽIAKOV BOJOVALI AKO LEVY

Keďže v poradí piaty turnaj mladších žiakov sa konal v termínovej kolízii s Vianočným turnajom v Hodoníne, ktorý sme si nechceli nechať ujsť, tvorili na ňom kostru družstva hráči staršej prípravky. V sedemnásťčlennom kádri ich bolo presne desať vrátane oboch brankárov. Doplnili tak hráčov mladších žiakov, ktorí do Hodonína necestovali, pričom dvaja boli úplnými debutantmi v súťažných zápasoch. Pre väčšinu z hráčov prípravky šlo o premiérové predstavenie v „päťkovom“ florbale. Na to, ako si takto zložené mužstvo poradí so súpermi, boli zvedaví nielen tréneri, ale aj rodičia, ktorí prišli svoje ratolesti v hojnom počte podporiť. Zámer sa podarilo naplniť a zabili sme dve muchy jednou ranou: prípravkári zabojovali naozaj skvele, získali cenné skúsenosti a mladší žiaci zažili ďalšiu konfrontáciu s českým florbalom a navyše sa domov vrátili s pohárom pre víťaza.

FBK PÚCHOV – 1.FBC TRENČÍN akadémia 5:1 (0:1 3:0,2:0)
9.kolo, 16.12.2023, Mestská športová hala Nemšová
Rozhodovali: Jelínek – Oberta, bez vylúčených
Priebeh: 2. Kalnássy - 0:1

Zostava: J.Mišák.(19.G.Mateják) - Štefančíková, G.kováč, Grofik, M.Vyskoč, T.Lím, M.Hudec, Petrik, Kalnássy 1+0, Dvořák., M.Timko, Svintsitsky, Ovečka, M.Ďuriš, T.Bojda. Tréneri: B.Šajban, R.Timko

Od začiatku, sme dokázali súpera zaskočiť vysokým napádaním, aj napriek zjavnej fyzickej prevahe nedokázali hráči Púchova nájsť recept na našu aktívnu hru. Už v druhej minúte sa dokázal pred bránkou presadiť Lukáš Kalnássy, pripísať si prvý gól v tejto kategórii a otvoriť tak skóre zápasu. Naša aktivita sa podpísala na fakte, že súper ohrozil nášho brankára iba štyrmi strelami. V druhej tretine Púchovčania pridali na dôraze v osobných súbojoch a my sme v 15. a 16. minúte dvakrát inkasovali, pričom druhý gól bol vlastný, keď sme si nešťastne tečovali loptičku nastrelenú na našu bránu do vlastnej siete. V druhej tretine sa súper presadil ešte raz po strele so štandardnej situácie a keďže sme na jej konci spálili vyloženú šancu, bol stav po dvoch tretinách 1:3. Aj v tretej tretine sme boli strelecky aktívnejší, avšak naše strely končili len v náruči brankára Púchova. Súper sa dokázal presadiť ešte dvakrát, záverečný gól sme inkasovali šesť sekúnd pred koncom zápasu a tak konečný výsledok bol 1:5.

1.FBC TRENČÍN akadémia – FBK HARVARD PARTIZÁNSKE 5:7 (3:3,2:1,0:3)
10.kolo, 16.12.2023, Mestská športová hala Nemšová
Rozhodovali: Jurášek – Majtán, bez vylúčených
Priebeh: 3. M.Ďuriš - 1:0, 6. M.Hudec - 2:1, 9. Grofik - 3:2, 17. Grofik - 4:3, 22. M.Vyskoč (T.Lím) - 5:3

Zostava: J.Mišák.(19.G.Mateják) - Štefančíková, G.kováč, Grofik 2+0, M.Vyskoč 1+0, T.Lím 0+1, M.Hudec 1+0, Petrik, Kalnássy, Dvořák., M.Timko, Svintsitsky, Ovečka, M.Ďuriš 1+0, T.Bojda. Tréneri: B.Šajban, R.Timko

Prvýkrát sme skórovali na konci tretej minúty, keď sme zachytili zlú rozohrávku štandardnej situácie súpera. O minútu a pol sa naopak podarilo podarilo to isté súperovi a stav bol vyrovnaný. O ďalších 30 sekúnd sme sa tešili opäť my po strele Miška Hudeca, ktorý si tak otvoril svoj gólový účet v mladších žiakoch a poslal nás znovu do vedenia. Na konci ôsmej minúty sa síce súperovi podarilo vyrovnať, no naša odpoveď prišla takmer okamžite a o necelých 30 sekúnd sme už opäť viedli. Do konca prvej časti sa skóre menilo ešte raz, keď sa súperovi podarilo vyrovnať a uzavrieť tak skóre tretiny na 3:3. Gólový účet druhej časti hry sme opäť otvorili my a dokonca sme Partizánskemu odskočili na rozdiel dvoch gólov, to však bolo y našej strany všetko a v ďalšom priebehu zápasu sa strelecky presadili už len hráči Partizánskeho. Napriek tomu, skvelý výkon našej „omladiny“ !

Branislav Šajban, tréner: „Každým rokom sa snažíme v tomto období posúvať hráčov vyššie a toto bola skvelá príležitosť. Mladí z prípravky zvládli svoju príležitosť vynikajúco, v krátkom čase dokázali pochopiť náš systém – hrať agresívne a dopredu. Všetci do jedného zvládli svoju úlohu vynikajúco. Verím, že k podobným krokom bude ešte príležitosť.“

Rastislav Timko, asistent trénera a tréner staršej prípravky: „Od začiatku sme hráčov pripravovali na to, že dôležité nebudú výsledky zápasov, ale ich bojovnosť a nasadenie. Po dvoch dueloch môžem povedať, že som neskutočne hrdý a pyšný na výkon, ktorý podali. Bojovnosť a nasadenie, ktoré sme od nich vyžadovali, do bodky naplnili a urobili tak ďalší krôčik vpred vo svojej florbalovej kariére. Dostali šancu zažiť o level náročnejší florbal a pevne verím, že tieto skúsenosti im pomôžu ďalej napredovať.“