SKVELÉ DRÁMY V PODANÍ DRAKOV, HLADKÉ VÍŤAZSTVÁ RYTIEROV

Posledným tohtoročným turnajom pokračovala v Trnave súťaž staršej prípravky. Na naše dve družstvá čakali súperi trochu inej kvality, ale obe sa zhostili svojej úlohy výborne. Zatiaľ čo „Draci“ odohrali proti mimoriadne silným súperom dve úžasné drámy s koncovkami ako v najlepšej detektívke, „Rytieri“ vyhrali oba svoje zápasy presvedčivo a dvojciferne.

1.FBC TRENČÍN Draci – FLORBALOVÝ KLUB AS TRENČÍN červení 7:8 (1:3,2:2,4:3)
11.kolo, 17.12.2023, Mestská športová hala Trnava
Rozhodovali: Morvay – Vašák
Priebeh: 1. Kalnássy (M.Timko) - 1:0, 11. Kalnássy - 2:3, 17. M.Hudec (Martinus) - 3:5, 21. M.Timko (Kalnássy) - 4:5, 22. Kurane (Martinus) - 5:6, 22. M.Timko - 6:6, 28. M.Timko (Kalnássy) – 7:6

Zostava: Vojtech (11.-20. Scherfel) – Martinus 0+2, M.Rendl, M.Timko 3+1, Kalnássy 2+2, Kurane 1+0, Svintsitsky, M.Hudec 1+0, Petrík. Tréner: R.Timko

Derby zápasy s AS majú vždy špeciálny náboj a nebolo tomu inak ani tentokrát. Strelecký účet zápasu síce otvorilo naše družstvo, avšak do konca prvej časti už skóroval len súper a tak na prestávku sme šli s dvojgólovým mankom. Obe družstvá hrali po celý čas aktívny a pre diváka atraktívny florbal s množstvom šancí na oboch stranách. Na začiatku druhej tretiny sa nám podarilo znížiť na rozdiel gólu, no súper ďalšími dvomi presnými zásahmi zvýšil svoj náskok už na rozdiel troch gólov. Podarilo sa nám síce opäť skórovať, no manko po druhom klaksóne, označujúcom koniec tretiny, bolo znovu dvojgólové. Tretia tretina bola z našej strany po hernej stránke najlepšia akú sme predviedli v doterajšom priebehu sezóny. Deti sa zahryzli do súpera a svojím nasadením a bojovnosťou sa im na začiatku 28 minúty podarilo otočiť skóre zápasu. Následne sme však okamžite po buly neustrážili súpera, ktorému sa podarilo už po štyroch sekundách vyrovnať. Víťazstvo na našu stranu sme mohli strhnúť v čase 28:26 z nariadeného trestného strieľania, avšak zoči–voči brankárovi súpera sme neuspeli. Keď už to vyzeralo, že sa zápas skončí remízou, tak sme štyri sekundy pred koncom inkasovali rozhodujúci gól. Výborný výkon podali obe družstvá, ktoré divákom v trnavskej Mestskej športovej hale pripravili neuveriteľný športový zážitok.

REVEL SPORT TRENČIANSKE TEPLICE – 1.FBC TRENČÍN Draci 7:8 (1:3,1:1,5:4)
12.kolo, 17.12.2023, Mestská športová hala Trnava
Priebeh: 3. M.Timko - 1:1, 4. Kalnássy (Petrík) - 1:2, 9. Svintsitsky - 1:3, 14. M.Timko (Kalnássy) - 1:4, 26. M.Timko - 6:5, 30. Kalnássy - 6:6, 30. Kalnássy (M.Timko) - 6:7, 30. Petrík - 7:8

Zostava: Vojtech (11.-20. a od 25. Scherfel) – Martinus, M.Rendl, M.Timko 3+1, Kalnássy 3+1, Kurane, Svintsitsky 1+0, M.Hudec, Petrík 1+1. Tréner: R.Timko

Krátka, len desaťminútová prestávka po výbornom, ale fyzicky náročnom zápase proti AS Trenčín, poskytla priestor na vydýchanie, občerstvenie a načerpanie nových síl pred zápasom s ďalším kvalitným súperom, tentokrát z Trenčianskych Teplíc. Tento zápas sa v mnohom podobal na ten predchádzajúci, avšak v opačnom garde. Gólový účet zápasu otvoril súper, no tromi gólmi v rade sme skóre dokázali otočiť a do druhej tretiny sme tak vstupovali s dvojgólovým náskokom. Aj v druhej tretine sa hral na oboch stranách pekný a pre diváka atraktívny florbal s mnohými šancami, no obaja brankári doslova čarovali a tak skóre druhej tretiny skončilo spravodlivo 1:1. Úvod poslednej tretiny sme vôbec nezachytili. Súper, ktorý bol fyzicky vyspelejší, pridal na dôraze, aktívnejšie napádal a hlavne nás nepúšťal do zakončenia. Mali sme síce častejšie loptičku na svojich florbalkách a boli sme technickejší, avšak Tepličania štyrmi gólmi v rade zväčša po brejkových situáciách dokonale otočili skóre zápasu. Do konca zápasu ostávala posledná minúta a „DRACI“ prehrávali 5:6. Všetkým prítomným v hale sa týchto uplynulých29 minút zápasu muselo páčiť, no to ešte nikto netušil, čo príde. V čase 29:25 sme začali na súpera chrliť „oheň a síru“, čo nám prinieslo vyrovnanie. O desať sekúnd neskôr, v čase 29:35, sme už ďalším gólom otáčali skóre zápasu. Náš náskok však trval presne štyri sekundy, pretože súper z nariadeného trestného strieľania opäť vyrovnal. Kto očakával, že zápas tým skončí remízou, bol na omyle. V čase 29:55, keď do konca zápasu chýbalo posledných päť sekúnd, sme nádherným gólom už definitívne strhli víťazstvo na našu stranu. Nič na tom nezmenilo ani ďalšie rozvlnenie našej siete, nakoľko prišlo po záverečnom hvizde rozhodcu.

1.FBC TRENČÍN Rytieri – NTS FK-ZŠ NEMŠOVÁ 13:3 (6:1, 1:1, 6:1)
Priebeh: 4. G.Kováč - 1:0, 5. T.Miklovič - 2:0, 6. Tvrdoň (R.Miklovič) - 3:1, 9. T.Bojda - 4:1, 9. G.Kováč (R.Miklovič) - 5:1, 10. R.Miklovič (Tvrdoň) - 6:1, 19. T.Bojda (Štefančíková) - 7:2, 23. T.Bojda - 8:3, 25. T.Bojda (Štefančíková) - 9:3, 25. R.Miklovič (G.Kováč) - 10:3, 26.Štefančíková (J.Mišák) - 11:3, 29. T,Bojda (Štefančíková) - 12:3, 30. Štefančíková (T.Miklovič) - 13:3

Zostava: G.Mateják (16. J.Mišák 0+1) – R.Miklovič 2+2, T.Miklovič 1+1, G.Kováč 2+1, Štefančíková 2+3, Tvrdoň 1+1, T.Bojda 5+0. Tréner: T. Miklovič st.

Zápas s naším susedom z okresu sme začínali v ďalekej Trnave už skoro ráno, ale aj napriek tomu sa zápas od samotného začiatku odvíjal v slušnom tempe. Pekné akcie na jednej aj druhej strane, vynikajúce bránenie oboch tímov a zákroky brankárov vydržali až do 4. minúty. Potom sme zapli na vyšší stupeň a jednoznačne sme držali zápas v našich rukách. Veľkou slabinou sa ale opäť ukázala streľba „z prvej“.

1.FBC TRENČÍN Rytieri – FLOORBALL ACADEMY TRNAVA 13:1 (4:1, 6:0, 3:0)
Priebeh: 3. Štefančíková (T.Bojda) - 1:1, 4. Tvrdoň - 2:1, 5. Štefančíková - 3:1 (T), 10. T.Bojda - 4:1, 12. Tvrdoň - 5:1, 13. T.Miklovič (T.Bojda) - 6:1, 13. T.Bojda - 7:1 (T), 15. T.Bojda (T. Miklovič) - 8:1, 16. R.Miklovič (G.Kováč) - 9:1, 20. T.Bojda (Štefančíková) - 10:1, 25. Tvrdoň (G.Kováč) - 11:1, 26. T.Bojda - 12:1, 29. T.Bojda (Štefančíková) - 13:1

Zostava: J.Mišák (16. G.Mateják) – R.Miklovič 1+0, T.Miklovič 1+1, G.Kováč 0+2, Štefančíková 2+2, Tvrdoň 3+0, T.Bojda 6+2. Tréner: T. Miklovič st.

Proti domácej Trnave sme si išli opäť po víťazstvo, ale osem sekúnd po začiatku nás rýchlo zo spánku prebral gól súpera. Našťastie bol prvý a zároveň aj posledný. Potom už začali úradovať naše nádeje a najmä gólostroj Tomina Bojdu bol na nezastavenie. Súpera sme jednoznačne zdolali a zaslúžene vyhrali.

Tomáš Miklovič, tréner „Rytierov“: Na dvojzápas do Trnavy sme vycestovali v oklieštenej zostave, ale deti sa nezľakli a súperov sfúkli rozdielom triedy. Krajší darček pod stromček som ako tréner dostať nemohol. Aj napriek vysokým výhram musíme byť v strehu a doladiť streľbu „z prvej“. Opäť sme dnes spálili aj nemožné a to by nás v najbližších štyroch zápasoch mohlo mrzieť. V každom prípade som ale na deti hrdý, neskutočne sa florbalom bavili a myslím, že bola radosť sa na ich hru pozerať.“

Rastislav Timko, tréner „Drakov“: „Zápasy v Trnave boli tie najúžasnejšie, aké sme v tejto sezóne odohrali. Dvaja nároční súperi prinútili deti siahnuť si na dno síl a to treba ešte podotknúť, že až päť hráčov „DRAKOV“ debutovalo v sobotu v lige mladších žiakov, kde veľmi príjemne prekvapili svojím prístupom, hrou aj nasadením. Priebeh zápasov bol napínavý od začiatku do konca. Skóre oboch sa menilo ako na hojdačke, no najdôležitejšie je, že ani raz nezvesili hlavy a bojovali. Deti urobili za tri a pol mesiaca neuveriteľný progres, za čo som na nich patrične hrdý. Keďže toto boli posledné zápasy v tomto kalendárnom roku, chcel by som všetkým deťom staršej prípravky úprimne poďakovať za prvú polovicu sezóny. Bola náročná, ale úžasná. Nesmiem zabudnúť ani na deti z mladšej prípravky, ktoré nastupujú v zápasoch o kategóriu vyššie, počnúc brankárom Peťom Scherfelom, Miškovi Rendlovi, Adamovi Kurane, Maťovi Burke, Miškovi Gamanovi a Tomášovi Palatinusovi. Čakajú nás vianočné sviatky, počas ktorých si treba dobre oddýchnuť, načerpať nové sily a pripraviť sa na druhú časť súťaže. Poďakovanie patrí aj rodičom za podporu a pomoc, či už na tréningoch alebo na zápasoch. Záverom chcem všetkým zaželať pokojné prežitie vianočných sviatkov a verím, že sa v hojnom počte stretneme na vianočnej akcii klubu 1.FBC Trenčín 27. decembra.