DVA VYROVNANÉ SÚBOJE NAŠICH STARŠÍCH ŽIAKOV NA ÚVOD NADSTAVBY

14. januára sa začala nadstavbová časť 1.regionálnej ligy starších žiakov a tu sa už „strieľa ostrými“. Len prvé tri tímy si totiž vybojujú právo postupu na Majstrovstvá Slovenska a kandidátov na postup je určite viac. Bolo to vidieť aj v úvodných stretnutiach nášho tímu, bojovalo sa v oboch prípadoch s vypätím síl až do posledného hvizdu. Zatiaľ čo v zápase proti Dubnici sme prišli o dva body gólom necelé tri minúty pred koncom, zápas s Nitrou sme naopak otáčali vo svoj prospech až v poslednej päťminútovke a pripísali si v ňom plný bodový zisk. Ukázalo sa, že postup nebude ani pre nás samozrejmosťou a bude treba bojovať vo všetkých zápasoch o každý bodík od začiatku až do konca.

ŠK VICTORY STARS DUBNICA n/V modrí - 1.FBC TRENČÍN akadémia 4:4 (1:1,1:1,2:2)
Nadstavbová časť, 1.kolo, 14.1.2024, Športové centrum M-Šport, Zamarovce
Rozhodovali: Bulejčík – Š.Ondrášik, vylúčení 1:1 (Záň), presilovky 1:1, oslabenia 0:0, pomer striel 15:24
Priebeh: 15. Gašpar (Jurica) – 1:1, 23. L.Vyskoč (J.Rendl) – 2:2. 34. Gašpar (Š.Štefančík) – 3:3 (P), 40. Jurica (Š.Štefančík) – 3:4

Zostava: Borot – Panák, Záň, L.Vyskoč 1+0, Hrnčiar, Bellan – Jurica 1+1, Š.Štefančík 0+2, Gašpar 2+0, J.Rendl 0+1, Polhorský, Križan, Demitra, Hasaj, Herák. Tréner: M.Voštiar

Zápas proti mužstvu z Dubnice bol zvláštny. Naša územná i herná prevaha a napriek tomu sme zakaždým museli doťahovať výsledok. Dubnica hrala veľmi pozorne v obrane a svoje šance si vytvárala len z protiútokov. Aj keď sme boli takmer stále na loptičke a naša hralo sa po celý zápas na polovici súpera, nedokázali sme sa presadiť strelecky. V tretej tretine sme šli do vedenia, ale tri minúty pred koncom Dubnica v presilovke vyrovnala a zápas sa skončil remízou. Nedá sa povedať, že sme získali bod, ale skôr, že sme dva stratili.

1.FBC TRENČÍN akadémia – ŠK SLÁVIA SPU DFA NITRA 4:3 (1:1,1:0,2:2)
Nadstavbová časť, 2.kolo, 14.1.2024, Športové centrum M-Šport, Zamarovce
Rozhodovali: Bulejčík – Š.Ondrášik, vylúčení 1:1 (Demitra), presilovky 1:0, oslabenia 0:0, pomer striel 14:16

Priebeh: 9. Jurica (Š.Štefančík) – 1:0, 25. Panák (Križan) – 2:1, 41. Križan (Jurica) – 3:3, 43. Jurica (Panák) – 4:3

Zostava: D.C.Kováč – Panák 1+1, Záň, L.Vyskoč, Hrnčiar, Bellan – Jurica 2+1, Š.Štefančík 0+1, Gašpar, J.Rendl, Polhorský, Križan 1+1, Demitra, Hasaj, Herák. Tréner: M.Voštiar

Podobný priebeh v zápase ako proti Dubnici. Nitra zatvorená na svojej polovici, pozorná obrana a rýchle protiútoky. Oproti prvému zápasu sme oveľa menej strieľali a hra bola kŕčovitá. Absentoval moment prekvapenia, rýchle prenesenie hry a samozrejme zakončenie. Ak nevystrelíš, nemôžeš streliť gól. Naopak, Nitra využila svoje protiútoky a dokázala ich premeniť na góly. Poslednú tretinu sme začali dvoma inkasovanými gólmi a Nitra šla do vedenia. Musíme byť nakoniec radi, že to hráči nezabalili a šli sa pobiť o lepší výsledok. To sa nám aj podarilo, zápas sme tesne vyhrali a získali tri predôležité body.

Martin Voštiar, tréner: „Úvodné dvojkolo nadstavby sme odohrali proti tabuľkovo rovnocenne postaveným tímom. Hlavným cieľom okrem plného počtu bodov bola kvalitná rozohrávka, na ktorú sa zameriavame. Môžem povedať, že sme v nej urobili určitý progres a ak budeme správne zapájať štvrtého a piateho hráča, dočkáme sa vyššieho počtu strelených gólov. Takže v tomto smere chlapcov chválim a som s progresom spokojný. Odohrali sme dobré zápasy, fungovala rozohrávka, brankári zachytali, hrali sme dominantne na loptičke, akurát musíme správne zakončovať, pretože koncovka je zatiaľ našou achillovou pätou v každom zápase. Práve preto sme aj dnes prišli o dva body. Musíme ich vybojovať inde.“