FLORKO NÁS DOKONALE VYŠKOLILO Z EFEKTIVITY

Základná časť našej najvyššej súťaže sa pozvoľna blíži do finišu a pomaly sa začínajú rysovať východiskové pozície jednotlivých tímov pre nasadenie do play off. Aj z tohto pohľadu sa náš dnešný zápas proti košickému Florku dal označiť ako šesťbodový šláger kola. V prípade nášho úspechu by sme sa bodovo Košičanom bodovo vyrovnali a možno ešte získali šancu ponaháňať pomerne suverénne vedúcu Žilinu, v prípade úspechu hostí by nás pravdepodobne čakal boj o tretí stupienok. Žiaľ, naplnila sa tá druhá alternatíva.

1.FBC TRENČÍN – FK FLORKO KOŠICE 6:12 (1:3,4:3,1:6)
17.kolo, 20.1.2024, Mestská športová hala Trenčín, 268 divákov
Rozhodovali: Cíbik – M.Tomáš, vylúčení 0:2, presilovky 2:0, oslabenia 0:0, pomer striel 24:35
Priebeh: 15. N.Ondrášik (Machara) – 1:1 (P), 22. Machara (Masár) – 2:4 (P), 27. Bulejčík (Masár) – 3:4, 30. Bulejčík (Masár) – 4:4, 36. Masár (Bulejčík) – 5:5, 44. Babík (A.Rendl) – 6:6

Zostava: Ďurmek – Machara 1+1, N.Ondrášik 1+0, B.Kollár, Vrábeľ, J.Ondrášik, Košinár, Husár – Mitucha, Masár 1+3, Bulejčík 2+1, Kyselica, Babík 1+0, A.Rendl 0+1, T.Krajčovič, Sleziak, Habánek. Tréner: J.Holovka

Po vyrovnanom úvode skórovali v 7. minúte ako prví hostia. V 11. minúte vytlačil brankár hostí strelu Košinára, no našu prvú presilovku premenil už po 22 sekundách na vyrovnávajúci gól Norbert Ondrášik. V prvej tretine sme si príliš veľa vyložených príležitostí nevypracovali, naopak, v 16. minúte minuli hostia v „tutovej“ šanci našu bránku, v 18. minúte sa dvakrát vyznamenal Ďurmek, o minútu nato sa rovnaký kúsok vydaril aj Vaškovi v košickej bránke. V 19. minúte hostia skvele trafil zo vzduchu loptičku do našej bránky Lukáš Blaško a 11 sekúnd pred koncom tretiny skóre pridali hostia aj ďalší gól.

Zlý sen pokračoval aj na začiatku druhej tretiny, Florko zvýšilo už v 33. sekunde na 1:4. V tejto tretine sa vrece s gólmi roztrhlo. Najprv nám pomohla opäť presilovka a do polovice zápasu bolo po dvoch zásahoch Bulejčíka skóre už vyrovnané. Do vedenia šli ale v 34. minúte opäť hostia a hoci sme opäť dokázali vyrovnať, dokázali vždy gólovo rýchlo odpovedať. V poslednej minúte zaváhal vo vyloženej šanci Kollár a tak sme pred druhou prestávkou opäť o gól prehrávali.

Prvých desať minút záverečnej tretiny bolo z našej strany najsilnejšou pasážou. Súpera sme od začiatku valcovali, v 44. minúte Babík šikovne vyrovnal a nasledoval festival našich premárnených príležitostí. Niektoré aj so značnou dávkou šťastia zlikvidoval brankár hostí Vaško, viackrát loptička len tesne minula bránku hostí a zdalo sa, že zápas dokážeme preklopiť vo svoj prospech. V čase nášho najväčšieho tlaku však v 48. minúte šli hostia opäť po rýchlom protiútoku do vedenia a náš čierny sen sa naplnil v 51. minúte, kedy zaznamenali ďalšie tri gólové „klince“ v priebehu 23 sekúnd. Ďalší priebeh zápasu je už zbytočné podrobnejšie komentovať. Košičania pridali aj jedenásty gól a po pomerne prekvapivom odvolaní brankára do našej prázdnej bránky deväť sekúnd pred koncom zarovnali svoj počet presných zásahov na rovný tucet.

Našim chlapcom nemožno síce uprieť snahu a bojovnosť, inkasovať však v domácom prostredí „dvanástku“ je v každom prípade priveľa a nesvedčí to príliš o našej kvalitnej defenzíve. Hostia, o ktorých je dlhodobo známe, že sú majstrami rýchlych protiútokov, túto svoju prednosť opäť potvrdili a zaslúžene zvíťazili, hoci konečný výsledok asi presne pomer síl na ihrisku nevyjadruje.

Čaká na nás teda pravdepodobne ťažký boj o tretiu priečku, najmä keď najbližšiu sobotu odchádzame na pôdu jasného lídra tabuľky, do Žiliny a aj zápas ďalšieho kola odohráme na ihrisku súpera, v Mútnom proti Nižnej. Najbližší domáci zápas môžete teda uvidieť až v sobotu 17. februára, kedy o 17,00 hod. hostíme nováčika z Detvy. Ostaňte nám verní.

HLASY PO ZÁPASE:

Šimon MASÁR, hráč ŠK 1.FBC Trenčín: „Florko vie strieľať góly s takmer každej ponúknutej príležitosti. Prišli so zabezpečenou obranou a hrali na rýchle brejky, ktoré sa nám do tretej tretiny celkom darilo brániť. V nej sme párkrát prepadli, vďaka čomu nám dali dva góly. My sme sa trápili v zakončení. Oni nám následne odskočili, čo sme už nedokázali dohnať.“

Lukáš BLAŠKO, hráč FK Florko Košice: „V druhej tretine sme súpera naštartovali. Ak sme dobre počítali, domáci mali v prvej tretine štyri strely na bránu. Potom nás súper dobre zatlačil. Je to top tím tabuľky a tam ukázal svoju silu. My sme si v šatni povedali, čo chceme, a ako chceme brániť. V tretej tretine sa nám darilo vyrážať do brejkov, ktoré nám idú.“

Jan HOLOVKA, tréner ŠK 1.FBC Trenčín: „Za stavu 6:6 sme mali asi tri vyložené šance. Nedali sme a následne dostali hlúpy gól. Že to bol zlom si však nemyslím. Celkovo si myslím, že sme prepadali v hre dozadu a to bol podľa mňa najväčší problém. Minulý týždeň sme hrali do obrany zodpovedne, dnes strašne.“

Pavol BLAŠKO, tréner FK Florko Košice: „Vieme, že máme útočnú silu. Súper urobil dosť fatálne chyby a to sme využili. Už v prvej tretine sme mali tri-štyri čisté šance, ktoré sme nevyužili. Som rád, že to nakoniec takto dopadlo.“