ZÁVEREČNÝ PÄŤGÓLOVÝ FINIŠ PRINIESOL JUNIOROM TAKMER STRATENÉ BODY

Dôležitý zápas odohrali naši juniori v 19. kole extraligy na pôde ôsmeho Lida v Záhorskej Bystrici. Nastupovali v nevďačnej úlohe favorita a s vedomím, že prípadná bodová strata by bola vážnou prekážkou v boji o 3. miesto. Úlohu favorita sme nakoniec zvládli, ale priebeh zápasu sa pre nás vyvíjal v dosť hororovom štýle, ešte jedenásť minút sme prehrávali trojgólovým rozdielom a štyri góly sme zaznamenali až v poslednej päťminútovke. Body sú cenné, ale za výkon, s výnimkou záveru, pochvalu neudeľujeme.

ŠK LIDO PRÍRODOVEDEC BRATISLAVA – 1.FBC TRENČÍN 7:9 (4:2,2:2,1:5)
19.kolo, 21.1.2024,Viacúčelová športová hala Záhorská Bystrica
Rozhodovali: Morávek - Machotka, vylúčení 3:7 (A.Rendl a Košinár 2x, Bulejčík, Husár, Hacek), presilovky 2:1, oslabenia 0:0m, Pomer striel: 22:35
Priebeh: 9. T.Krajčovič (A.Rendl) – 1:1, 18. Hacek (Greguš) – 1:2, 26. Hacek (Greguš) – 4:3, 32. Bulejčík (A.Rendl) – 4:4 (P), 49. Bulejčík (Robota) – 7:5, 55. Bulejčík (A.Rendl) – 7:6, 56. Kyselica (Bulejčík) – 7:7, 57. A.Rendl (Bulejčík) – 7:8, 58. Sleziak (Greguš) – 7:9

Zostava: Nováky – Husár, A.Rendl 1+3,Robota 0+1, Košinár, M.Bojda, Čiffáry – T.Krajčovič 1+0, Kyselica 1+0, Bulejčík 3+2, K.Kováčik, Sleziak 1+0, Mikolka, Čief, Greguš 0+3, Hacek 2+0. Tréner: J.Holovka

Úvodná časť hry bola z našej strany veľmi nepresvedčivá. Na vedúci gól domácich v 9. minúte sme dokázali síce už o šesť sekúnd odpovedať, no záver tretiny sme nezvládli. V 18. minúte sme síce šli do vedenia po Hacekovom góle, no v 19. a 20. minúte sme v priebehu necelých 60 sekúnd dvakrát inkasovali a po vylúčení Košinára čase 19:52 sme „dokázali“ inkasovať gól už po dvoch sekundách. Ak k tomu pripočítame nepremenené trestné strieľanie v 15. minúte, túto časť zápasu sme vôbec nezvládli.

Od začiatku druhej tretiny sme pozornejšie bránili a po druhom góle Haceka a góle Bulejčíka počas našej prvej presilovej hry sa nám po polovici zápasu podarilo skóre vyrovnať. Následne však po zbytočných fauloch došlo v tesnom slede k sérii vylúčení na našej strane. Lido dokázalo dvakrát využiť početnú prevahu o dvoch hráčov a získať opäť na svoju stranu dvojgólové vedenie.

Na začiatku posledného dejstva sme nevyužili presilovku, naopak, domáci Schüller nám po naskočení z trestnej lavice zatĺkol, ako sa možno domácim zdalo, siedmy klinček do rakvy. Nebola to však pravda, dokázali sme ešte zabojovať. V 49. minúte oživil naše šance Bulejčík, no dokonalého záverečného obratu sme sa dočkali až v poslednej päťminútovke, počas ktorej sme strelili štyri góly a takmer stratené dôležité tri body „vydolovali“ doslova v pod zeme. Tentokrát to teda vyšlo, naše šance na 3.miesto ostávajú naďalej v reálnej rovine, ale takéto gólové „harakiri“ nebýva príliš časté. Úslovie, že hrať treba celých 60 minút teda tentoraz neplatilo, ale nabudúce by sme sa na to spoliehať nemali...

Jan Holovka, tréner: „Prvá tretina bola z našej strany katastrofálna, bez pohybu a nasadenia, mysľou sme boli asi ešte na ceste. V čase, keď sme sa dostávali do zápasu sme urobili sériu úplne nezmyselných faulov a pomohli súperovi znovu na koňa. Našťastie náš záverečný tlak priniesol želaný obrat, ktorý nám zabezpečil tri body, ale s výkonom spokojný byť nemôžem. Zlý prvý dotyk, neschopnosť presadiť sa jeden proti jednému, nepresné zakončenie, na tom všetkom sa musíme pokúsiť ešte popracovať.“