NA IHRISKU LÍDRA SME BODY NEVYDOLOVALI

Po domácej porážke od Florka sme na pôde vedúceho tímu súťaže, Žiliny, nemali príliš čo stratiť, mohli sme iba získať. Proti hovorila skutočnosť, že žilinské parkety nám už tradične nesedia, ale aj naša zostava, v ktorej absencií neubúda. Po chorobe síce naskočili P.Bičan a P.Mišák, ale naopak, chýbali kľúčoví hráči Vrábeľ, Masár a Rendl. Vedeli sme teda, že prípadná odveta za domácu prehru (2:7) v 7.kole bude nesmierne, nesmierne zložitá. A tak aj bolo ...

FBC GRASSHOPPERS AC UNIZA ŽILINA – 1.FBC TRENČÍN 11:7 (4:2,3:3,4:2)
18.kolo, 27.1.2024, Športová hala Rosinská cesta, Žilina, 150 divákov
Rozhodovali: Kučera – P.Bulko, vylúčení 1:1 (N.Ondrášik), presilovky 0:1, oslabenia 0:1, pomer striel 33:15
Priebeh: 4. Machara (P.Bičan) – 0:1 (O), 11. P.Mišák (J.Ondrášik) – 1:2, 25. Babík – 5:3, 29. Machara (Bulejčík) – 6:4 (P), 31. B.Kollár (Machara) – 7:5, 49. Machara (B.Kollár) – 8:6, 54. Mitucha (Bulejčík) – 10:7

Zostava: Klobučník – Machara 3+1, B.Kollár 1+1, N.Ondrášik, J.Ondrášik 0+1, Habánek, Košinár, Husár – Mitucha 1+0, Kyselica, Bulejčík 0+2, P.Bičan 0+1, Babík 1+0, P.Mišák 1+0, Pavlíček, Sleziak, Greguš, T.Krajčovič. Tréner: J.Holovka

Už v 2. minúte bol vylúčený Norbert Ondrášik, no z rýchleho protiútoku sme v oslabení skórovali my: po prihrávke Bičana úspešne zakončoval Machara. Žiaľ, ako sa nám to často stáva, o malú chvíľu bolo po našom zaváhaní vyrovnané. V prvej desaťminútovke inak šancí veľa nebolo. V 11. minúte nám opäť vyšiel bleskový protiútok, ktorý tentokrát úspešne zakončil svojím premiérovým gólom v našom extraligovom drese Patrik Mišák. Až do konca tretiny sme si však už šancí vypracovali málo, naopak, po našich individuálnych chybách šli domáci ešte do konca tejto časti hry do dvojgólového vedenia.

A to navýšili už dve minúty po prestávke na trojgólové. V 25. minúte síce znížil na 3:5 Babík, no o necelú minútu sme už opäť prehrávali o tri góly. V 29. minúte sme zužitkovali výhodu presilovej hry gólom Macharu a tesne po polovici zápasu znížil na rozdiel jediného gólu Kollár a zdalo sa, že sme reálne späť v zápase. O dve minúty ale svojím tretím gólom v zápase opäť prikrášlil skóre po ďalšej z našich nepresností domáci Jančo.

Ráz priebehu tretej tretiny udal gól domáceho Cvacha už v 42. minúte. Iskierku nádeje síce vykresal ešte gólom po štandardke v 47. minúte svojím tretím zápasovým gólom Machara, ale opäť sa jednalo iba o záblesk. Domáci pridali rýchlo ďalšie dva góly a doviedli zápas s prehľadom do víťazného konca. Tri minúty pred koncom sme to ešte skúsili s hrou bez brankára, ale bezvýsledne. Skóre uzavrel jedenástym gólom do našej prázdnej bránky 22 sekúnd pred koncom domáci Cvacho a stal sa tak tretím hetrikovým hráčom v zápase.

Víťazstvo vedúceho tímu tabuľky bolo bezpochyby zaslúžené, no niektoré góly padali do našej siete až príliš ľahko, po veľkých individuálnych chybách. Na tom, ale aj na vylepšení ďalších činností, bude treba počas reprezentačnej prestávky popracovať. Hoci má bratislavské Lido pred nami už päťbodový náskok, boja o tretie miesto sa vzdávať určite netreba. Zatiaľ čo my sa vo zvyšku základnej časti stretneme už len s tímami pod nami, na Lido čakajú ešte dvoje bratislavské derby, v ktorých často niet favorita. Pre nás bude z tohto pohľadu dôležitý najbližší zápas v Mútnom proti Nižnej. Doma sa opäť predstavíme v sobotu 17.2., kedy o 17,00 privítame posledný tím tabuľky, Detvu.

Pred extraligovým zápasom mužov odohrali naši prípravkári v Žiline prípravný zápas proti rovestníkom z Grasshoppers. Po jeho skončení ostali fandiť mužom, a vytvorili tak veľmi peknú atmosféru. Ďakujeme im za podporu!

Jan Holovka, tréner: „Nemám vo zvyku vyhovárať sa, ale momentálne sme dosť silne limitovaní absenciou viacerých kľúčových hráčov. Verím, že cez reprezentačnú prestávku sa káder dá konečne dohromady. Tá nám teraz, aspoň verím, určite pomôže. V dnešnom zápase sme urobili príliš veľa chýb, domáci dávali góly až príliš ľahko. Chýbala mi u viacerých hráčov väčšia zaťatosť a túžba po víťazstve, bojovnosť až na krv. A navyše sa pričasto opakujú situácie, že keď konečne dáme gól, vzápätí jeden alebo dva inkasujeme. Pokiaľ si toto v hlavách nepostrážime, nebude to dobré. Domáci sú „v laufe“, aj dnes zvíťazili zaslúžene.“