JUNIORI DO PLAY OFF Z TRETIEHO MIESTA PROTI ATU KOŠICE

Ak sme sa nechceli spoliehať na „pomoc“ košických tímov, potrebovali sme na obhájenie 3. miesta pred play off získať v posledných dvoch domácich zápasoch päť bodov. Nebola to predstava nereálna, no v mysli sme museli mať porážky na pôde oboch nováčikov v prvej časti súťaže, takže akékoľvek podcenenie neprichádzalo do úvahy. Zatiaľ čo sobotňajší zápas mal byť pre hostí zo Sabinova bojom o holý extraligový život, nedeľňajší proti „Raptorom“ určite nemal byť o nič ľahší, pretože tohto súpera možno smelo označiť za šťuku extraligy. Na to, ako to dopadne, mali dať odpoveď výkony našich chlapcov, ktorí s výnimkou sobotňajšej absencie Bulejčíka a Rendla nastúpili takmer v kompletnej zostave. Z dôvodu kolízie s mužskou extraligou sa však v sobotu po čase objavil v úlohe kouča dlhoročný tréner „áčka“ Miroslav Sága.

Na ihrisku to nakoniec po oba dni vyzeralo jednoznačnejšie, ako sme možno čakali. V oboch zápasoch sme si pripísali dvojciferné víťazstvá a bronzový stupienok uhájili s veľkým prehľadom.

1.FBC TRENČÍN – FBC PREDATOR SABINOV 12:5 (4:1,3:2,5:2)
21.kolo, 10.2.2024, Mestská športová hala Trenčín
Rozhodovali: Kulich – P.Masár, vylúčení 3:3 (Košánár 2x, Robota), presilovky 1:1, oslabenia 0:1, pomer striel 48:24
Priebeh: 8. K.Kováčik (Greguš) – 1:1, 10. Čief – 2:1, 12. Sleziak – 3:1, 16. Ševčík (Košinár) – 4:1, 23. Mikolka (Dohál) – 5:1, 34. Košinár (Sleziak) – 6:2, 36. Kyselica (K.Kováčik) – 7:3, 43. Greguš (Robota) – 7:3 (P), 48. Ševčík – 9:3, 57. Sleziak (Hacek) – 10:5, 56. K.Kováčik – 11:5 (T), 57. Mikolka (Robota) – 12:5

Zostava: Bieleš – Robota 0+2, Dohál 0+1, Košinár 1+1, Husár, Čiffáry – Greguš 1+1, Kyselica 1+0, K.Kováčik 2+1, Sleziak 2+1, Ševčík 2+0, Hacek 0+1, M.Bojda, Čief 1+0, Mikolka 2+0.Tréner: M.Sága

Hneď v úvode sa hostia zo svojej prvej príležitosti dostali do vedenia, no počas celej prvej časti sme boli lepším tímom a počas necelých štyroch minút sme skóre troma gólmi otočili. Svoju prvú presilovku sme síce následne nevyužili, ale pár sekúnd po jej skončení pečatil skóre tretiny na 4:1 po rutinérskom zakončení Ševčík. V úvode druhej tretiny nachytal brankára hostí na hruškách strelou z diaľky Mikolka, ale inak sa nám táto časť hry príliš nevydarila. Vzadu sme vyrobili viacero chýb a kombinačne nám to takmer vôbec neklapalo. Gól sme inkasovali dokonca počas našej druhej presilovky. Našťastie v 34. minúte prestrelil brankára hostí Košinár a o dve minúty neskôr sme skvele zvládli prečíslenie dvoch proti jednému, úspešným zakončovateľom bol Kyselica. V tretej tretine to už bolo zasa o niečo lepšie. Najprv nastrelil Greguš počas našej tretej presilovky brvno, no o pár sekúnd si to vynahradil a šikovne zasunul loptičku do bránky hostí. V 48. minúte si skvelým prienikom vychutnal súperovu defenzívu Ševčík a „desiatku“ pre naše farby zabezpečil necelých päť minút pred koncom Sleziak. V závere ešte pridali ďalšie góly Kováčik z trestného strieľania a po peknej prihrávke Robotu Mikolka. I keď to nebola z našej strany priam lahôdka pre oči divákov, boli sme po celý zápas lepším tímom a zvíťazili presvedčivo a zaslúžene.

Miroslav Sága, tréner: „I keď nebolo všetko úplne ideálne, splnili sme, čo všetci od zápasu očakávali. Prvá tretina bola celkom vydarená, na súperov vedúci gól sme dokázali správne zareagovať a získať rozhodujúci náskok. Aj keď sme najmä v ďalšom priebehu urobili viacero defenzívnych chýb a ani kombinácia nám nefungovala vždy ideálne, súperovi sme nedali reálnu šancu na bodový zisk a po celý zápas sme boli lepším tímom.“

1.FBC TRENČÍN – FBK RAptORs 13:3 (3:0,5:1,5:2)
22.kolo, 11.2.2024, Mestská športová hala Trenčín
Rozhodovali: P.Ďurík - Wlachovský, vylúčení 3:3 (A.Rendl, M.Bojda, Košinár), presilovky 3:0, oslabenia 1:0, pomer striel 57:35
Priebeh: 5. Sleziak (Šlosár) – 1:0, 9. Večeřa (Dohál) – 2:0, 17. A.Rendl (Robota) – 3:0 (P), 22. Husár (Košinár) – 4:0, 23. Čief (K.Kováčik) – 5:0, 25. A.Rendl (Robota) – 6:0 (P), 26. K.Kováčik (M.Bojda) – 7:0, 32. K.Kováčik (M.Bojda) – 8:1, 41. Bulejčík (Greguš) – 9:1 (P), 47. A.Rendl (Bulejčík) – 10:2, 48. Greguš (Kyselica) – 11:2, 50. Bulejčík (A.Rendl) – 12:2, 58. Bulejčík (A.Rendl) – 13:3 (O)

Zostava: Šlosár 0+1 (41. Nováky) – Robota 0+2, A.Rendl 3+2, Košinár 0+1, Husár 1+0, Dohál 0+1, Večeřa 1+0 – Greguš 1+1, Kyselica 0+1, Bulejčík 3+1, Sleziak 1+0, Ševčík, Hacek, M.Bojda 0+2, Čief 1+0, K.Kováčik 2+1, Mikolka. Tréner: J.Holovka

Druhý zápas vyznel v náš prospech ešte jednoznačnejšie ako ten prvý. Hosti prišli evidentne s úmyslom brániť, no dlho úspešní neboli. Až v 5.minúte sa po prvý raz vytiahli z obrannej ulity a poslali loptičku na brankára Šlosára, po jeho rýchlej dlhej rozohrávke však Sleziak otvoril skóre. Hralo sa takmer stále pred bránkou hostí, no cestu do ich siete si našla až „zatúlaná“ strela Jakuba Večeřu v 9. minúte. V 17. minúte sme ešte využili na navýšenie skóre presilovú hru.

Po zmene strán skóroval po Košinárovej umne zahratej štandardke už v 2. minúte Husár a ďalšie góly nenechali na seba dlho čakať. Dve presilové hry dostali k dispozícii aj hostia, nič z nich však nevyťažili. Brankár Šlosár chytal spoľahlivo a inkasoval jediný raz až za stavu 7:0 po prvom našom vážnejšom zaváhaní.

Záverečnú tretinu sme gólovo zahájili už vo 4. sekunde, keď už tretiu presilovku v zápase využil Bulejčík. To už stál v našej bránke Nováky, ktorému skomplikovalo situáciu niekoľko našich defenzívnych zaváhaní. Na jednoznačný priebeh zápasu to však nemalo žiadny vplyv. Desiaty gól pridal v 47. minúte Rendl pri hre bez brankára počas signalizovaného trestu hostí a bodku za stretnutím pridal v 58. minúte Bulejčík dokonca v oslabení.

Zápas sme zvládli s absolútnym prehľadom a mohli tak do večera čakať na meno súpera pre play off. Stalo stal sa ním nakoniec košický tím ATU, ktorý privítame v domácom prostredí počas posledných dvoch februárových víkendových dní, t. j. o dva týždne. Zápasy sa odohrajú v sobotu 24. a nedeľu 25. febuára so zhodným začiatkom o 14:00 hod.

Jan Holovka, tréner: „Dnes treba chlapcov za zodpovedný výkon pochváliť. Hrali sme od začiatku s plným nasadením, kolektívne. Od začiatku sme boli lepším tímom, až za rozhodnutého stavu sme trochu poľavili a urobili zopár chybičiek. Nikoho sme ale nenechali na pochybách, že tretie miesto si vziať nenecháme. Pre play off to veľký priestor na výber súpera neposkytlo, ale nakoniec sme spokojní. Budú to však určite veľmi náročné zápasy.“