NAŠI JUNIORI TO DOKÁZALI, SME V SEMIFINÁLE !

Po nešťastne a pomerne zbytočne prehratom prvom zápase odchádzali naši juniori do Košíc až na zraneného Husára v plnej zostave a s odhodlaním zdravo sa pobiť o postup a o možnosť zisku niektorej z medailí. Aj keď vydarený druhý domáci zápas nás napĺňal zdravým optimizmom, všetkým bolo jasné, že úspech vo vyraďovacej časti možno získať len pri plnej zodpovednosti a koncentrácii počas celých šesťdesiatich minút v každom zápase. O to príjemnejšie je konštatovanie, že chlapci to zvládli, vybojovali postup a môžu už odo dneška ďalej snívať svoj medailový sen.

FaBK ATU KOŠICE – 1.FBC TRENČÍN 5:8 (1:3,2:3,2:2) – stav série 1:2
Štvrťfinále play off, 3.zápas, 2.3.2024,Športová hala SOŠ Ostrovského, Košice
Rozhodovali: Liško – Šitár, vylúčení 6:4 (Robota, T.Bojda, Greguš, A.Rendl), presilovky 2:3, oslabenia 0:0, pomer striel 41:34
Priebeh: 14. Bulejčík (A.Rendl) – 0:1 (P), 18. Greguš (A.Rendl) – 0:2 (P), 20. Kyselica (Bulejčík) – 1:3, 30. vlastný (Králik) – 2:4, 33. K.Kováčik (Mikolka) – 3:5, 37. Bulejčík (Šlosár) – 3:6, 49. A.Rendl (Bulejčík) – 4:7, 59. Ševčík (T.Krajčovič) – 5:8

Zostava: Šlosár 0+1 – Robota, A.Rendl 1+2, Dohál, Košinár, M.Bojda, Čief – Greguš 1+0, Kyselica 1+0, Bulejčík 2+2, T.Krajčovič 0+1, Ševčík 1+0, Sleziak, Hacek, Mikolka 0+1, K.Kováčik 1+0Tréner: J.Holovka

Prvá tretina bola dlho vyrovnaná a vďaka spoľahlivému výkonu oboch brankárov aj dlho bezgólová. Dôležité bolo, že psychologický boj o prvý gól vyšiel nám a náskok sa nám podarilo do jej skončenia ešte navýšiť. Úvod tej druhej nám na chvíľu nepríjemne pripomenul prvý zápas série, inkasovali sme totiž už po deviatich sekundách. Tentokrát to však naším sebavedomím neotriaslo, v polovici zápasu sme šli opäť do dvojgólového vedenia a hoci domáci dokázali ešte raz znížiť na rozdiel jediného gólu, bolo to v tomto zápase naposledy. Hrali sme disciplinovane, s prehľadom kontrolovali priebeh zápasu a čo vzadu nevyšlo, likvidoval spoľahlivý Šlosár v bránke. Darilo sa nám aj strelecky a po dobrom výkone sme získali pred nedeľňajším zápasom výhodu postupového mečbalu a tým i určitú psychickú výhodu.

FaBK ATU KOŠICE – 1.FBC TRENČÍN 4:5 (1:2,3:0,0:3) – konečný stav série 1:3
Štvrťfinále play off, 4.zápas, 3.3.2024,Športová hala SOŠ Ostrovského, Košice
Rozhodovali: Vyšňan – Király, vylúčení 1:1 (Bulejčík), presilovky 1:1, oslabenia 0:0, pomer striel 31:32
Priebeh: 10. A.Rendl (Bulejčík) – 0:1, 18. Bulejčík (Kyselica) – 1:2 (P), 49. Hacek (Košinár) – 4:3, 56. Ševčík (Hacek) – 4:4, 57. Kyselica (Greguš) – 4:5

Zostava: Šlosár – Robota, A.Rendl 1+0, Dohál, Košinár 0+1, M.Bojda, Čief – Greguš 0+1, Kyselica 1+1, Bulejčík 1+1, T.Krajčovič, Ševčík 1+0, Sleziak, Hacek 1+1, Mikolka, K.Kováčik. Tréner: J.Holovka

Po sobotňajšom víťazstve sme to boli na počudovanie my, kto pôsobil nervóznejším dojmom. Napriek tomu sme však šli Rendlovým gólom do vedenia. Domáci bojovali pochopiteľne s plným úsilím, podarilo sa im gólom Olekšáka vyrovnať, ale pri vylúčení toho istého hráča sme dokázali ísť znovu počas jedinej našej presilovky v zápase do vedenia gólom Bulejčíka. V druhej tretine však náš kŕčovitý výkon pokračoval. Presilovú hru dokázali využiť aj domáci, dvoma ďalšími gólmi priebeh zápasu otočili a získali sľubný dvojgólový náskok. Ku cti našim chlapcom slúži, že sa nepriaznivému vývoju nepoddali a bolo vidieť, že hoci sa im herne nedarí práve najlepšie, šľapú do toho až „na krv“. V našej bránke nás v krízových chvíľach držal v hre počas celého zápasu spoľahlivý Šlosár a keď desať minút pred koncom Hacek znížil, naše nádeje razom získali reálnejšiu podobu. Naše úsilie bolo korunované zhruba štyri minúty pred koncom dvoma zlepenými gólmi Ševčíka a Kyselicu a najtesnejšie víťazstvo sme si už ustrážili. Získať na pôde ATU dve víťazstvá za sebou nie je bežná záležitosť, náš tím to ale dokázal a tak si semifinálovú odmenu zaslúži. Naším súperom v ďalšom kole bude náš mestský sused AS Trenčín. Jeho výhodou môže byť skutočnosť, že seniorský tím už v extralige dohral a tak sa môže plne sústrediť len na juniorské semifinále. Rozhoduje sa však vždy na ihrisku.

Jan Holovka, tréner: „Som rád, že sme to dokázali a ešte radšej, že sme to dokázali už v Košiciach. V sobotu bol náš výkon lepší, suverénnejší, v nedeľu sme boli naopak akoby viac zviazaní, nervóznejší a nebolo to úplne ono. Práve takéto víťazstvá však patria k tým najcennejším a osobitne tie, ktoré priamo rozhodujú o postupe. Keby som to mal zhrnúť do jedinej vety, povedal by som, že v sobotu sme si to uhrali a v nedeľu vydreli. Vyzdvihnúť treba výkon brankára Šlosára, v oboch zápasoch družstvo výrazne podržal. Postup je zaslúženou odmenou pre celý tím, ale jasať by bolo predčasné, čaká nás veľmi náročné semifinále.“