STARŠÍ ŽIACI VYBOJOVALI DOMA JEDINÝ BOD

1.regionálna liga starších žiakov sa dostala do svojej polovice. Naše družstvo malo v zápasoch 5. a 6. kola výhodu domáceho prostredia, no príliš ju nevyužilo. Proti Púchovu sme v závere gólom v oslabení prišli o dva cenné body a zápas proti favoritovi u AS Trenčín sme tiež nezvládli. Boj o postup na republikový šampionát sa nám tak komplikuje a bude treba oň ešte tuho a s chladnými hlavami zabojovať. Ale stále to máme vo vlastných rukách a všetci veríme, že to dokážete

1.FBC TRENČÍN akadémia – FBK PÚCHOV 6:6 (3:3,0:1,3:2)
Nadstavbová časť, 5.kolo, 3.3.2024, Mestská športová hala Trenčín

Rozhodovali: Šálek – Obert, vylúčení 2:1 (Halasová, Križan), presilovky 0:1, oslabenia 0:0,
Priebeh: 3. O.Kováčik (Polhorský) – 1:0, 10. Záň (Jurica) – 2:2, 13. Š.Štefančík – 3:2, 37. L.Vyskoč (Jurica) – 4:4, 40. Jurica (L.Vyskoč) – 5:5, 40. Jurica (Záň) – 6:5
Zostava: Žofčin (16. Borot) – Hrnčiar, Herák, Záň 1+1, Jurica 2+2, O.Kováčik 1+0, Halasová – Gašpar, Š.Štefančík 1+0, J.Rendl, Panák, L.Vyskoč 1+1, Križan, Demitra, Kopčan, Polhorský 0+1, Bellan, Hasaj, Halgoš. Tréner: M.Voštiar

Do zápasu sme vstúpili dobre, už v 3. minúte šli do vedenia, no o necelú polminútku už bolo vyrovnané. Hoci sme sa tlačili dopredu, šance sme nepremieňali a v 9. minúte skórovali opäť hostia. Hoci sme dokázali skóre po presných zásahoch Záňa a Štefančíka otočiť, vedenie sme opäť dlho neudržali. Po prestávke sme zasa nepremenili množstvo šancí, naopak, inkasovali sme ako prví. Na naše florbalky sa akoby začala zakrádať nervozita, množili sa nepresnosti, oba tímy nevyužili po jednej presilovke a tak gól hosťujúceho Janíčka bol v tejto časti hry jediným. Aj v záverečnej tretine sme „vyrobili“ množstvo nepresností a v 5. minúte nás zachránilo len brvno Borotovej bránky. V 7. minúte po veľkom tlaku Vyskoč vyrovnal, ale na jeho gól dokázali Púchovčania opäť odpovedať. Naše svetlé chvíle prišli päť minút pred koncom, keď Jurica v priebehu trinástich sekúnd dokázal dvoma dobre umiestnenými strelami z rovnakého miesta dostať náš tím znova do vedenia. Keď sa zdalo, že zápas nakoniec predsa len zvládneme, prišlo necelé tri minúty pred koncom vylúčenie a využitá presilovka hostí. A nakoniec sme mohli po hrubej chybe v rozohrávke aj prehrať, ale Borot zachránil aspoň bod. Jedno je ale isté: dva body, s ktorými sme kalkulovali, nám uleteli hore komínom a vybojovať si postup na Majstrovstvá Slovenska bude stále ťažšie a komplikovanejšie.

1.FBC TRENČÍN akadémia – FLORBALOVÝ KLUB AS TRENČÍN červení 0:8 (0:1,0:3,0:4)
Nadstavbová časť, 6.kolo, 3.3.2024, Mestská športová hala Trenčín

Rozhodovali: Šálek – Obert, vylúčení 0:2, presilovky 0:0, oslabenia 0:0,
Zostava: D.C.Kováč – Hrnčiar, Herák, Záň, Jurica, O.Kováčik, Halasová – Gašpar, Š.Štefančík, J.Rendl, Panák, L.Vyskoč, Križan, Demitra, Kopčan, Polhorský, Hasaj. Tréner: M.Voštiar

V prvej tretine to na vysokú porážku nevyzeralo. Boli sme o niečo častejšie pred bránkou hostí, streleckých príležitostí bolo na oboch stranách pomerne rovnako až na to, že kým my sme zakončovali vo veľkej väčšine prípadov vedľa, náš brankár Kováč musel vytiahnuť zo svojho zmenia veľa ťažkých zákrokov. Jednogólový náskok bol pre súpera odmenou vyššiu efektívnosť. Do druhej časti vstúpili ale lepšie hostia, svoj náskok zvýšili už v 46. sekunde, v tretej minúte síce ešte nepremenili trestné strieľanie, ale po treťom góle sa náš systém a žiaľ aj odhodlanie začali vytrácať ako para nad hrncom. Zo zápasu sa tak nakoniec stal súboj útočníkov AS s brankárom Kováčom, ktorý ešte množstvo šancí zneškodnil a napriek ôsmim gólom bol naším najlepším hráčom. Naše šance sa dali spočítať na prstoch jednej ruky, Najbližšie ku gólu sme boli šesť minút pred koncom, ale Juricovu nechytateľnú „delovku“ zastavila horná žrď.

Jedno je ale isté: dva body v súboji s Púchovom, s ktorými sme kalkulovali, nám uleteli hore komínom, výkon v posledných dvoch tretinách druhého zápasu bol tiež, slušne povedané nepresvedčivý a tak vybojovať si postup na Majstrovstvá Slovenska bude stále ťažšie a komplikovanejšie. Nie však nemožné, treba sa oň zdravo pobiť a dokázať zdolať súperov, ktorí sú nám tabuľkovo blízki. Na postupové miesto strácame len dva body, takže hlavy hore, chalani !

Martin VOŠTIAR, tréner: „Ťažko sa mi hľadajú slová po tomto dvojkole. Boli sme dobre naladení,pripravení predviesť kvalitný florbal a vybojovať čo najviac bodov do tabuľky. Viac-menej sa dnes nič z toho nepodarilo. Kopili sme veľa chýb už len pri základnej rozohrávke, chýbal nám kľud na paliciach, chuť sa u niektorých hráčoch vytratila a v zápase proti AS sme to doslova predčasne zabalili. Napriek vysokej prehre môžem naozaj pochváliť len brankára Kováča, nebyť jeho v bránke, skočilo by sa to asi úplnou katastrofou. Áno, boli dnes aj svetlé momenty, ale tie zostali hlboko v tieni celkového dojmu. Ak chceme pomýšľať nad postupom na Majstrovstvá Slovenska, musíme zabrať a prestať sa vyhovárať. Musíme držať pokope ako tím v dobrom aj v zlom a konečne v zápasoch ukázať náš potenciál. Verím, že je to v našich silách.“