OBE DRUŽSTVÁ STARŠEJ PRÍPRAVKY NATIAHLI SVOJE VÍŤAZNÉ SÉRIE

Obe naše družstvá staršej prípravky, „Rytieri“ i „Draci“, odohrali v prvú marcovú nedeľu svoj 21. a 22. majstrovský zápas. A obe opäť potvrdili svoju fazónu a dokázali zdolať oboch svojich súperov, hoci „Rytieri“ sa tentokrát o niečo dlhšie rozbiehali. Ale nadšenie detí pre hru z nich opäť sršalo a to nás teší zo všetkého najviac.

FLORBALOVÝ KLUB AS TRENČÍN červení – 1.FBC TRENČÍN Rytieri 4:11 (4:2,0:2,0:7)
21.kolo, 3.3.2023, Športové centrum M-šport, Zamarovce
Rozhodovali: Tydlačka – Žiško
Priebeh: 6. T.Bojda (Štefančíková) - 1:1, 8. R.Miklovič (Tvrdoň) - 2:2, 12. T.Bojda (Štefančíková) -4:3, 19. D.Majdlen (R.Miklovič) - 4:4, 23. Tvrdoň - 4:5, 24. T.Miklovič (Kurane) - 4:6, 26. Tvrdoň (G.Mateják) - 4:7, 28. Štefančíková - 4:8, 29. R.Miklovič (Tvrdoň) - 4:9, 29. Tvrdoň (R.Miklovič) - 4:10, 30. T.Bojda - 4:11

Zostava: J.Mišák (16. G.Mateják 0+1) – R.Miklovič 2+2, T.Miklovič 1+0, Martoňová, D.Majdlen 1+0, Štefančíková 1+2, Lauro, Kurane 0+1, D.Minárik, Tvrdoň 3+2, T.Bojda 3+0. Trener: T.Miklovič st.

Opätovné mestské derby a opäť vo vysokom tempe. Prvú tretinu sme zaspali, nedarilo sa nám hrať hru, akú sme chceli hrať. V druhej tretine sme si vstúpili do svedomia, chopili sa oprát a dotiahli hru do vyrovnaného skóre. V tretej sa nám konečne podarilo nájsť recept na súpera a od druhej polovice tretej tretiny sme spustili gólostroj a nastrieľali päť gólov. Pekný, rýchly zápas s množstvom krásnych akcií.

POVAŽSKÁ JEDNOTKA – 1.FBC TRENČÍN Rytieri 2:13 (2:4,0:6,0:3)
22.kolo, 3.3.2023, Športové centrum M-šport, Zamarovce
Priebeh: 5. Štefančíková (T.Bojda) - 1:1, 9. T.Bojda (Štefančíková) - 2:2, 9. Štefančíková (T.Bojda) -2:3, 10. Tvrdoň (R.Miklovič) - 2:4, 11. T.Bojda (Štefančíková) - 2:5, 13. Tvrdoň (D.Majdlen) - 2:6, 13. Tvrdoň (D.Majdlen) - 2:7, 14. Kurane (D.Minárik) - 2:8, 16. Štefančíková (T.Bojda) - 2:9, 17. Štefančíková (T.Bojda) - 2:10, 25. Kurane (D.Majdlen) - 2:11, 26. Tvrdoň - 2:12, 28. T.Bojda (Štefančíková) - 2:13

Zostava: G.Mateják (16. J.Mišák)- R.Miklovič 0+1, T.Miklovič, Martoňová, D.Majdlen 0+3, Štefančíková 4+3, Lauro, Kurane 2+0, D.Minárik 0+1, Tvrdoň 4+0, T.Bojda 3+4. Tréner: T.Miklovič st.

Do zápasu sme tak ako aj v prvom zápase tohto dňa vstúpili zaspato. Hra bola kostrbatá, bez žiadnej rozumnej akcie. Aj v tomto zápase padol prvý gól do našej bránky a Rytieri museli doťahovať skóre. Podarilo sa, no o necelé dve minúty sme opätovne inkasovali a znova sme sa doťahovali na súpera. Cez prestávku, po konštruktívnom „povzbudení“ detí trénerom bola hra lepšia, no stále nie ukážková. Tretia tretina bola z našej strany herne najkrajšia a zápas sme doviedli do úspešného konca.

Tomáš Miklovič, tréner „Rytierov“: „Dva zápasy, a dve diametrálne odlišné prevedenia hry. V prvom zápase sme hrali pekný florbal, ale v druhom to nebolo ono. Pravdepodobne na tom má zásluhu nižšia kvalita hry mladého súpera. To nám však v budúcnosti nesmie byť prekážkou v predvedení kvalitných prihrávok, ktoré pravidelne trénujeme. Aby som však nebol iba negatívny, musím deti pochváliť, že si zobrali k srdcu pokyny a po prvej tretine každého zápasu výrazne zlepšili hru. Na odstránení nedostatkov budeme aj naďalej tvrdo pracovať a snažiť sa ešte viac zlepšovať našu hru. A nesmiem ani zabudnúť na našich skvelých brankárov, ktorí vychytali v druhých častiach zápasov čisté kontá. Klobúk dole, palec hore.“

1.FBC TRENČÍN Draci – NTS FK-ZŠ NEMŠOVÁ 10:4 (3:1,2:1,5:2)
Priebeh: 5. J.Halás (Martinus) - 1:1, 6. Kalnássy (M.Timko) - 2:1, 7. Burke(T.Jurík) - 3:1, 14. J.Halás (M.Timko) - 4:1, 17. M.Hudec - 5:1, 23. M.Hudec - 6:3 (T), 26. M.Hudec - 7:3, 27. M.Timko(Kalnássy) - 8:4, 28. M.Rendl - 9:4, 28. Svintsitsky - 10:4

Zostava: Scherfel - Kalnássy 1+1, M.Rendl 1+0, M.Timko 1+2, Burke 1+0, Svintsitsky 1+0, T.Jurík 0+1, Petrík, M.Hudec 3+0, Martinus 0+1, J.Halás 2+0, Gaman. Tréner: R.Timko

Nemšová bola veľmi húževnatým súperom, v prvej tretine vyslala na našu bránku šestnásť striel, no najmä vďaka brankárovi Scherfelovi sme inkasovali iba raz. A naopak, nám sa podarilo zo šiestich pokusov, ktoré smerovali na súperovu bránku trikrát skórovať. V druhej tretine sme zlepšili defenzívnu činnosť, no aj naďalej sme sa trápili v zakončení. Niežeby sme mali málo streleckých pokusov, ale akosi nám to lietalo tesne vedľa bránky súpera. Nemšovú sa nám podarilo zlomiť až v tretej tretine, keď po premenenom trestnom strieľaní v podaní Michala Hudeca sme od stavu 6:3, získali viac pokoja na naše florbalky a zápas dotiahli do víťazného konca zdanlivo výrazným rozdielom.

FBK HARVARD PARTIZÁNSKE - 1.FBC TRENČÍN Draci 4:8 (0:0,1:2,3:6)
Priebeh: 13. Kalnássy - 1:1, 18. Burke (T.Jurík) - 1:2, 21. M.Timko (M.Hudec) - 1:3, 21. M.Timko (Kalnássy) - 1:4, 25. Burke - 2:5, 26. M.Rendl - 2:6, 27. Kalnássy(M.Timko) - 2:7, 29. Gaman - 3:8

Zostava: Scherfel - Kalnássy 2+1, M.Hudec 0+1, M.Timko 2+1, Burke 2+0, Svintsitsky, T.Jurík 0+1, M.Rendl 1+0, Petrík, Martinus, J.Halás, Gaman 1+0. Tréner: R.Timko

Dramatický a napínavý duel proti Partizánskemu podčiarkuje najmä skutočnosť, že prvá tretina sa skončila bez gólov. Po prvý raz v sezóne tak nastala situácia, že ani jeden so súperov nedokázal skórovať, čo je na túto vekovú kategóriu viac ako výnimočné, veď len v zápasoch „drakov“ padá v prvej tretine priemerne 6 gólov !!! Do druhej tretiny vstúpil lepšie súper, keď v 13 minúte dokázal prvýkrát v zápase prekonať nášho brankára a ujať sa tak vedenia. Na vyrovnávajúci gól sme čakali presne 64 sekúnd, keď sa podarilo presadiť Lukášovi Kalnássymu. Skóre druhej tretiny uzavrel v 18. minúte na 2:1 v náš prospech Martin Burke. V úvode poslednej tretiny sa podarilo nášmu prvému útoku bleskovo dvakrát presadiť a zlomiť tak definitívne odpor súpera. Posledný gól nášho družstva strelil v 29. minúte hráč mladšej prípravky Miško Gaman a bol to jeho prvý gól v tejto vekovej kategórii. Tento moment mu bude pripomínať loptička, ktorú si zo zápasu odniesol.

Rastislav Timko, tréner „Drakov“: „V prvom zápase sme sa rozbiehali pomalšie, dovolili sme súperovi až príliš často strieľať na našu bránku, no podržal nás výborný Peťo Scherfel. Naopak streleckú formu akoby sme nechali doma, až priveľa striel lietalo mimo bránky. Treba však oceniť a vyzdvihnúť chuť, s akou „Draci“ odohrali oba zápasy. Najmä zápas proti Partizánskemu opäť ukázal bojovnosť a húževnatosť detí, čo ma ako trénera nesmierne teší.“