MLADŠÍ ŽIACI NAĎALEJ NA VÍŤAZNEJ VLNE

V nadstavbovej časti 1.Regionálnej ligy mladších žiakov vstúpili naši chlapci do druhej polovice súťaže víťaznou nohou. Aj keď súperi boli trochu rozdielnej kvality, oboch zdolali výrazným gólovým rozdielom. Priebeh oboch zápasov bol však pochopiteľne úplne odlišný. Každopádne, aj keď to nie je úplne rozhodujúce, ostávajú neporazení na čele súťaže. Dúfajme, že chuť do florbalu a prístup k tréningom im vydržia veľmi, veľmi dlho.

ŠK VICTORY STARS DUBNICA n/V – 1.FBC TRENČÍN akadémia 0:8 (0:3,0:1,0:4)
Nadstavbová časť, 7.kolo, 2.3.2024, Športové centrum M-Šport, Zamarovce
Rozhodovali: P.Riečický – Žiško, bez vylúčených, pomer striel 6:38
Priebeh: 3. J.Hudec (Matejička) - 0:1, 6. J.Rendl (M.Krajčovič) - 0:2, 10. J.Rendl (A.Majdlen) - 0:3, 14. J.Hudec - 0:4, 25. Gašpar (M.Krajčovič) - 0:5, 31. J.Hudec (Kubičina) - 0:6, 32. Chovanec (T.Lím) - 0:7, 33. M.Krajčovič (Lendvay) - 0:8

Zostava: Matejička 0+1 (18. J.Mišak) – A.Majdlen 0+1, Lendvay 0+1, J.Rendl 2+0, M.Krajčovič 1+2, Gašpar 1+0, Chovanec 1+0, Sučanský, D.Meško, Kubičina 0+1, J.Hudec 3+0, J.Gavenda, Martiniuc, M.Vyskoč, Žedényi, T.Lím 0+1. Tréneri: M.Štefančík, B.Šajban

Zápas proti Dubnici sa hral po celý čas na jednu bránu. Naši hráči sa prezentovali aktívnym pohybom, peknými akciami, boli sme silní na loptičke a hru si užívali. Odmenou pre aktívne hrajúceho Jurka Hudeca bol jeho prvý strelený hetrik v kategórii mladších žiakov.

1.FBC TRENČÍN akadémia – FBK HARVARD PARTIZÁNSKE 9:3 (2:1,2:2,5:0)
Nadstavbová časť, 8.kolo, 2.3.2024, Športové centrum M-Šport, Zamarovce
Rozhodovali: P.Riečický – Žiško, bez vylúčených, pomer striel 21:15
Priebeh: 8. Žedényi - 1:1, 12. Žedényi (D.Meško) - 2:1, 14. J.Hudec (M.Vyskoč) - 3:1, 24. J.Rendl - 4:3, 26. Kubičina (J.Rendl) - 5:3, 29. Gašpar (D.Meško) - 6:3, 31. J.Rendl - 7:3, 35. M.Vyskoč (T.Lím) - 8:3, 36. M.Vyskoč (J.Gavenda) - 9:3

Zostava: J.Mišak (18. Matejička) – A.Majdlen, Lendvay, J.Rendl 2+1, M.Krajčovič, Gašpar 1+0, Chovanec, Sučanský, D.Meško 0+2, Kubičina 1+0, J.Hudec 1+0, J.Gavenda 0+1, Martiniuc, M.Vyskoč 2+1, Žedényi 2+0, T.Lím 0+1. Tréneri: M.Štefančík, B.Šajban

Partizánske je vždy nepríjemný súper. Dve tretiny to bol veľmi vyrovnaný zápas. Hráči súpera mali nebezpečné a rýchle útoky. Nás nakopol gól Jakuba Rendla, ktorým zvyšoval ku koncu druhej tretiny na 4:3. V tretej tretine sme odskočili súperovi gólovo, následne strelili gól do prázdnej brány a dotiahli zápas do víťazného konca.

Milan Štefančík, tréner: „Oba zápasy hodnotím pozitívne, aj keď mali odlišný priebeh. Páčila sa mi energia tímu, chuť hrať florbal a neustále veriť v naše sily. Chlapci si zápasy užívali a to je asi najdôležitejšie. Za to im patrí veľké ĎAKUJEM.“