DO ZÁHORSKEJ BYSTRICE PÔJDEME ODVRACAŤ SÚPEROVE MEČBALY

Po včerajšej porážke sme nastupovali do nedeľňajšieho zápasu tak trochu s nožom na krku. Bez Šimona Masára, ktorého nepustili do hry pracovné povinnosti, ale verili sme, že s odhodlaním pobiť sa úspešne o vyrovnanie série. Žiaľ, túžby domácich priaznivcov sa nenaplnili a druhý zápas mal podobný priebeh ako ten predchádzajúci. Oba sa tak skončili našimi vcelku jasnými porážkami a na pôdu súpera tak pôjdeme odvracať priamu hrozbu vypadnutia. Bude to určite veľmi ťažké, ale samozrejme nie nemožné.

1.FBC TRENČÍN – TSUNAMI ZÁHORSKÁ BYSTRICA 3:8 (1:1,1:3,1:4) – stav série 0:2
Štvrťfinále play off, 2.zápas, 16.3.2024, Mestská športová hala Trenčín, 328 divákov
Rozhodovali: Kučera – Kubaščík, vylúčení 2:2 (Vrábeľ, Amrich), presilovky 1:1, oslabenia 0:0, pomer striel 18:24
Priebeh: 13. Mitucha (Bulejčík) – 1:0, 24. N.Ondrášik (Machara) – 2:1 (P), 47. Amrich (Greguš) – 3:6

Zostava: Klobučník – Machara 0+1, Vrábeľ, J.Ondrášik, A.Rendl, Dobrovodský, B.Kollár – Mitucha 1+0, N.Ondrášik 1+0, Bulejčík 0+1, Greguš 0+1, Babík, Amrich 1+0, Habánek, Kyselica, P.Mišák. Tréner: J.Holovka

V 2. minúte nebezpečne vystrelil Kyselica, inak bolo rušných situácií pred oboma bránkami v prvých desiatich minútach minimum. Prvú vážnu príležitosť mali v 11. minúte hostia, ale z bezprostrednej blízkosti loptičku za Klobučníkov chrbát nepretlačili. My sme udreli v 13. minúte úspešne, keď Bulejčíkovu kolmú prihrávku zužitkoval na náš vedúci gól Mitucha. V 15. minúte sa vyznamenal po rýchlom protiútoku Tsunami Klobučník, v 19. minúte bol však už po strele zblízka nútený kapitulovať. Do šatní sa tak šlo za nerozhodného stavu, hoci v poslednej sekunde ešte nebezpečne ohrozila bránku hostí strela Norberta Ondrášika.

Aj druhú časť hry otvoril nebezpečným streleckým pokusom Kyselica, brankár hostí Rieger bol však opäť namieste. Počas našej presilovej hry mal síce prvú šancu hostia, napokon sme jej výhodu však využili. Úspešným strelcom bol v 24. minúte Norbert Ondrášik, no bolo to posledný raz, čo sme v zápase viedli. Hostia riešili prechod do útoku i zakončenie oveľa jednoduchšie. Vyrovnali už o tri minúty a o ďalších pár sekúnd šli do vedenia. Pôsobili v týchto fázach výrazne živším dojmom, hrali jednoduchšie, efektívnejšie. V 32. minúte zachránila Klobučníka žŕdka, rovnaké šťastie mal ale v 36. min. aj hosťujúci Rieger po strele Rendla. Od 37. minúty hrali hostia svoju presilovú hru, loptičku sme im však nepožičali ani na sekundu. Vzápätí však prišla po vylúčení Amricha ďalšia, počas ktorej sme sedem sekúnd pred koncom inkasovali gól do šatne a hostia si tak výrazne vylepšili pozíciu pred vstupom do záverečnej tretiny.

Na naše florbalky sa začalo vkrádať stále viac nervozity a tak piaty a šiesty gól súpera boli tvrdými rozhodujúcimi článkami súperovho víťazstva. Amrich síce ešte znížil na 3:6, vypracovali sme veľký tlak s obrovským množstvom šancí, lenže zajac sa chytá za uši a nie za chvost. Boli sme skrátka už v priveľkom kŕči a tak tri veľké šance Greguša, dve Mituchu ale aj Bulejčíka, Macharu či Kyselicu ostali už nevyužité. Nechytateľnú strelu Mituchu zastavilo brvno a tak nás súper potrestal rozhodujúcim siedmym gólom v 55. minúte. Nasledovala potom naša dlhá hra bez brankára, skončila sa však rovnako ako v sobotu, gólom do prázdnej bránky.

Čo k tomu dodať ? V prvom rade pogratulovať súperovi k víťazstvám, boli po oba dni zaslúžené. Z tribúny sa nám zdalo, že po väčšinu zápasu prejavovali väčšiu túžbu po víťazstve, dobre sa na nás pripravili. My sme hrali príliš komplikovane, málo sme strieľali a veľký tlak sme dokázali vyvinúť až v tých fázach, keď misky váh boli už výrazne naklonené na stranu hostí. Cestovať na ihrisko súpera s mankom dvoch porážok nebude nič jednoduché, ale žiadny obrať nie je nemožný. Urobiť ten posledný krok nebude pre Tsunami určite nič jednoduché. Nám sa treba na to dobre vyspať a vyčistiť si hlavy, aby sme im ho sami neuľahčili.

HLASY PO ZÁPASE:

Michal AMRICH, hráč ŠK 1.FBC Trenčín: Čím vás súper prekvapil ? - „Myslím si, že to bolo našimi chybami. Hovoríme si, ako to budú hrať, no napriek tomu dostávame góly z tých istých šancí a tých istých miest. Keď si pozrieme oba zápasy, všetky inkasované góly sú ako cez kopirák. Musíme si to rozobrať, nechať si to celé prejsť hlavami a zabojovať o to, aby sme sériu ešte vrátili do Trenčína. Musíme si to rozobrať, vypustiť emócie a ísť krok po kroku od zápasu k zápasu.“

Alex PÁPAY, hráč Tsunami Záhorská Bystrica: „Nastavili sme si plán hry a ten nám perfektne vychádza. Súpera púšťame do minima šancí. Oproti základnej časti sme konečne efektívni a padá to tam, či už mne alebo spoluhráčom. Som veľmi rád. Dúfam, že to doma v Záhorskej ukončíme. Musíme naďalej dodržiavať plán hry. Ak bude vychádzať ako doteraz, určite postúpime.“

Jan HOLOVKA, tréner ŠK 1.FBC Trenčín: „Začiatok bol lepší než včera, nastúpili sme aktívne. Prvá tretina nebola zlá. V druhej sme znovu dostali jednoduché a hlúpe góly. Namiesto toho, aby sme sa podporili, sa začneme vyhovárať jeden na druhého. Potom sa hrá veľmi ťažko. Vytratil sa nám kolektívny duch. Pokiaľ k tomu nepristúpime inak, sezóna pre nás budúci týždeň skončí.“

Dárius SIHEĽSKÝ, tréner Tsunami Záhorská Bystrica: „Úprimne si nepamätám, kedy niekto v Trenčíne vyhral dva zápasy v rade. Myslím, že za posledných 5 rokov nikto. Je to výsledok poctivej systematickej a kondičnej prípravy. Prvá tretina bola vyrovnaná, druhú sme dominovali. V tretej nás súper zatlačil, dochádzali nám sily. Doplnili sme hráčov z tretej päťky a opäť sme to ustáli. Dúfam, že na domáce zápasy príde plná hala a verím, že aj fanúšikovia z Trenčína. Je zvykom, že na naše zápasy odtiaľto chodí početná základňa fanúšikov. “