JUNIORI SA VRÁTILI SPOZA VÁHU S DVOMA PORÁŽKAMI

Semifinálový výber súperov Extraligy juniorov postavil proti sebe dvoch susedov. Úloha favorita série bola jednoznačne na strane domácich AS. Dôvody boli dva: jednak postavenie v tabuľke a aj skutočnosť, že kým domáci sa mohli plne sústrediť na juniorské play off, pretože ich mužský tím do play off nepostúpil, my sme „sedeli na dvoch stoličkách“. Keďže vo výbere hráčov dostalo pochopiteľne prednosť mužské „áčko“, na zápasy sme nastúpili bez viacerých kľúčových hráčov. A na ihrisku to podľa toho v oboch zápasoch aj vyzeralo, domáci tím úlohu favorita bez problémov potvrdil.

FLORBALOVÝ KLUB AS TRENČÍN – 1.FBC TRENČÍN 13:1 (5:1,6:0,2:0) – stav série 1:0
Semifinále play off, 1.zápas, 16.3.2024, Športové centrum M-Šport, Zamarovce
Rozhodovali: Kružel - Drienka, vylúčení 2:4 (Košinár 2x, Sleziak, T.Krajčovič), presilovky 3:0, oslabenia 0:0, pomer striel 37:20
Priebeh: 10. Mikolka – 1:1

Zostava: Nováky (23. Bieleš, 41. Šlosár) – Robota, Košinár, Čiffáry, Dohál, M.Bojda, Večeřa – T.Krajčovič, Ševčík, Sleziak, Mikolka 1+0, Hacek, K.Kováčik, S.Timko, Malko, Čief, Sebastián Halas. Tréner: M.Sága

Favorizovanénu súperovi sme dokázali odolávať trinásť minút. Na vedúci gól domáceho Tima Kollára dokázal ešte odpovedať v 10. minúte Mikolka, no po vylúčení Košinára v 13. minúte šlo AS znova do vedenia a góly padali až do konca zápasu už len do našej siete. Súper bol jednoznačne lepší, o tom niet pochýb, ale zdalo sa nám, že chlapci sa nepriaznivému vývoju poddali až príliš rýchlo a ich odpor nemožno označiť inými slovami ako nedostatočný až chabý.

FLORBALOVÝ KLUB AS TRENČÍN – 1.FBC TRENČÍN 10:2 (4:0,3:2,3:0) – stav série 2:0
Semifinále play off, 2.zápas, 17.3.2024, Športové centrum M-Šport, Zamarovce
Rozhodovali: Vavrinec – Patrovič, vylúčení 6:2 (Hacek 2x), presilovky 1:0, oslabenia 4:0, pomer striel 42:27
Priebeh: 26. K.Kováčik (Mikolka) – 4:1, 35. T.Krajčovič (Košinár) – 7:2

Zostava: Šlosár – Robota, Košinár 0+1, Čiffáry, Dohál, M.Bojda, Večeřa – T.Krajčovič 1+0, Ševčík, Sleziak, Mikolka 0+1, Hacek, K.Kováčik 1+0, S.Timko, Čief, Sebastián Halas. Tréner: M.Sága

Aj v druhom zápase trvalo takmer presne trinásť minút, kým otvoril skóre domáci Šimon Ondrášik. V ďalšom priebehu hry domácim paradoxne výrazne napomohli naše presilové hry. Už počas tej prvej pri vylúčení Sedláčka sme inkasovali dvakrát a aby toho nebolo málo, ďalšie dva góly sme dostali aj počas presilových hier v poslednej tretine. Bolo zrejmé, že pri absencii lídrov tímu túto hernú variantu jednoducho neovládame. Domáci tím si tak dokráčal aj k druhému bodu v sérii bez stresu a bez nervov a séria tak má zatiaľ úplne jednoznačný priebeh.

Tretí zápas série odohráme v domácom prostredí v sobotu, 23. marca o 18,00, prípadný štvrtý o deň neskôr o 15,00. Príďte povzbudiť našich chlapcov v ťažkom boji.

Miroslav Sága, tréner: „Filozofia klubu nás nepustí, v rozhodujúcich chvíľach sezóny má prednosť výberu hráčov vždy mužské „áčko“. V každom zápase sa treba snažiť o víťazstvo, ale proti kompletnému víťazovi základnej časti boli naše šance v silne okyptenej zostave pomerne malé. V oboch zápasoch sme sa snažili odolávať, ale dlho nám to nevydržalo, súper bol jednoducho lepší. Dosť ma mrzí, že sme to v oboch prípadoch podľa môjho názoru príliš predčasne „zabalili“ a hnevá ma, ako sme zbabrali presilové hry. Dostať počas nich štyri góly v zápase je asi unikát v tejto kategórii. V sobotu sa to ešte pokúsime súperovi športovými prostriedkami znepríjemniť, chlapci však musia makať na sto percent počas celých šesťdesiatich minút a hrať takticky výrazne vyspelejšie, aby sme dokázali eliminovať kvalitu súpera. Zlepšiť sa musíme aj v kombinačnej hre a hrať všetci piati na ihrisku. “