JUNIORI SKONČILI SÚŤAŽ PREDČASNOU VEĽKONOČNOU NÁDIELKOU

Po dvoch prehrách na pôde súpera stál pred našimi juniormi, stále samozrejme bez viacerých kľúčových hráčov, pokus o malý zázrak pokúsiť sa proti favoritovi súťaže o predĺženie série. Nevydarilo sa, naopak, súťaž sme ukončili rekordne vysokou prehrou. Za sezónu sa celkove hanbiť ale nemusíme, naopak. Postup do semifinále bol v tejto sezóne reálne asi tým vrcholom, ktorý sme mohli dosiahnuť.

1.FBC TRENČÍN – FLORBALOVÝ KLUB AS TRENČÍN 3:18 (1:4,0:7,2:7) – konečný stav série 0:3
Semifinále play off, 3.zápas, 23.3.2024, Mestská športová hala Trenčín
Rozhodovali: Vavrinec – Galáč, vylúčení 3:2 (Robota, K.Kováčik, M.Bojda), presilovky 1:3, oslabenia 0:1, pomer striel 17:52
Priebeh: 20. T.Krajčovič (Sleziak) – 1:4, 45. Košinár (Robota) – 2:12 (P), 48. T.Krajčovič (Robota) – 3:13

Zostava: Šlosár (26. Bieleš, 50. Nováky) – Robota 0+2, Košinár 1+0, M.Bojda, Dohál, Sebastián Halas – T.Krajčovič 2+0, Ševčík, Sleziak 0+1, Mikolka, Hacek, K.Kováčik, S.Timko, Čief, Kakody, Ochránek. Tréner: M.Sága

Zápas mal od začiatku jednoznačný priebeh. Hostia využili už v 5. minúte svoju prvú presilovú hru na strelenie vedúceho gólu a svoj náskok zvýšili už počas prvej tretiny na štvorgólový. V jej samom závere síce Krajčovič znížil, ale už úvod druhej časti nám zobral akúkoľvek reálnu nádej na úspech. Ozimý hneď v úvodnej minúte zvýšil a hostia nás už valcovali prakticky až do konca zápasu. Ich gólostroj sa nám zastaviť nepodarilo, na našich brankárov smeroval trojnásobný počet striel ako na bránku hostí a tak sme sa napokon so súťažou rozlúčili extrémne vysokou porážkou. Kvalita bola tentoraz jednoznačne na strane súpera, ktorému treba zablahoželať k zaslúženému postupu zablahoželať. Súťaž sa pre naše družstvo teda skončila pred finálovými bránami a o tom, či obhájime vlaňajšie bronzové medaily, alebo skončíme štvrti, rozhodne výsledok série medzi košickým Florkom a Snipers Bratislava.

Miroslav Sága, tréner: „Vedeli sme, že súper má silný a aj širší káder. Naša defenzívna taktika však nebola úspešná. V útočnej fáze sme často individuálne riešili gólové zakončenie, chýbala nám kombinácia v koncovke. Po chybách v obrane sme inkasovali príliš skoro a strelecky sme sa moc nepresadili. Takticky sme nedokázali vydržať plniť svoj zámer. Súper však tvrdo trestal naše chyby. Inkasovali sme rýchle góly a vo svojich mysliach sme rezignovali príliš skoro. To je tak asi jednoducho zhrnutý zoznam príčin vysokej porážky. Skúsenosti zo zápasu musíme zúročiť v ďalšej sezóne. Súperovi k postupu samozrejme blahoželám, pre mňa je favoritom na titul číslo jedna. Keďže ja som bol pri mužstve len pri záverečných stretnutiach, neprináleží mi hodnotiť sezónu ako celok. Myslím si ale, že z objektívneho pohľadu bolo semifinále v tejto sezóne pre nás asi maximom vzhľadom k situácii v zostave v akej sme boli.“