POSTUPOVÝ FINIŠ STARŠÍCH ŽIAKOV PRIŠIEL NESKORO

Regionálna liga starších žiakov je na konci. Žiaľ, na konci je aj majstrovská sezóna nášho tímu. Po pomerne nepresvedčivých výkonoch počas celej sezóny sme mohli s postupom na M-SR počítať iba v prípade plného šesťbodového zisku na turnaji v Púchove. Žiaľ, postup nám ušiel už po prvom zápase, keď sme proti domácemu tímu uhrali po nepriaznivom vývoji zápasu „len“ remízu. Posledný zápas proti Dubnici nám síce vyšiel, ale bol zároveň víťaznou rozlúčkou. Na majstrovstvá Slovenska postúpili FBK AS Trenčín červení, FBK Púchov a FBK Harvard Partizánske.

FBK PÚCHOV – 1.FBC TRENČÍN akadémia 4:4 (1:0,2:0,1:4)
11.kolo nadstavby, 14.4.2024, sTU aréna, Púchov
Rozhodovali: Haluška – Šálek, vylúčení 1:2 (Halasová, Lendvay), presilovky 1:1, oslabenia 0:0, pomer striel 22:14
Priebeh: 37. Jurica (Záň) – 3:1, 38. Š.Štefančík (Križan) – 3:2, 40. Hrnčiar (Jurica) – 3:3, 43. Jurica (S.Liška) – 4:4 (P)

Zostava: D.C.Kováč (19. Matejička) – Panák, Záň 0+1, O.Kováčik, Lendvay, Halasová, Herák – Jurica 2+1, Š.Štefančík 1+0, Hrnčiar 1+0, Kopčan, Hasaj, Križan 0+1, J.Rendl, Demitra, Gašpar, S.Liška 0+1, Halgoš. Tréner: M.Sága

Do zápasu, ktorý sme potrebovali vyhrať, sme nevstúpili šťastne. Na naše florbalky sa hneď od úvodu vkradla nervozita. Dve tretiny sme sa napriek hernej prevahe nedokázali strelecky vôbec presadiť. Naopak, domáci vyťažili z minima maximum. Hneď z prvej šance tesne pred koncom prvej tretiny sa ujali vedenia. Po prestávke sa presadili znovu a po využitej presilovke a treťom góle v našej sieti v závere prostrednej časti sa zdal byť postup na míle vzdialený. Napriek tomu sa družstvo dokázalo vzoprieť nepriaznivému vývoju a troma rýchlymi gólmi v úvode tretej tretiny skóre vyrovnať. Aj po následnom presnom zásahu domácich sme ešte dokázali vykresať nádej, keď v presilovke opäť vyrovnal Jurica. Žiaľ, záverečný nápor nám už víťazný gól nepriniesol a tak nám postupová nádej zhasla a unikla prakticky o jediný gól.

ŠK VICTORY STARS DUBNICA n/V modrí – 1.FBC TRENČÍN akadémia 3:14 (0:3,1:5,2:6)
12.kolo nadstavby, 14.4.2024, sTU aréna, Púchov
Rozhodovali: Haluška – Šálek, vylúčení 3:3 (Halgoš, Panák, Lendvay), presilovky 0:2, oslabenia 0:0, pomer striel 36:12
Priebeh: 2. Jurica (S.Liška) – 0:1 (P), 13. Panák (O.Kováčik) – 0:2, 14. Križan (Hasaj) – 0:3, 17. Jurica (Hrnčiar) – 0:4, 20. S.Liška (Hrnčiar) – 1:5, 20. Panák (Š.Štefančík) – 1:6, 22. Š. Štefančík (Gašpar) – 1:7, 22. Kopčan (Križan) – 1:8, 32. Jurica (Záň) – 1:9, 42. Križan – 1:10, 42. Križan (O.Kováčik) – 1:11 (P), 43. Záň – 1:12, 43. S.Liška (Záň) – 1:13, 43. Jurica (Záň) – 1:14

Zostava: Matejička – Lendvay, Záň 1+3, Panák 2+0, O.Kováčik 0+2, Halasová, Herák – Jurica 4+0, S.Liška 2+1, Hrnčiar 0+2, J.Rendl, Š.Štefančík 1+1, Gašpar 0+1, Kopčan 1+0, Hasaj 0+1, Križan 3+1, Demitra, Halgoš. Tréner: M.Sága

Rozlúčka so súťažou nám vyšla takmer dokonale. Od začiatku sme boli dominantným tímom a Dubnici vôbec nedovolili dúfať v akýkoľvek obrat. Zrazu sa darilo aj strelecky a tak sme dosiahli najvyššie víťazstvo v sezóne. Žiaľ, okrem dobrého pocitu z hry nemalo už prakticky žiadny význam. Dvojnásobná škoda stratených bodov proti Púchovu, prišli sme tak o päť zápasov s kvalitnými súpermi navyše. Chlapci sa však na vlastnej koži presvedčili, že florbal hrať vedia. Veríme, že budú pokračovať v tvrdej práci aj v ďalších sezónach. Iba potom sa môžu dostaviť aj úspechy.

Miroslav SÁGA, tréner: „Treba v prvom rade povedať, že sme postupovú ofenzívu zahájili dosť neskoro a to sa väčšinou nevypláca. Prvá polovica nadstavby nám jednoducho výsledkovo „ušla“ a hoci sme to mali v nedeľu ešte stále vo vlastných rukách, nakoniec sa to nepodarilo. Na chlapcov sme samozrejme nevyvíjali žiadny tlak, ale postupový imperatív v hlavách asi mali. V prvom zápase sa to prejavilo dosť jasne, boli sme zbytočne nervózni. Každý chcel zobrať zodpovednosť na seba a rozhodnúť zápas. K tomu sme pridali tri chyby a súper viedol 3:0. Tím však treba pochváliť, hlavne za tretiu tretinu, že to nevzdal, bojoval o potrebné víťazstvo do poslednej sekundy. Druhý zápas, v ktorom nešlo už prakticky o nič, sme zvládli excelentne a ukázali, že herne sme určite pokročili. Nepostúpili sme, ale hráčov by to nemalo znechutiť, naopak, malo by im to ukázať, že sa v budúcnosti treba pripravovať ešte zodpovednejšie. V klube si musíme rozanalyzovať a vyhodnotiť túto sezónu, čo sme urobili dobre a čo zle. Následne musíme nastaviť nové priority pre nový realizačný tím pre túto kategóriu. Chlapci sa zlepšovali každým tréningom. Majú potenciál, aby ďalej napredovali. Verím, že mnohí z nich si ešte užijú viacero dôležitých víťazstiev i medailových radostí. Ďakujem svojim kolegom z realizačného tímu za spoluprácu, rodičom za ich podporu a pomoc klubu.“