ODPOR LIDA ZLOMILI DORASTENCI AŽ V POSLEDNEJ TRETINE

1.liga dorastencov mala v sobotu na programe dohrávku 8.kola. Naše družstvo v nej nastúpilo v Záhorskej Bystrici proti bratislavskému ŠK Lido Prírodovedec. Domáci nezískali zatiaľ v súťaži ani jediný bod, no v prvom zápase v Trenčíne nás poriadne potrápili a prehrali o jediný gól (5:6). O osude oboch družstiev bolo rozhodnuté už pred začiatkom. Zatiaľ čo domáci, posledný tím tabuľky, mohli zápas už poňať ako prípravu na záverečný „Turnaj mládeže“ v Prešove, náš tím zasa na Majstrovstvá Slovenska, ktoré usporiadame v dňoch 17.-19. mája v našej športovej hale. Ešte predtým, počas prvého májového víkendu, uzavrieme však prvoligovú súťaž na pôde už tiež naisto postupujúcich družstiev, Snipers a Tsunami.

ŠK LIDO PRÍRODOVEDEC BRATISLAVA – 1.FBC TRENČÍN akadémia 5:9 (3:3,2:2,0:4)
8.kolo, 27.4.2024, Viacúčelová športová hala Záhorská Bystrica
Rozhodovali: Chamraz - Poprocký, vylúčeni 2:1 (Mikolka), presilovky 1:1, oslabenia 0:0, pomer striel 24:40
Priebeh: 3. S.Timko (S.Liška) – 0:1, 13. Mikolka (S.Timko) – 1:2, 16. K.Kováčik (Mikolka) – 1:3, 32. Mikolka (Robota) – 4:4, 33. S.Liška (Záň) – 4:5, 47. Mikolka – 5:6 (T), 48. S.Liška (Ochránek) – 5:7, 55. Mikolka (Robota) – 5:8, 60. Červeňan (Beluský) – 5:9

Zostava: Labaj – Robota 0+2, Sebastián Halas, F.Meško, Panák, Záň 0+1, J.Boško – Mikolka 4+1, K.Kováčik 1+0, Hacek, Beluský 0+1, M.Jurík, Červeňan 1+0, S.Timko 1+1, S.Liška 2+1, Ochránek 0+1. Tréneri: J.Lamačka, R.Timko

Začali sme dobre. Na gól Timka dokázali domáci síce odpovedať gólom v presilovke, no Mikolka rovnako v početnej prevahe získal vedenie späť na našu stranu. Gól Kováčika v 16. minúte nás dostal do dvojgólového vedenia, ale už po polminútke bolo vyrovnané. Z tohto úderu sme sa dlho nemohli dostať, nedarilo sa nám strelecky a naopak, do vedenia šli osem minút po prestávke domáci. Našťastie, bolo to v zápase jediný raz. Výsledok sme na začiatku druhej polovice zápasu dvoma gólmi otočili a minútku nato mohlo byť ešte veselšie, no Liška trestné strieľanie nepremenil a tak po góle domácich bolo počas druhej prestávky skóre vyrovnané. Hoci sme boli po celý čas aktívnejším a častejšie strieľajúcim tímom, ani v záverečnej časti sme dlho nevedeli odpor snaživého súpera dlho zlomiť, ale boli sme dôslednejší v defenzíve a v závere aj efektívnejší v zakončení. Do vedenia nás ale dostalo až v 47. minúte druhé trestné strieľanie v zápase, ktoré úspešne realizoval Mikolka. Až keď o minútu zvýšil na 5:7 Samo Liška, bolo zrejmé, že body už domácim nepustíme. V poslednej minúte zaznamenal svoj prvý ligový gól Mišo Červeňan.

V záverečných dvoch zápasoch papierovými favoritmi nebudeme, treba ale zabojovať o lepšiu náladu pred domácim šampionátom, prípadne o kozmetické vylepšenie si postavenia v tabuľke.

Juraj LAMAČKA, tréner: „Dá sa povedať, že zápas sme mali od začiatku v rukách, ale po už takmer klasickom zaváhaní, keď sme prišli v priebehu niekoľkých sekúnd o dvojgólový náskok, sme si mohli znova zarobiť na problém. Preto bolo treba na striedačke už trochu zvýšiť hlas. Prvé dve tretiny ma vôbec neuspokojili. Urobili sme viacero chýb a v koncovke nám chýbal väčší nadhľad. Tretiu tretinu sme si už ale s prehľadom postrážili, hralo sa prakticky na jednu bránku a domácich sme nepustili prakticky do ničoho. Z môjho pohľadu sme získali povinné tri body.“