DORASTENCI PO ROZDIELNYCH VÝKONOCH PRIDALI DO TABUĽKY JEDEN BOD

Počas prvého májového víkendu zavrela svoje brány naša najvyššia dorastenecká súťaž – 1.liga. Naši chlapci odohrali svoje záverečné zápasy u svojich bratislavských súperov. Vrátili sa domov so ziskom jedného bodu za remízu proti Tsunami, kým sobotňajší zápas o 3. miesto proti Snipers úplne nezvládli. Hoci v oboch zápasoch viedli, na čo len jediné víťazstvo to tentokrát nestačilo. Na našom postupe na Majstrovstvá Slovenska tieto výsledky už ale nič nezmenili.

SNIPERS BRATISLAVA – 1.FBC TRENČÍN akadémia 8:4 (2:2,1:0,5:2)
9.kolo, 4.5.2024, Športová hala Ivanka pri Dunaji
Rozhodovali: Moro – Lamačka, vylúčení 3:3 (Mikolka 2x, S.Timko) + Mikolka do konca zápasu, presilovky 1:0, oslabenia 0:0, strely na bránu 36:21
Priebeh: 3. Hacek (Ochránek) – 0:1, 18. Mikolka (S.Liška) – 1:2, 41. Ochránek (H.Kováč) – 4:3, 47. Robota (R.Sága) – 5:4

Zostava: H.Kováč 0+1 – Robota 1+0, R.Sága 0+1, Seb. Halas, Panák, F.Meško, Záň – Mikolka 1+0, S.Liška 0+1, K.Kováčik, S.Timko, Ochránek 1+1, Hacek 1+0, Beluský, M.Jurík, Demitra. Tréner: N.Ondrášik

Zápas o 3. miesto v tabuľke vyšiel lepšie domácim. Prvá tretina bola vyrovnaná, dvakrát sme viedli o gól. Domáci sa po prvý raz dostali do vedenia v 27. minúte počas presilovej hry, keď

Mikolka inkasoval zbytočne trest 2+2 minúty a zároveň do konca zápasu. Tým sa naša koncepcia dosť narušila, k zakončeniu sme sa dostávali minimálne napriek tomu, že sme mali v tejto časti hry výhodu troch presilových hier. Do tretej časti sme nevykročili šťastne, inkasovali sme už v 9. sekunde a hoci na štvrtý a piaty presný zásah domácich sme dokázali ešte rýchlo odpovedať kontaktnými gólmi Ochránka a Robotu, na ďalšie gólové zásahy sme už zareagovať nedokázali. Domáci zvíťazili zaslúžene, jasne nás prevýšili v efektivite i početnosti streľby a v defenzíve urobili menej chýb. Víťazstvom tak definitívne obhájili bronzový stupienok v západnej divízii prvoligovej súťaže.

TSUNAMI ZÁHORSKÁ BYSTRICA – 1.FBC TRENČÍN akadémia 8:8 (4:5,1:0,3:3)
10.kolo, 5.5.2024, Viacúčelová športová hala Záhorská Bystrica
Rozhodovali: Žúbor – Bihal, vylúčení 5:2 (Obert, Záň), presilovky 0:2, oslabenia 1:0, strely na bránu 30:38
Priebeh: 4. K.Kováčik (Robota) – 0:1, 8. Robota (Záň) – 2:2, 13. Záň (Ochránek) – 2:3, 15. S.Timko (S.Liška) – 2:4 (P), 16. Jurica (M.Jurík) – 2:5, 50. K.Kováčik (S.Liška) – 5:6 (P), 51. S.Liška (Ochránek) – 6:7, 53. Ochránek (K.Kováčik) – 7:8

Zostava: H.Kováč (51. Žofčin) – Robota 1+1, Záň 1+1, Panák, R.Sága, F.Meško, Seb. Halas – S.Timko 1+0, Ochránek 1+2, S.Liška 1+2, Obert, Demitra, K.Kováčik 2+1, Červeňan, M.Jurík 0+1, Jurica 1+0. Tréneri: N.Ondrášik, J.Lamačka

Ani jedno z družstiev už nemohlo zmeniť svoje tabuľkové postavenie a obe mali istotu postupu. Podľa toho aj vyzeral priebeh 1. tretiny, bol to čas otvorených dverí a deväťgólová prestrelka. Dostali sme sa až do trojgólového vedenia, už do prvej prestávky sme oň však takmer celé prišli. Cez prestávku zrejme obaja tréneri prehovorili svojim zverencom do duše, smerom dozadu sa hralo zodpovednejšie. V prostrednej časti tak padol len jediný gól, žiaľ, vyrovnávajúci do našej siete. A bol jediný až do polovice záverečnej časti, kedy sa gólové vrece znova roztrhlo. V poslednej desaťminútovke sme sa trikrát dostali do jednogólového vedenia, žiaľ, nikdy sme ho neudržali. Mrzí najmä ten posledný vyrovnávajúci gól na 8:8, ktorý sme inkasovali počas našej presilovej hry. Zo zápasu, v ktorom sme súpera ani raz nepustili do vedenia a v ktorom sme podali oveľa lepší výkon ako v sobotu, si tak vezieme domov nakoniec jediný bod.

Norbert Ondrášik, tréner: „S výkonom v prvom zápase som bol veľmi nespokojný, neobstojí ani argument, že na parketách sa nám už tradične nedarí. Naša hra nemala hlavu ani pätu, bolo to len akési pobehávanie po ihrisku, pre mňa dosť nepochopiteľné. V druhom zápase bol náš výkon diametrálne odlišný, dobre sme kombinovali a aj lepšie zakončovali. Žiaľ, vzadu sme sa nevyvarovali viacerým triviálnym chybám a tak sme nakoniec dva body stratili. V poslednej tretine sa nám zranil brankár Kováč a tak dostal príležitosť aj debutant Žofčin.“