OSTRAVSKÉ HRY PRE STARŠÍCH ŽIAKOV UŽ PRÍPRAVOU NA NOVÚ SEZÓNU

S mladým tímom, s ktorým sa počíta do súťaže pre ďalšiu sezónu, odcestovalo naše družstvo starších žiakov na Ostravské hry. Práve vzhľadom na túto skutočnosť sa so žiadnymi zázračnými výsledkami nepočítalo, išlo v prvom rade o získavanie skúseností. V tejto vekovej kategórii štartovalo spolu 32 družstiev, hrací čas bol 2x15 minút. Zo skupiny sme sa prebojovali do najlepšej šestnástky, no v play off nám zahatal ďalší postup hneď v 1.kole silný a starší tím Bulldogs Brno, ktorému sme však celý prvý polčas statočne vzdorovali. Pre náš mladý tím to ale bola veľmi užitočná skúsenosť.

Naše výsledky:

1.FBC Trenčín akadémia – Sokol Brno I EMKO Case Gullivers 2:11 (1:5,1:6)
Zápas základnej skupiny, 1.kolo, 24.5.2024
Rozhodovali: Křivánek – Pustówka, vylúčení 0:1, presilovky 0:0, oslabenia 0:1
Priebeh: 11. Š.Štefančík (Hrnčiar) – 1:3, 30. Demitra (Herák) – 2:11

Zostava: Matejička (16. Žofčin) – Lendvay, Sučanský, Bellan, Herák 0+1, A.Majdlen, Chovanec – Demitra 1+0, J.Rendl, Š.Štefančík 1+0, Gašpar, Kubičina, Hrnčiar 0+1, J.Hudec, Polhorský, D.Meško, Žedényi

SVC Odry – 1.FBC Trenčín akadémia 3:4 (0:2,3:2)
Zápas základnej skupuny, 2.kolo, 24.5.2024
Rozhodovali: Holan – Minarčík, vylúčení 2:2 (Polhorský, J.Rendl), presilovky 1:0, oslabenia 0:0
Priebeh: 2. Demitra (Š.Štefančík) – 0:1, 9. Š.Štefančík (Hrnčiar) – 0:2, 17. Hrnčiar (Gašpar) – 0:3, 24. Chovanec – 2:4

Zostava: Žofčin (16. Matejička) – Lendvay, Sučanský, Bellan, Herák, A.Majdlen, Chovanec 1+0 – Demitra 1+0, J.Rendl, Š.Štefančík 1+1, Gašpar 0+1, Kubičina, Hrnčiar 1+1, J.Hudec, Polhorský, D.Meško, Žedényi

1.FK Ostrava Jih –1.FBC Trenčín akadémia 0:11 (0:10,0:1)
Zápas základnej skupiny, 3.kolo, 25.5.2024
Rozhodovali: Bartoš – Kaberle, bez vylúčených
Priebeh: 1. Š.Štefančík (Lendvay) – 0:1, 2. J.Rendl (Demitra) – 0:2, 4. Gašpar (Š.Štefančík) – 0:3, 5. Š.Štefančík (A.Majdlen) – 0:4, 5. J.Rendl (Demitra) – 0:5, 5. J.Rendl (Demitra) – 0:6, 6. J.Hudec (D.Meško) – 0:7, 8. Hrnčiar (Š.Štefančík) – 0:8, 15. J.Rendl (Sučanský) – 0:9, 15. Kubičina (D.Meško) – 0:10, 17. Demitra – 0:11

Zostava: Žofčin (16. Matejička) – Lendvay 0+1, Sučanský 0+1, Bellan, Herák, A.Majdlen 0+1, Chovanec – Demitra 1+3, J.Rendl 4+0, Š.Štefančík 2+2, Gašpar 1+0, Kubičina 1+0, Hrnčiar 1+0, J.Hudec 1+0, Polhorský, D.Meško 0+2, Žedényi

0

1.FBC Trenčín akadémia – Bulldogs Brno 0:7 (0:1)
Play off, 1.kolo, 25.5.2024
Rozhodovali: Malohlava – Slíž, vylúčení 2:1 (D.Meško, Hrnčiar), presilovky 0:1, oslabenia 0:0
Zostava: Matejička (16. Žofčin) – Lendvay, Sučanský, Bellan, Herák, A.Majdlen, Chovanec – Demitra, J.Rendl, Š.Štefančík, Gašpar, Kubičina, Hrnčiar, J.Hudec, Polhorský, D.Meško, Žedényi

Na turnaji štartovali: Marek Matejička, Nikolaj Žofčin – Jakub Lendvay 0+1, Patrik Sučanský 0+1, Alex Bellan, Daniel Herák 0+1, Adam Majdlen 0+1, Juraj Chovanec 1+0 – Patrik Demitra 3+3, Jakub Rendl 4+0, Šimon Štefančík 4+3, Matej Gašpar 1+1, Lucas Kubičina 1+0, Šimon Hrnčiar 2+2, Juraj Hudec 1+0, Lukáš Polhorský, Dávid Meško 0+2, Gabriel Žedényi. Tréner: Šimon Štefančík, vedúci družstva: Martin Majdlen

Hodnotenie trénera Milana Štefančíka:

„Cez víkend sme sa zúčastnili turnaja v Českej republike – Ostravské hry. Na turnaj sme šli s kategóriou budúcoročných starších žiakov s cieľom zbierať skúsenosti a odohrať kvalitné zápasy proti českým mužstvám. Naším prvým súperom bol Sokol Brno. V prvom polčase sme si zvykali na rýchlu hru súpera, neustále napádanie. Cez prestávku sme si povedali, prečo sme na turnaj prišli a musím povedať, že aj napriek vysokej prehre, chlapci od druhého polčasu pôsobili lepším dojmom. Bolo vidieť, že tím sa povzbudzuje na lavičke, teší sa z každej dobrej nahrávky, strely a to bolo pre tento turnaj a nový tím veľmi dôležité. Po zápase náš čakal presun na dobrý obed a odtiaľ už presun do ďalšiu haly na zápas proti SVČ Odry. Kvôli úprave palubovky sa náš zápas začal s 40-minútovým oneskorením, ale to nám nepokazilo náladu ani sústredenosť. Chalani začali oveľa lepšie ako v prvom zápase a už v druhej minúte po lobovanom pase cez celé ihrisko otvoril skóre Patrik Demitra. Hráči pokračovali v aktívnej hre, snažili sa posúvať loptičku rýchlejšie, boli dôraznejší v osobných súbojoch. V 9.minúte sme šli do dvojgólového vedenia a takto skončil aj prvý polčas. Hráči sami videli, že aj keď výšková prevaha je na strane súpera, netreba sa nikdy vzdávať a veriť si. V druhom polčase sme strelili ďalší gól ale aj dvakrát rýchlo inkasovali a tak z jednoznačného zápasu bola zrazu dráma. Našťastie sme nepoľavili v aktivite a výsledkom bol gól nášho obrancu DELA, z ktorého sme mali veľkú radosť. Súper na konci ešte znížil, ale výhru sme si postrážili a tešili sa z nej. Po víťazstve lepšie chutila aj večera a následne ubytovanie na strednej škole. Deťom vôbec nevadilo, že spíme v triedach a skôr sme mali pocit, že si to užívajú. Takto sa ale buduje správna tímová nálada. Nasledujúci deň sme začali raňajkami a presunom na náš tretí zápas proti 1.FK Ostrava JIH. Náš druhý hrací deň nás prišli povzbudiť aj naši skvelí rodičia, čo bol pre hráčov pozitívny impulz. Prvý polčas sa súper nestačil diviť, aký gólový uragán spustilo naše mužstvo. Výborné a rýchle akcie s výborným zakončením do súperovej bránky. Prvý polčas sme viedli o desať gólov. V druhom polčase, aj keď hra nevyzerala zle, sa viac hráči sústredili na strelenie gólu ako tímovú hru a z tohto dôvodu sa nám podarilo streliť len jediný gól. Aj to sú ale dobré skúsenosti, z ktorých sa musíme poučiť. Hrať vždy tímovo a po celý čas zápasu. Po zápase výborný obed a trocha relaxu v „Čapkárni“, kde si decká užili bazény, tobogány a mohli trocha vypustiť paru. Po relaxe v bazénoch nás čakal silný súper a to Bulldogs Brno. Pri pohľade na súpera bolo vidieť, že kým my sme prišli s ročníkmi narodenia 2010 a 2012, hráči súpera boli kompletne ročník 2009. Na ihrisku to ale v prvom polčase vôbec tak nevyzeralo a musím povedať, že som ako tréner videl výborný pohyb, okamžité odovzdávanie loptičiek, bojovnosť na našej strane. Prvý gól sme inkasovali po vymyslenom vylúčení nášho hráča. V druhom polčase pri striedaní brankárov sme žiaľ v rýchlom slede inkasovali štyri góly. Hráčom sme ale neustále prízvukovali, aby sa nepozerali na skóre ale aby sa neustále pokúšali o našu hru. Síce zápas skončil o sedem gólov, ale ako tréner som bol na tento tím veľmi pyšný. Počas celého turnaja sa mužstvo zlepšovalo od zápasu k zápasu, každý z hráčov so seba vydal maximum, bojoval a to s hráčmi vyššími, staršími, silnejšími. Veľmi sa mi páčilo povzbudzovanie z lavičky, komunikácia medzi hráčmi. To je pre vytvorenie tímu veľmi dôležitý faktor. Osobne som si turnaj užil a takisto aj hráči, ktorí po zápase ani nechceli ísť domov a v Ostrave ešte chceli prespať a hrať ďalší zápas. Chcem sa poďakovať hráčom, že okrem prvého polčasu z prvého zápasu pochopili, s akým cieľom sme na turnaj šli, že sa nezložili pred súpermi ale naopak sa s nimi snažili hrať vyrovnanú partiu. Pred turnajom by som bol rád, keby sa nám podarilo vyhrať jeden zápas. Vyhrali sme ale dva a proti Bulldogs sme odohrali výborný zápas. Je na čom stavať a ja sa teším, že môžem ďalej rozvíjať týchto hráčov. Ďakujem patrí aj Martinovi Majdlenovi za perfektnú organizáciu, mali sme všetko zabezpečené a naplánované a aj vďaka nemu sme si Ostravu užili fantasticky. A samozrejme aj Ivanovi a Romanovi, naším dvom lekárom, šoférom a videoanalytikom.“