MUŽI - Extraliga - 02. 04. 2022 14:30hod

Klobučník - Repka, N.Ondrášik, Trefný, Machara - Kvasnica, Virga, Amrich, Mitucha, Pelczarski, Galajda, Babík

1:1

0:1

Sklenica, Beňo

102

Dve presvedčivé domáce víťazstvá oprávňovali všetkých našich priaznivcov veriť, že semifinálová séria play off sa už do Trenčína nevráti a našim chlapcom sa v Bratislave podarí premeniť hneď prvý finálový mečbal. Samozrejme, v play off nie je žiadne víťazstvo samozrejmosťou a tak pozíciu favorita bolo potrebné potvrdiť priamo na ihrisku. Podarilo sa, ale domáce Lido kládlo statočný odpor a tak jednoduché to vôbec nebolo.

ŠK LIDO PRÍRODOVEDEC – 1.FBC FLORBAL TRENČÍN 5:7 (1:4,3:3,1:0) – konečný stav série 0:3

Priebeh: 10.Mitucha (Machara) - 0:1, 11.Amrich (Kvasnica) - 1:2, 12.Kvasnica (Pelczarski) - 1:3 (O), 16.Amrich (Kvasnica) - 1:4, 29.N.Ondrášik (Amrich) - 3:5, 30.Repka (Virga) - 3:6, 35.Kvasnica (Virga) - 3:7 (P),

Domáci tím nastúpil do zápasu predsa len aktívnejšie a iniciatívnejšie ako tomu bolo v oboch dueloch v Trenčíne, bolo to však skôr vodou na mlyn nášho tímu. V 6.minúte zakončoval Nôta vo vyloženej šanci nepresne, v deviatej zlikvidoval Beriacovu „tutovku“ Klobučník a tak o minútu zahrmelo na opačnej strane – po dlhej Macharovej prihrávke prekonal domáceho brankára strelou z ťažkého uhla Branislav Mitucha. O necelú minútu síce domáci dokázali Nôtom v presilovej hre vyrovnať, no ich radosť trvala len krátkych sedem sekúnd, keď po Kvasnicovom priťuknutí využil svoju šancu Amrich. A o ďalšiu minútu sme už viedli dvojgólovým rozdielom, keď v oslabení pri vylúčení Virgu skóroval po vzorovej Pelczarského asistencii Kvasnica. Domáci robili v defenzíve viac chýb, a tak po učebnicovej kombinácii Kvasnicu s Amrichom upravil posledne menovaný na 1:4. Bodkou za úvodnou časťou bola žŕdka Trefného sekundu pred koncom.

Vstup do tej druhej nám ale úplne nevyšiel. Nepremenená šanca domáceho Gáleta bola varovaním, dva presné zásahy domácich v priebehu minúty potom už konkrétnym zdramatizovaním zápasu. Našťastie, už o 70 sekúnd využil chybu domáceho brankára Veningera strelou k bližšej tyči N.Ondrášik a ani striedajúci Dobrovodský si čisté konto dlho neudržal – o ďalšiu minútu ho strelou z diaľky do strapca tiel prekonal Repka. Bol to však až do konca zápasu jediný gól v jeho sieti. To už sme opäť prevzali taktovku zápasu do našich rúk a využili sme aj našu prvú presilovku. Domácim sa ale tiež strelou z diaľky podarilo znížiť a keďže šance Pelczarského a Repku ostali nevyužité, do kabín sa odchádzalo za stavu 4:7.

V záverečnej tretine sme sa snažili dôsledne kontrolovať hru a smerom dopredu sme sa už bezhlavo nehrnuli. Druhú presilovú hru sme nevyužili a tak, žiaľ, stačilo jediné zaváhanie po štandardke domácich a Lido sa dostalo reálne do zápasu. Nasledovala síce naša zhruba päťminútová ostrostreľba, defenzíva domácich na čele s Dobrovodským však odolala a tak bolo jasné, že zápas bude asi dramatický až do samého záveru. Situáciu nám trochu zjednodušilo nešťastné vylúčenie domáceho Pagáča tri minúty pred koncom za hru rukou, a hoci sme presilovku opäť nevyužili, víťazstvo a postup sme si s prehľadom postrážili aj pri minútovej power play domácich.

Po dlhých deviatich rokoch sme teda vo finále, a to v najkratšom možnom čase. Chlapcom treba za to, akým spôsobom zvládli štvrťfinálovú i semifinálovú sériu poďakovať. Všetci veríme, že aj vo finále sa dokážu naladiť na víťaznú nôtu.

Začíname opäť dvoma zápasmi v domácom prostredí, odohrajú sa už najbližšiu sobotu a nedeľu. Príďte svoje mužstvo povzbudiť v čo najhojnejšom počte ! Vaše hlasivky budeme určite potrebovať.