MUŽI - Extraliga - 09. 04. 2022 17:00hod

Zostava: Klobučník - Trefný, Machara, N.Ondrášik, Repka – Mitucha, Pelczarski, Galajda Kvasnica, Virga, Amrich, Babík, Bulejčík

1:0

0:0

Kováčik - Kružel

585

Vstup do finálovej série našim chlapcom nevyšiel podľa predstáv. Všetkým bolo jasné, že vo finále nás už nič ľahké ani jednoduché čakať nemôže. Tsunami sa predstavilo v Trenčíne v dobrom svetle a po dlhom čase nám pripravilo v našej hale prvú porážku. Neprišla síce v najvhodnejšom čase, ale ani v tom najhoršom. Dúfajme, že šance na reparát zvládneme. V play off platí, že všetky zápasy sú síce dôležité, ale rozhodujúci je vždy ten posledný.

1.FBC FLORBAL TRENČÍN - TSUNAMI ZÁHORSKÁ BYSTRICA 4:5 (2:2,0:2,2:1)

Priebeh: 4.Mitucha (Pelczarski)- 1:0, 9.Virga (Amrich)- 2:0, 45.Mitucha (Pelczarski)- 3:4, 48.Kvasnica (Virga)- 4:4 (P)

Prvá desaťminútovka patrila jednoznačne našim chlapcom. Boli aktívni smerom dopredu, zodpovední vzadu a svoju prevahu korunovali gólmi Mituchu a Virgu po pekných kombinačných akciách. Od polovice tretiny sa hra vyrovnala a do šancí sa dostávali aj hostia. V 11.minúte prvú z nich skvele zlikvidoval Klobučník. O dve minúty nezakončil svoj pekný sólový prienik Amrich a z protiútoku „hasil“ šancu Tsunami opäť domáci brankár. V 15. minúte však bohužiaľ už nad našou bránkou zahrmelo, a to hneď dvakrát v priebehu jedenástich sekúnd. Z ničoho nič tak bolo skóre vyrovnané. V zvyšnom čase sme si vypracovali ešte tri dobré šance, ale blafák Kvasnicu, delovku Mituchu i strelu N.Ondrášika zblízka zlikvidoval Haverla v bránke hostí.

Po prestávke bolo šancí spočiatku pomenej, gól tak padol až presne v polovici hracieho času, keď hrubú chybu v našej rozohrávke využil strelecky disponovaný Banga. V priebehu niekoľkých sekúnd potom nevyužili svoje šance Kvasnica a Machara, Kvasnicova strela len „lízla“ hornú žrď Haverlovej bránky. Gól sme nedali, naopak, dve a pol minúty pred koncom druhej časti premenil hosťujúci Banga trestné strieľanie a do šatní sme šli s dvojgólovým mankom.

V úvode záverečnej časti mali obe družstvá po dve vyložené šance, gól však padol až z tretej našej, keď Pelczarski skvele našiel pred bránkou na okamih voľného Mituchu. O tri minúty už bolo opäť vyrovnané, keď Kvasnica zužitkoval presnú Virgovu prihrávku počas našej jedinej presilovej hry. Následne dostali výhodu presilovky aj hostia, nevyťažili z nej ale nič. Ba naopak, do obrovskej šance sa dostal Amrich, Haverlu však prekonať nedokázal. Rozhodujúci gól tak padol predsa len do našej bránky, keď tečovaná strela z diaľky skončila za Klobučníkovým chrbtom. Naša prevaha bola potom až do konca zápasu očividná, Tsunami však bránilo disciplinovane, skvele vykrývalo priestory pred vlastným veľkým bránkoviskom a tak vytúžené vyrovnanie nepriniesla ani stopäťdesiatsekundová power play, počas ktorej sme súpera zvierali ako v kliešťach.

Stretnutie prinieslo kvalitný florbal dvoch vyspelých vyrovnaných tímov vo výbornej diváckej kulise. Príďte ju pomôcť vytvoriť aj zajtra, naše družstvo bude vaše hlasivky nutne potrebovať !!!