MUŽI - Extraliga - 2. kolo - 15. 09. 2022 16:00hod
Multihala Košice
FaBK ATU KOŠICE
6:9
(1:5, 2:2, 3:2)

3.Dobrovodský (Galajda) - 0:1, 6.Bulejčík (A.Rendl) - 0:2, 12.Galajda (Dobrovodský) - 0:3, 17.Repka (Machara) - 1:4, 19.N.Ondrášik (Machara) - 1:5 (P), 27.Kvasnica (Kubovič) - 1:6 (P), 32.Kvasnica (N.Ondrášik) - 2:7, 43.Kvasnica - 4:8, 46.Amrich (Machara) - 4:9 (P)

Ďurmek - N.Ondrášik, J.Ondrášik, Machara, Dobrovodský, Habánek, A.Rendl - Kvasnica, Kubovič, Amrich, Mitucha, Galajda, Repka, Bulejčík, Babík, Šálek

3:1

0:3

0:0

KUČERA - TOMÁŠ

27:27

Zápas začali obe družstvá útočne a pekne zostra: už v 55.dekunde likvidoval Ďurmek šancu domáceho Kerekeša, o 30 sekúnd prestrelil odkrytú bránku Machara, no v 3.minúte sa už po strele Dobrovodského skóre menilo a šli sme do vedenia. Až do konca tretiny sme mali hru pod kontrolou, no šance si vytvárali aj domáci a Ďurmek náš tím podržal minimálne troma skvelými zákrokmi. My sme však mali šancí viac. Bulejčík a Amrich tesne bránku minuli, no v 6. min. Bulejčík po nakrátko zahranej štandardke namieril presne. Do trojgólového vedenia nás poslal v 12.minúte Galajda, no o štyri minúty Kerekeš znížil na 1:3. Našťastie, naša odpoveď bola veľmi rýchla – už o minútu zvyšoval na 1:4 po nezištnej Macharovej prihrávke Repka. Minútu pred záverom sme ešte využili Norbertom Ondrášikom našu prvú presilovú hru a do šatní sme tak odchádzali s povzbudivým štvorgólovým náskokom.

Druhá časť hry sa začala zvýšenou aktivitou domácich, prvá päťminútovka sa odohrávala jasne v ich réžii. Pribrzdilo ich až vylúčenie Olekšáka. V presilovej hre to najprv trikrát neúspešne skúšal Kubovič, ale šťastnejší bol nakoniec Kvasnica. ATU ale pokračovalo v aktivite aj naďalej odmenou im bol gól Bernáta v 29.minúte. O tri minúty nato skvele tečoval strelu Norberta Ondrášika za chrbát domáceho brankára Tureka Kvasnica a bolo 2:7. Od tejto chvíle sa hra vyrovnala, dobré šance sa striedali na oboch stranách, no jediný gólom do konca tretiny už len zaznamenal už len v 36.minúte domáci Bezeg, ktorý prestrelil Ďurmeka.

Záverečnú časť sme nezačali šťastne, hneď v 2.min. prekvapil Ďurmeka spoza bránky Kerekeš a znížil. Na druhej strane v 5.minúte Mituchu vychytal Turek, no vylúčenie domáceho Tótha potrestal Amrich a využil tak aj našu tretiu početnú výhodu. Bojovní domáci však opäť veľmi rýchlo znížili Navrátilom, našťastie následne jediné naše oslabenie pri vylúčení Šáleka súper nevyužil. Košičania sa nevzdávali, boli veľmi aktívni aj naďalej, no na druhej strane zahodili tutovky Bulejčík i Galajda. V 57.minúte využil zaváhanie Norberta Ondrášika na záverečný gól zápasu Kerekeš, pokusy domácich počas záverečnej power play už úspech nepriniesli.

Zápas na horúcej košickej pôde sme teda zvládli. Rozhodla o tom v prvom rade dominantná prvá tretina a stopercentné využitie presilových hier. V ďalšom priebehu sme však po zvýšenom dôraze zo strany domácich vyprodukovali v obrane viacero chýb, ktoré súper viackrát dokázal potrestať.

Branislav MITUCHA, kapitán družstva:Sme veľmi radi, že sa nám podarilo v tomto zápase zvíťaziť. Chalanom sa chcem za predvedený výkon poďakovať. Je ale jasné, že na defenzíve budeme musieť popracovať, dostávame zatiaľ príliš veľa gólov. Teraz musíme poriadne zregenerovať a v nedeľu sa tešíme na nováčika. Verím, že aj tento zápas zvládneme k spokojnosti fanúšikov.“