JEX - Extraliga - 1. kolo - 10. 09. 2022 11:50hod
Viacúčelová ŠH Záhorská Bystrica
TSUNAMI ZÁHORSKÁ BYSTRICA
7:8p
(2:4, 0:3, 5:0, 0:1)

7.Matej Galajda (Šálek) - 2:1, 9.Cifranič (Matej Galajda)- 2:2, 16.Matej Galajda (Repka) - 2:3, 20.A.Rendl (Matej Galajda) - 2:4, 27.Dohál (Pavlíček)- 2:5, 28.Šálek - 2:6, 38.Mikolka (Večeřa) - 2:7, 64.A.Rendl (Šálek) - 7:8

Polák – Cifranič, Repka, B.Kollár, Košinár, Večeřa, R.Sága - A.Rendl, Matej Galajda, Šálek, Pavlíček, Dohál, T.Krajčovič, Kyselica, Mikolka, K.Kováčik. Tréner: I.Kollár

0:2

1:0

0:0

ŽÚBOR - MORÁVEK

23

Úvodný zápas ako na hojdačke ... Kým sme sa na ihrisku poriadne porozhliadali, lovil náš brankár Polák dvakrát loptičku z bránky a pred nami stála úloha likvidovať dvojgólové manko súpera. Zhostili sme sa jej veľmi dobre, veď skóre sme otočili ešte do prvej prestávky a po nej sme si zabezpečili komfortný päťgólový náskok. Diktovali sme tempo hry, strelili sedem gólov za sebou, nikto, a ani sami naši chlapci, zrejme nepochyboval o osude zápasu. Pri vylúčení Repku súper v 47.minúte znížil na 3:7 a nasledovala pre nás doslova ľadová sprcha – päť inkasovaných gólov počas dvanástich minút a šlo sa do predĺženia ! Túto časť hry by si mali naši hráči nadlho zapamätať, nemala by sa totiž dlho, dlho zopakovať. Ešteže necelé dve minúty zachránil víťazstvo a „prémiový“ bod Andrej Rendl. Naša zbytočná strata je tak, našťastie, len jednobodová.

1. FBC FLORBAL TRENČÍN: Ivan KOLLÁR: „Začiatok zápasu nám nevyšiel, akoby tím bol ešte duchom nepripravený na dôležitý vstup do novej sezóny juniorskej extraligy. Inkasovali sme dva góly po strelách zo strednej vzdialenosti. Situácie sme si rozobrali na hráčskej lavičke a od tohto momentu sme začali diktovať hru a tempo my, čoho výsledkom boli vstrelené góly v 1. a 2.tretine. Nešlo len o skóre v náš prospech, ale i o účinnú kombinačnú hru, na ktorú súper nevedel reagovať. Žiaľ, v tretej tretine sa naša hra rozsypala ako domček z karát a podľa mňa z jedného jediného dôvodu – súper všetko vsadil na riskantné dynamické napádanie, bol veľmi rýchly kombinačne, agresívny, vytváral si šance, ktoré i premenil. Tak ako sme mohli vyhrať v riadnom hracom čase my, mohol nakoniec aj súper. Napriek počtu gólov sa zaskveli niektorými neskutočnými zákrokmi brankári na oboch stranách. Napriek nepriaznivému vývoju v záverečnej časti som neustále veril, že zo zápasu vyjdeme víťazne. Po skončení zápasu som každému jednému hráčovi poďakoval. Verím, že nedostatky sa postupne budú odstraňovať a v ďalších zápasoch budeme úspešní.“