JEX - Extraliga - 4. kolo - 25. 09. 2022 17:00hod
MŠH TRENČÍN - centrálna hala
4:8
(1:3, 2:2, 1:3)
EXEL SNIPERS BRATISLAVA

20.Bulejčík (Polák) - 1:3, 26.Bulejčík (Cifranič) - 2:3, 40.A.Rendl (Bulejčík) - 3:5 (O), 42.A.Rendl (Bulejčík) - 4:5

Polák - Cifranič, A.Rendl, Večeřa, Robota, Košinár - Šálek, Dohál, Bulejčík, Pavlíček, Kyselica, K.Kováčik, T.Krajčovič. Tréneri: J.Holovka, I.Kollár

3:2

0:1

1:0

Ďurík M., Ďurík P.

20:44

V oslabenej zostave proti obhajcovi titulu sme rozhodne favoritom neboli. Výkon sme chceli postaviť na pevnej defenzíve, no súper veľmi rýchlo otvoril skóre, následne poľahky využil presilovú hru a keď onedlho po našej fatálnej chybe v rozohrávke zvyšoval v 13.minúte už na 0:3, vyzeralo to s nami zle-nedobre. Zápas zdramatizovala presná delovka Bulejčíka v záverečnej minúte, ktorá akoby vliala našim chlapcom optimizmus do žíl. Dreli, bojovali, Bulejčík ďalším svojím gólom znížil a zápas začal byť zaujímavý. Aj keď súper bol rýchlejší, kombinačne vyspelejší a znovu nám odskočil na rozdiel troch gólov, naše družstvo sa nepoložilo. Znova sme znižovali v poslednej minúte Andrejom Rendlom na 3:5 a škoda, že päť sekúnd pred koncom sa nepodarilo premeniť Bulejčíkovi trestné strieľanie. Napriek tomu sme v úvode tretej tretiny zápas ešte zdramatizovali druhým Rendlovým gólom na 4:5, ustáli sme oslabenie pri vylúčení Dohála a pri našej presilovke to tam „nepadlo“ Kyselicovi a pár minút Rendlovu strelu zastavila žŕdka. Záver zápasu potom už gólovo ovládli hostia, no dá sa povedať, že za snahu a bojovnosť sme si zaslúžili snáď aspoň o niečo priaznivejší výsledok.

Víťazstvo Snipers však je naprosto zaslúžené, mali vyhratejší, skúsenejší tím. V pomere striel na bránku nás prestrieľal v pomere 36:16. Každopádne ale pre naše menej skúsené družstvo môže byť tento zápas mementom, že pri stopercentnom prístupe k tréningom i zápasom dokážeme potrápiť každého súpera a aj s úspešnejším koncom, ako to bolo tentokrát.

1. FBC FLORBAL TRENČÍN: Jan HOLOVKA: „Dnes rozhodla asi šírka kádra, ak by sme boli kompletní, možno by všetko bolo trochu inak. Tým ale nechcem spochybniť výkon súpera, Snipers dnes boli jednoducho lepší a zvíťazili naprosto zaslúžene. Napriek výsledku chcem ale chlapcov pochváliť – dreli do úmoru a hlavne druhá päťka, zložená takmer výlučne z dorastencov, sa súpera vôbec nezľakla a odviedla maximum. Napriek ôsmim inkasovaným gólom chcem pochváliť aj brankára Poláka. Zápas bol našou daňou menšej skúsenosti, ale zároveň vkladom do budúcnosti, pretože len takéto zápasy nás môžu posúvať vyššie. Máme na čom pracovať, ale do play off je ešte času dosť.“