JEX - Extraliga - 3. kolo - 23. 09. 2022 17:45hod
Viacúčelová ŠH Záhorská Bystrica
ŠK LIDOBRATISLAVA
5:12
(3:4, 2:5, 0:3)

1.Bulejčík (Matej Galajda) - 0:1, 6.Dohál (Šálek) - 1:2, 11.A.Rendl (Repka) - 1:3, 17.Cifranič (Bulejčík) - 2:4 (P), 23.A.Rendl - 3:5 (O), 24.Cifranič (Repka) - 3:6, 26.Bulejčík (Repka) - 3:7, 27.Dohál (Pavlíček) - 3:8, 40.A.Rendl (Bulejčík) - 5:9, 46.Bulejčík (Repka) - 5:10, 51.Repka (Cifranič) - 5:11 (P), 54.Takáč (vlastný) - 5:12

Polák (60.H.Kováč) - Repka, A.Rendl, Košinár, Cifranič, Robota - Matej Galajda, Dohál, Bulejčík, Kyselica, Pavlíček, Šálek, K.Kováčik, T.Krajčovič. Tréner: I.Kollár

4:5

3:2

0:1

Wlachovský, Žúbor

20:33

23

Vedúci gól sme zaznamenali hneď v úvodnej minúte zápasu a aj keď v 5.minúte domáci vyrovnali, trvalo to len polminútku a šli sme znovu do vedenia. Ďalšie kontaktné góly zaznamenalo Lido v presilových hrách pri vylúčeniach Košinára a Robotu a preto držalo s nami po 1.tretine výsledkovo krok. Od začiatku sme napriek tomu plnili úlohu favorita, boli sme lepším tímom a štyri rýchle góly v krátkom časovom rozpätí medzi 23.-27.minútou zápas prakticky predčasne rozhodli. Po chvíľke nepozornosti a už treťom inkasovanom góle v oslabení sme síce dovolili súperovi ešte raz sa nadýchnuť a znížiť na trojgólový rozdiel, no príbeh zo zápasu proti Tsunami sa nezopakoval. Bližšie sme si už súpera nepustili a gól Andreja Rendla sedem sekúnd pred koncom tretiny nám zabezpečil opäť upokojujúci náskok. V poslednej tretine sme už súpera k ničomu zvlášť vážnemu nepustili, čo predsa len prešlo, vychytal Polák a tak góly padali už iba do domácej siete.

1. FBC FLORBAL TRENČÍN: Ivan KOLLÁR: „Pred zápasom som tímu zdôraznil, že kvalita i sila sú jednoznačne na našej strane, ale potrebujeme to ukázať i v samotnom zápase. Súperovi sme dovolili držať s nami kontakt iba v 1.tretine našimi vylúčeniami, ktorých bolo v zápase na môj vkus až príliš veľa. Silnejší súperi by takéto situácie určite využili vo svoj prospech, preto sa toho musíme vyvarovať. Celkove ale tím podal kvalitný výkon, všetkým, vrátane môjho kolegu Martina Galajdu, patrí za to vďaka.“