FK AS TRENČÍN - ČERVENÍ
5:3
(3:0, 2:2, 0:1)
1. FBC TRENČÍN - akadémia

18. Kubičina L. (Škuta J.) - 1:5, 14. Štefančík Š. - 2:5, 28. Cingeľ S. (Štefančík Š.) - 3:5

Zostava 1. FBC TRENČÍN - akadémia

MATEJIČKA M. -BELLAN A., LENDVAY J., HRNČIAR Š., ŠTEFANČÍK Š. (1+1), GAŠPAR M., HERÁK D., RENDL J., KRAJČOVIČ M., POLHORSKÝ L., DEMITRA P., MAJDLEN A., SUČANSKÝ P., ŠKUTA J. (0+1), KUBIČINA L. (1+0), CINGEĽ S. (1+0) Tréneri: M.Štefančík, B.Šajban

1:1

1:1

0:0

Zemiak - Šálek

Úvod ako z rozprávky. Prvá strela súpera končí nešťastným tečom a lobom cez nášho brankára v našej sieti. 46.sekunda – vylúčenie nášho hráča za veľmi škaredý faul na súpera – využitá presilovka. Neustály pressing na našich hráčov vedie k tretiemu gólu v našej sieti. Po necelých 4 minútach hry prehrávame 0:3. Musíme uznať, že súper nás v prvej tretine zovrel pred našou bránou, o čom svedčí 12 streleckých pokusov. Druhu tretinu sme opäť začali gólom v našej sieti, ale postupne sa hra začala vyrovnávať a chlapci sami zistili, že bez snahy pobiť sa o výsledok to dnes nepôjde. Znížili sme stav zápasu postupne na rozdiel dvoch gólov, ku koncu sme hrali power play bez brankára ale aj napriek mnohým šanciam, sa nám už nepodarilo vyrovnať.

1. FBC TRENČÍN - akadémia: Milan ŠTEFANČÍK: "Sobota, po dlhšej dobe opäť ligové zápasy, nároční súperi, aj úsmev, aj sklamanie. Veľmi dobre zápasy, pre túto kategóriu asi to najlepšie, čo sme mohli vidieť. Náročný súper z Dubnice, ktorí nám nechcel dať nič zadarmo a bojoval, ale i veľmi silný súper z AS Trenčín, ktorý nás svojou aktívnou hrou v prvej tretine, donútil spraviť chyby, ktoré nás stali zápas. V každom prípade veľmi dobrá škola pre náš tím, kedy si hráči museli zvykať postupne na rôzne situácie, počnúc striedaním dvoch talentovaných hráčov Dubnice v útoku i obrane, až po pressing klubu z Trenčína po celý zápas. Ale, je potrebné vidieť aj pozitíva a tým bola skutočnosť, že chlapci nezložili zbrane a postupne začali doťahovať gólovo súpera. Vyskúšali si čo je v praxi rýchly florbal, odovzdávanie loptičiek a následne vyše 1:30 minútovú hru bez brankára. S predvedenou hrou som v oboch zápasoch spokojný, na chlapcov veľmi hrdý a teraz nás už čaká tvrda príprava na nadstavbu, v ktorej máme cieľ pobiť sa o postup na Majstrovstvá Slovenska."