MUŽI - Extraliga - 5. kolo - 08. 10. 2022 17:00hod
7:1
(1:0, 2:1, 4:0)
FK FLORKO KOŠICE

Bránky a asistencie

10.Kubovič (Amrich) - 1:0, 25.Kubovič (Kvasnica) - 2:0, 27.Machara (Dobrovodský) - 3:1, 52.Amrich (Kubovič) - 4:1, 55.A.Rendl - 5:1, 57.Mitucha - 6:1, 60.Machara - 7:1

Zostava 1. FBC FLORBAL TRENČÍN

Ďurmek - N.Ondrášik, A.Rendl, Repka, Dobrovodský, J.Ondrášik, Cifranič- Kvasnica, Kubovič, Amrich, Mitucha, Machara, Galajda, Habánek, Babík, Bulejčík, Šálek

Diváci

V zápase 5.kola sme privítali na našej pôde odvekého rivala – košické Florko. Pred prekvapujúco slabšou návštevou predviedli družstvá zaujímavý florbal a treba objektívne poznamenať, že výška nášho víťazstva je dosť skresľujúca. Veď posledné štyri góly sme zaznamenali až v posledných ôsmich minútach. Chlapcom treba za predvedený výkon poďakovať, ale základným pilierom nášho víťazstva bol skvelý Ďurmek v našej bránke, dnes jednoducho nepriestreľný. Florko nám bolo totiž 50 minút vyrovnaným súperom a preto je cena nášho víťazstva vysoká.

Florko bolo prvým súperom, ktorý nezabarikádoval svoje bránkovisko, ale chcel hrať florbal. Zápas mal svoju dynamiku, bol dlho vyrovnaný, ale v 1.tretine bolo šancí pomenej. Tú prvú mali v 9.minúte hostia, ale Ďurmek zasiahol skvele. O 90 sekúnd sme šli do vedenia, keď od zadného mantinelu odrazenú Amrichovu strelu dorazil do siete Kubovič. Potom už kraľovali do konca tretiny obaja brankári a najviac v 14.minúte Ďurmek pri druhej „tutovke“ hostí.

Druhá tretina mala podobný priebeh, ale vzruchu pred bránkami bolo oveľa viac. V 23.min. netrafil z dvoch krokov odkrytú bránku hosťujúci Komínek, v 25.min. sa skončil gólom skvelý individuálny prienik Martina Kuboviča po bleskovej narážačke s Kvasnicom. O necelú minútu minul zblízka prázdnu bránku Galajda po skvelej Repkovej prihrávke a o ďalších pár sekúnd hostia pri hre 4:4 znížili. Ich radosť trvala však iba pár sekúnd, lebo zabudli za chrbtom Matúša Macharu a ten šancu na skórovanie neodmietol. Následne sme sa ubránili jedinej presilovke hostí, no po jej skončení sme dosť trestuhodne pustili Florko do brejku, ktorý sa skončil faulom a trestným strieľaním, Hrabčák však Ďurmeka neprekonal. Do konca tretiny potom už boli ústrednými postavami obaja brankári a tak tomu bolo aj v prvej desaťminútovke záverečnej časti. Hneď v jej úvode zlikvidoval Ďurmek sólový nájazd hostí po chybe Repku, v 46.minúte stroskotal na brankárovi hostí Amrich. V posledných minútach sa hostia snažili vrhnúť do útoku a pokúsiť sa o vyrovnanie, ale do ich viac otvorenej obrany sme góly dávali už iba my: Amrich, Rendl, Mitucha a Machara sa pričinili o to, že naše konečné víťazstvo je výrazné, vysoké, ale ani zďaleka sa nerodilo jednoducho.

Každý úspešný výsledok proti Florku má vždy svoju hodnotu. Aj keď jeho postavenie v tabuľke nebolo a nie je najlepšie, presadzovali sme sa proti nemu aj tento raz neľahko. Zápas to bol kvalitný a veríme, že náš výkon priláka do hľadiska nabudúce vyššiu návštevu – naším súperom bude budúcu nedeľu náš vlaňajší semifinálový súper, ŠK Lido Prírodovedec, ktorý „nasúkal“ v dnešnom zápase proti AS Trenčín neuveriteľných 16 gólov. Preto, chlapci, pozor !

Pravda, medzitým odohráme ešte v piatok zápas v Žiline proti tamojším „kobylkám“, jeho začiatok je o 19,30.

Ohlasy trénerov

1. FBC FLORBAL TRENČÍN:Jan HOLOVKA: "Výsledok sa tvári jednoznačne ale zápas bol relatívne vyrovnaný. Dali sme viac gólov, trochu lepšie sme pracovali v obrane. Takže myslím, že dnes zaslúžená výhra, ale stále to nie je ono. Musíme byť na tréningoch komplet, nemôže nás trénovať 12. Potom to bude ešte lepšie."

FLORKO KOŠICE:Pavol BLAŠKO: " Vieme, že Trenčín má najlepší káder na Slovensku, hlavne v útočnej fáze a systéme hry. Ten sme myslím zvládli veľmi dobre, prvé dve tretiny boli v obrane z našej strany super. Ale s jedným gólom sa v Trenčíne vyhrať nedá. Najmä v prvej tretine sme mali oveľa viac čistých šancí ako súper, bohužiaľ nedali sme góly. S herným prejavom som spokojný."